درمان گوش درد

درمان گوش درد، کار ساده ای است اگ دلایل ایجاد آن را به خوبی بشناسید. درد گوش دلایل متعددی دارد و از جمله بیماری هایی است که فرد بیمار همواره به دنبال راهی برای درمان گوش درد خود می گردد.

روش های درمان درد گوش

در بسیاری از موارد درد گوش به دلیل عفونت سینوس ها، جرم گوش و التهاب لوزه ها به وجود می آیند. در سرماخوردگی های شدید نیز درد گوش احساس می شود. برای درمان گوش درد باید ابتدا به نوع و دلیل بروز درد رجوع کنید. برای مثال اگر درد گوش از عفونت دندان یا فشار دندان های عقل باشد باید فورا به دندان پزشک مراجعه کنید. مصرف مسکن ها برای درمان گوش درد در مواردی که عفونت به بخش میانی گوش راه یافته باشد می تواند موثر باشد. البته میزان این آنتی بیوتیک ها یا مسکن ها باید طبق نظر پزشک تجویز شود. 

چرا گوش درد دارید؟

گوش درد ممکن است به دلیل عفونت حاد یا عفونت مزمن گوش به وجود آمده باشد. پارده شدن پرده گوش، گلودرد، عفوت دندان، آرتریت فک و عوامل دیگری می تواند در گوش درد شما نقش داشته باشد. برای درمان گوش درد، روش های زیر را انجام دهید.

اگر گوش درد شما بر اثر سرمازدگی باشد ،باید سراغ درمان های گرم بروید و اگر گوش درد شما از نوع گوش دردهای گرم باشد، برای درمان گوش درد باید از سردی ها استفاده کنید.

  1. ادویه هایی مثل هل، دارچین، زنجبیل را در صورتی که گوش درد شما ناشی از سرمازدگی است، بجوشانید و به پنبه آغشته کنید. پنبه را روی گوش بگذارید تا در درمان گوش درد شما موثر باشد.
  2. جعفری نمک زده با روغن زیتون را در گوش خود بگذارید. این ترکیب به درمان گوش درد شما کمک می کند.
  3. اگر گوش درد شما به دلیل گرمی ایجاد شده است می توانید به مقدار خیلی کم از سرکه استفاده کنید. سرکه را به اطراف سوراخ گوش بمالید. یا از طریق بوییدن سرکه می توانید به درمان درد گوش اقدام کنید. هر چند تاثیر بوییدن چندان قابل مشاهده نیست.
  4. دم کرده گیاه درمنه یا آرتمیس برای درمان گوش درد توصیه می شود.
  5. روغن گل همیشه بهار را با سرکه مخلوط کنید و با پنبه چند قطره در گوش بچکانید. اگر پنبه کمی به گلاب آغشته باشد تاثیر بهتری در درمان گوش درد شما ایجاد خواهد شد
  6.  
  7. کمپرس آب سرد و گرم در درمان گوش درد می تواند تسکین دهنده درد گوش باشد.
  8. می توانید از قطره های درمانی طبیعی که حاوی عصاره گیاهی زیتون است استفاده کنید.

به همین سادگی می توانید به درمان گوش درد خود اقدام کنید اما در صورتیکه این درمان ها پاسخگوی شما نبود حتما به پزشک معالج مراجعه کنید.

گوش درد

 

منبع : اختصاصی وبگردها

دلیل و درمان پیرگوشی چیست؟

دلیل و درمان پیرگوشی چیست؟

دندان‌قروچه و آرتروز عامل گوش‌درد هستند!

دندان‌قروچه و آرتروز عامل گوش‌درد هستند!

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما