درمان ریزش مو، امروزه یکی از معضلات بسیاری از افراد به ویژه جوانان، است.

روش های درمان ریزش مو

 متاسفانه اکثر افراد راهی مناسب برای درمان ریزش مو نمی یابند و بعد از مدتی با ضعیف شدن تارهای مو و کم پشت شدن موهای سر، اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. مو جزء مواردی است که به هر فردی اعتماد به نفس می دهد و تاثیر قابل توجهی بر زیبایی چهره افراد می گذارد. درمان ریزش مو بهتر است قبل از ضعیف شدن کامل ریشه مو انجام شود. برخی افراد با سهل انگاری درمان ریزش مو را جدی نمی گیرند و آن را به تعویق می اندازند و متاسفانه زمانی اقدام به درمان می کنند که مجبور می شوند هزینه هنگفتی را بپردازند. 

ریزش مو

 در ابتدا بهتر است برای درمان ریزش مو به روش های پیشگیرانه و ساده بپردازیم.

 با کمی تغییر در برنامه غذایی، شما می توانید از ریزش موی خود تا حد زیادی پیشگیری کنید. برای مثال استفاده از سبزی ها و میوه های تازه به مقدار زیاد باعث تقویت ناخن ها و موهای شما می شود. شما می توانید از روغن های گیاهی به جای ژل های غیر مفید و شیمیایی استفاده کنید. مطمئن باشید تاثیر بهتری دارد و امکان دارد باعث درمان ریزش مو به طور قطعی و یا کاهش ریزش موی شما شود.

سبوس برنج برای رشد ناخن و موها بسیار مفید است. شما می توانید سبوس برنج را از عطاری ها خریداری کنید و آن را یا به صورت دمنوش یا به صورت پودر شده در شیر، سالاد، ماست و آبمیوه و ... میل کنید. این روش در درمان ریزش مو بسیار مفید است و باعث تقویت ریشه ­ی موی شما می شود.

مخلوط دارچین و عسل و روغن زیتون را به کف سر خود بمالید. این ترکیب باعث خونرسانی بیشتر به ریشه های مو شده و در درمان ریزش مو موثر است.

درمان ریزش مو

حنا و یا رنگ های گیاهی برای تقویت ریشه مو بسیار مفید است. خانم ها می توانند از رنگ های گیاهی به جای رنگ های شیمیایی استفاده کنند. درصورتی که رنگ حنا برای شما جالب نیست می توانید از حنا با گیاهان بی رنگ کننده استفاده کنید. در این صورت آقایان می توانند به راحتی از حنا استفاده کنند و تاثیر آن را ببینند.

استفاده از سشوار با باد گرم باعث ریزش موی شما می شود. در صورت امکان از سشوار با باد گرم و فوق گرم استفاده نکنید. هنگامی که موهای سر شما خیس است به هیچ عنوان موهایتان را شانه نکنید. استفاده از شانه چوبی برای درمان ریزش مو و یا پیشگیری از ریزش مو موثر است.
برای درمان ریزش مو و راه های متفاوت، بهتر است به مطالب زیر رجوع کنید.

داروها و مواد شیمیایی خطرناک برای کودکان

دوستی خاله خرسه ممنوع!

داروها و مواد شیمیایی خطرناک برای کودکان

چرا موهام می‌ریزه؟

چرا موهام می‌ریزه؟

چرا موهام می‌ریزه؟

چرا موهام می‌ریزه؟

اگر دچار ریزش مو شده اید بدانید این عنصر در بدن شما کم شده است!

اگر دچار ریزش مو شده اید بدانید این عنصر در بدن شما کم شده است!

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما