برای خرید گوشی مناسب، ابتدایی ترین کاری که باید انجام دهید، شناخت نیاز شما و قابلیت های مورد انتظارتان می باشد.

خرید گوشی

 شما باید بدانید برای چه موضوعی تلفن همراه می خرید. برای مثال برای شخصی فقط کیفیت دوربین مطرح است تا در مکان های مختلف تصاویر خود را ثبت کند اما برای فرد دیگر مدت زمان نگهداری باتری. اگر در خرید گوشی همراه این نکته را رعایت کنید به راحتی وارد مرحله بعد می شوید و خیلی از گوشی های مورد نظر را رد می کنید البته میزان بودجه ای که برای خرید کنار گذاشتید حرف اول را می زند. 

اگر شما مکالمات زیادی دارید اولویت اولتان را کیفیت صدای گوشی قرار دهید. این که صدا به خوبی منتقل شود و واضح شنیده شود برای شخصی که تماس های زیاد کاری دارد، بسیار مهم است. متاسفانه برخی گوشی های بازار انتقال صدای خوبی ندارند و کاربر بعد از خرید متوجه می شود. 

 نکته بعدی این است که باید برند پرستی را کنار بگذارید. اگر همه امکانات مورد نظر را در برند دیگری یافتید بهتر است آن را انتخاب کنید. این که یک موبایل نیازهای شما را بر طرف کند مهم است نه این که این موبایل اچ تی سی، نوکیا، سامسونگ و ... است.

گوشی های چینی بی نام و نشان نخرید. این گوشی ها از بی کیفیت ترین قطعات ساخته شده اند و به گوشی های یه بار مصرف معروف شدند. برند هووآوی و مارشال جز برندهای معتبر هستند. اگر گوشی شما هووآوی است نگران کیفیت آن نسبت به اجناس چینی دیگر نباشید.
کیفیت صفحه نمایش و اندازه آن، نکته دیگری است که بسیار مهم است. صفحه نمایش گوشی های لمسی از کریستال مایع تشکیل شده است. کریستال مایع ماده ای است بین جامد و مایع. صفحه های نمایش تبلت ها و موبایل ها ممکن است یکی از موارد زیر باشد.

LCD یا LED ،OLED،E-Ink

LCD ها که در صفحات نمایشی تبلت ها و موبایل ها به کار می روند مخفف نام Liquid Crystal Display هستند. اگر به صفحات LCD از نزدیک نگاه کنید متوجه می شوید که هر پیکسل به 3 زیرپیکسل جداگانه مطابق تصویر زیر تقسیم می شود (قرمز، آبی، سبز)

خرید گوشی

LCD ها نسبت به LED ها مصرف انرژی بیشتری دارند. در ال سی دی ها امکان وجود پیکسل سوخته زیاد است. در نتیجه اگر مصرف باتری و کیفیت مورد نظر شما است صفحه نمایشی LED را انتخاب کنید.

در حال حاضر نمایشگر ابزارهایی مانند آیفون 5، آیپد ایر و نکسوس ۵ از نوع LED است.

کیفیت دوربین موبایل ها را از موارد زیر بسنجید

برای همه کسانی که کیفیت عکس برداری دوربین موبایل اهمیت دارد حسگر نور دوربین جزء کلیدی ترین عناصر تشکیل دهنده است. این قسمت مسئولیت دریافت و ثبت نور است. هر چه حسگر نور بزرگتر باشد جذب نور بیشتری دارد و پیکسل های آن نیز بزرگتر می شود که موجب بالارفتن کیفیت عکس می شود.
پیکسل لغتی که خیلی ها از آن بی اطلاع هستند و معنای آن را نمی دانند. پیکسل چیست؟
پیکسل مربع کوچکی است که دارای رنگ مشخصی است. از کنار هم قرار گرفتن این رنگ ها تصویر مورد نظر به وجود می آید. پس بدیهی است که هر چه پیکسل تصویری بالاتر باشد یعنی میزان رنگدانه هایی که کنار هم قرار دارند بیشتر است. فرض کنید یک عکس 10در 10 سانتی متری 100 پیکسل عمودی و 100 پیکسل افقی دارد. اگر در همان عکس تعداد رنگدانه های پیکسلی را به 200 در 200 برسانیم کیفیت عکس بیشتر می شود.
پیکسل در واقع مشابه اتم در ماده می باشد و اگر ذرات درونی اتم را نادیده بگیریم می توان گفت که اتم ها به ذرات کوچکتر تقسیم نمی شوند. در واقع پیکسل رنگدانه هایی از تصویر است که کوچکتر نمی شوند. اگر کیفیت عکس را بخواهند گزارش دهند آن ها را با پیکسل می سنجند. 
اگر سنسور دوربینی از 1000 پیکسل در 1000 پیکسل تشکیل شده باشد این سنسور یک مگا پیکسلی است.

خدمات پشتیبانی و امکانات ارتباطی گوشی از موارد مهم دیگر است. برای مثال پشتیبانی از شبکه های 3G , 4G.

کیفیت ساخت گوشی 

خرید گوشی

ابتدا کد # 6 0 # * را وارد و دکمه call را بزنید.
بعد از نوشتن کد ، شما عددی 15 رقمی (مانند زیر )خواهید دید
43 4 5 6 6 1 0 6 7 8 9 4 3 5
- اگر شماره های هفتم و هشتم 02 یا 20 باشد، گوشی شما مونتاژ امارات متحده عربی بوده و کیفیت آن خیلی بد است
- اگر شماره های هفتم و هشتم 08 یا 80 باشد، گوشی شما در آلمان تولید شده است و کارکرد آن بدک نیست
- اگر شماره های هفتم و هشتم 01 یا 10 باشد، گوشی شما تولید فنلاند است و کارکرد آن خوب است
- اگر شماره های هفتم و هشتم 00 باشد، گوشی شما ساخت کارخانه اصلی و دارنده نشان (مارک) خود گوشی است و دارای بهترین کیفیت است
- اگر شماره های هفتم و هشتم 13 باشد، گوشی شما مونتاژ کشور آذربایجان و کیفیت آن خیلی بد بوده و برای سلامتی نیز بسیارخطرناک است.

عمر باتری گوشی قابلیت مهم دیگر است. البته بخشی از این مورد به خود شخص بستگی دارد. مثلا استفاده از شارژرهای غیر برند گوشی باتری را خراب می کند.

در آخر با رعایت همه موارد گفته شده و نقدینگی تان، به دور از تعصب به برند خاصی خرید کنید. توجه داشته باشید همه برندها ویژگی های خوب و مخصوص به خود را دارند. 

منبع : اختصاصی وبگردها

بدترین تلفن های هوشمند سال+تصاویر

بدترین تلفن های هوشمند سال+تصاویر

بهترین مرورگر برای آندروید + تصاویر

بهترین مرورگر برای آندروید + تصاویر

5 نکته مهمی که قبل از فروش گوشی خود باید به آنها دقت کنید

5 نکته مهمی که قبل از فروش گوشی خود باید به آنها دقت کنید

بهترین گوشی های هوشمند در تابستان 2016

بهترین گوشی های هوشمند در تابستان 2016

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما