آنجلینا جولی

آنجلینا جولی ویت متولد 4 ژوئن 1975 در لس آنجلس است که بعد از ازدواج با برد پیت نام خود را به آنجلینا جولی پیت تغییر داد.

آنجلینا جولی

پدر او اصالتی آلمانی و مادرش اصالتی هلندی و فرانسوی_کانادایی دارد. او از سن 12 سالگی به عنوان مدل فعالیت خود را آغاز کرد و در شهرهایی مانند لندن و لس آنجلس مدل مشهوری شد. او بارها بارها توسط مجله ها و مراسم های مختلف به عنوان زیباترین، جذاب ترین و بهترین مادر بازیگر انتخاب شد.

آنجلینا جولی

آنجلینا جولی

او در جوانی در کلیپ خوانندگانی همچون رولینگ استونز، میت لوف، لنی کراویتز بازی کرد. اولین نقش سینمایی او فیلم "هکرها" بود که داستان 5 دانش آموز هکر را روایت می کرد.

در سال 1996 با جان لی میلر بازیگر بریتانیایی بازیگر فیلم "پسر بیمار" ازدواج کرد و در سال 1999 از او جدا شد.

همسر اول آنجلینا

همسر اول آنجلینا

 همسر دوم او بیلی باب تورنتون است که در سال 2000 با او ازدواج کرد. بیلی باب تورنتون بازیگر معروف آمریکایی است که از فیلم های آن می توان به چشم عقاب اشاره کرد. بیلی که اکنون 60 سال دارد حدود 20 سال بزرگتر از آنجلینا بود و آنجلینا در سن 25 سالگی با او ازدواج کرد اما این ازدواج تا سال 2003 بیشتر به طول نیانجامید.

بیلی باب تورنتون همسر آنجلینا

شوهر دوم انجلینا

آنجلینا پس از بازی در فیلم خانم و آقای اسمیت در سال 2005 وارد یک رابطه عاشقانه با برد پیت شد و در سال  2006 صاحب دختری به نام شیلو شد. آنجلینا شیلو را به خاطر باور به پایان دادن بدبختی مردم آفریقا در کشور فقیر آفریقایی نامیبیا به دنیا آورد. آنجلینا جولی به همراه برد پیت علاوه بر 3 فرزند مشترکشان سرپرستی مدوکس پسر بچه یتیم اهل کامبوج، پکس کودک ویتنامی و یک دختر یتیم اهل اتیوپی به نام زهرا را بر عهده گرفت.

آنجلینا جولی و فرزندانش

برد پیت و آنجلینا در سال 26 ژانویه 2012 با هم نامزد کردند و دلیل این دیر کرد را این گونه بیان کردند:
«ما تصمیم گرفته بودیم ازدواج نکنیم تا زمانی که برای هیچ زوجی منع ازدواج وجود نداشته باشد ولی گمان نمی‌کنم دیگه بتوانیم بیش از این مقاومت کنیم. ازدواج ما برای بچه هایمان خیلی مهم است و همیشه در این باره از ما سؤال می‌کنند. برای من هم مهم است. دوست دارم آن نوع تعهد ایجاد بشود.»
در ادامه گفتگو زمانی که از برد پیت پرسش شد آیا رسماً از جولی خواستگاری کرده یا نه، وی جواب داد:
«دیگر از این فراتر نمی‌روم... ولی زمانی که عاشق کسی هستی و با او یک خانواده تشکیل بدهی و خودت هم دوست داری یک تعهد بین‌تان ایجاد بشود و نتوانی خیلی خنده‌دارست»
با وجود 9 سال زندگی در کنار هم ، آنجلینا جولی تصمیم گرفت که پیش از " بله " گفتن و ازدواج رسمی با برد پیت قراردادی را با او به امضا برساند . کاری که معمولا میان افراد ثروتمند و مشهور رایج است .
بر اساس گزارش مجله ی " استار " که این مطلب را منتشر کرده ، این قرارداد به شدت مورد حمایت وکلای این دو هنرپیشه قرار گرفته است. ثروت این زوج نزدیک به 425 میلیون دلار ( 240 میلیون دارایی برد و 185 میلیون سهم آنجلینا) برآورد شده است و در صورت وقوع طلاق میان آن دو پول های آن ها به فرزندانشان تعلق می گیرد. 
برد پیت و آنجلینا بعد از نزدیک به 9 سال زندگی مشترک در سال 2014 با هم ازدواج کردند.آن ها در کاخ ییلاقی قدیمی به نام میراوال که در جنوب فرانسه بود مراسم عروسی شان را برگزار کردند. این کاخ قدیمی در سال 2008 توسط آن ها خریداری شده بود.

عروسی آنجلینا جولی

حسادت آنجلینا جولی و جنیفر آنیستون همسر قبل برد پیت همچنان مورد توجه رسانه هاست. تا جایی که لغو بیلیط هواپیمای لس آنجلس جنیفر آنیستون به خاطر وجود آنجلینا در پروازش خبر ساز شد. نکته جالب این سفر اینجا بود که برد پیت و 6 فرزندش با برنامه ریزی آنجلینا به یکی از هتل هایی رفتند که مورد علاقه جنیفر آنیستون بود و اتاقی رزرو شده بود که قبلا توسط پیت و جنیفر آنیستون اجاره می شد. یک منبع نزدیک به این دو می گوید حتی اصرارهای برد پیت هم  آنجلینا را از این تصمیم برنگرداند. به نظر می رسد او قصد اذیت کردن جنیفر آنیستون را داشت.
جنیفر آنیستون قبلا اعلام کرده بود که از آنجلینا به دلیل رابطه داشتن با برد پیت ناراحت است. او به رسانه ها اعلام کرد: درست است که من و برد پیت یک سال آخر زندگی مشترکمان را از هم جدا زندگی می کردیم اما باز هم او همسر قانونی من بود.

کارهای خیرانه و بشر دوستانه آنجلینا

آنجلینا کارهای خیرانه زیادی انجام داده است و شاید بتوان گفت تنها بازیگری است که به این کارها زیادی علاقه نشان داده است. 
یکی از کارهای خیرانه آن ها این است که اولین عکس نوزاد خود را به مجلات کشورهای مختلف فروختند و در این میان این تصویر در آمریکای شمالی به مبلغ 4،1 میلیون دلار به شرکتی به فروش رسید و کشور بریتانیا با مبلغ 3.5 میلیون دلار خریداری کرد. آن ها پول های به دست آمده را به سازمان های خیریه ای که برای کودکان آفریقایی فعال بودند اهدا کردند.
جولی در 12 ژوئیه 2008 یک پسر به نام ناکس و یک دختر به نام ویوین به دنیا آورد. این بار نیز اولین تصور از فرزندان دوقلویش را به مبلغ 14میلیون دلار به فروش  رساند و تمام این مبلغ خیریه پیت و جولی صرف نیازمندان شد.

عمل برداشتن سینه آنجلینا

آنجلینا در 14 می سال 2013 اعلام کرد به دلیل دارا بودن یک ژن معیوب، احتمال ابتلا به سرطان پستان و تخمدان را دارد و مجبور به عمل جراحی ماستکتومی (پستان برداری) است. او اعلام کرد مادرش به دلیل ابتلا به سرطان پستان فوت شده و این عمل را پس از بررسی های فراوان و با آگاهی نسبت به میزان ابتلا که حدود 80 درصد بود انجام داد.
 در اوایل دهه 90 آنجلینا جولی از افسردگی رنج می برد و حتی رگ دستش را زده بود. او سال 2004 به Allure گفت من در سال های اولیه جوانی احساس افسردگی می کردم و نمی توانستم پیوند و اتصال خودم با انسانیت را حس کنم.
اما این افسردگی بعد از مدتی دوباره به سراغ او برگشت تا جایی که نزدیک به جدایی برد پیت و آنجلینا پیش رفت.
برد پیت در نامه ی عاشقانه ای برای او این گونه نوشته است:
همسر من بیمار شد. به خاطر مشکلاتش در کار، زندگی شخصی و سختی‌ها و شکست‌هایش در رابطه با بچه‌ها، به طور مداوم عصبی و ناراحت بود. ۱۴ کیلوگرم وزن کم کرده بود و در سی و پنج سالگی، فقط چهل کیلو وزن داشت.

پوست و استخوان شده بود و مدام گریه می‌کرد. دیگر یک زن شاد نبود و از سردردهای مداوم، دردهای قلبی و گرفتگی کمر و عصب‌های بین دنده‌ای زجر می‌کشید. اصلا نمی‌توانست خوب بخوابد و تازه دم‌دم‌های صبح خوابش می‌برد و در طول روز خیلی سریع خسته و کم‌انرژی می‌شد. رابطه‌ی ما به لبه‌ی پرتگاه رسیده بود.
زیبایی کم کم داشت او را ترک می‌کرد، زیر چشمانش کبود و سیاه شده بود، با کلافگی سرش را تکان می‌داد و دیگر مواظب خودش نبود. همه‌ی فیلم‌ها و رل‌هایی که بهش پیشنهاد شده بود را رد کرد. من امیدم را از دست داده بودم و فکر می‌کردم به زودی از هم جدا خواهیم شد. با همه‌ی این‌ها، من زیباترین زن دنیا را به دست آورده بودم.

او زن محبوب و ایده‌آل بیشتر از نصف مردان و زنان کره‌ی زمین بود، و من بودم که اجازه داشتم سرم را کنار او روی بالش بگذارم و شانه‌هایش را در آغوش بگیرم. پس شروع کردم با گل و بوسه و تمجید، محبت خود را نشان دادم. غافلگیرش می‌کردم و هر لحظه به فکر شاد کردنش بودم. برایش هدایای بسیاری گرفتم و فقط برای او زندگی کردم.

در مجامع عمومی فقط درباره‌ی او صحبت می‌کردم. همه‌ی مسایل را به دلخواه او پیش می‌بردم و او را در مقابل دوستان مشترک و در مقابل خودش، تحسین می‌کردم. شما باورتان نخواهد شد که چطور از نو شکفت. حتی از گذشته هم بهتر شد. وزن اضافه کرد و دوباره رنگ به رخسارش برگشت. دیگر عصبی نبود و مرا بیشتر از همیشه دوست داشت. هیچ وقت فکر نمی‌کردم که می‌تواند این همه عاشق باشد.
و آنگاه من یک چیزی فهمیدم: هر زن انعکاسی است از مردش. اگر شما او را دیوانه‌وار دوست دارید، او هم عاشق خواهد شد.

فیلم شناسی آنجلینا جولی

با اینکه آنجلینا در فیلم های زیادی بازی کرده است اما دو فیلم برتر او همیشه در ذهن مخاطب می ماند. او در فیلم شکارچی استخوان همراه با دنزل واشنگتون هیجان فوق العاده ای را برای بیننده به ارمغان آورد و بازی در فیلم آقا و خانم اسمیت علاوه بر پر فروش بودن این فیلم آینده ی او را رقم زد.

۱۹۸۲    نگاهی به بیرون
۱۹۹۳    سایبورگ ۲
۱۹۹۵    بدون مدرک
۱۹۹۵    هکرها
۱۹۹۶    عشق است همه آنچه هست
۱۹۹۶    فوکس‌فایر
۱۹۹۸    جیا
۱۹۹۸    آشپزخانه جهنم
۱۹۹۸    بازی با قلب
۱۹۹۹    شکارچی استخوان
۱۹۹۹    دختر از هم گسیخته
۲۰۰۰    سرقت در شصت ثانیه
۲۰۰۱    لارا کرافت: مهاجم مقبره
۲۰۰۱    گناه اصلی
۲۰۰۲    زندگی یا چیزی شبیه به آن
۲۰۰۳    لارا کرافت مهاجم مقبره: گهواره حیات
۲۰۰۳    فراتر از مرزها
۲۰۰۴    گرفتن جان‌ها
۲۰۰۴    داستان کوسه
۲۰۰۴    کاپیتان آسمان و دنیای فردا
۲۰۰۴    اسکندر
۲۰۰۵    آقا و خانم اسمیت
۲۰۰۶    چوپان خوب
۲۰۰۷    بئوولف
۲۰۰۷    قلب قدرتمند
۲۰۰۷    تحت تعقیب
۲۰۰۸    بچه پریان
۲۰۰۸    پاندای کونگ‌فوکار
۲۰۱۰    سالت
۲۰۱۰    توریست
۲۰۱۱    پاندای کونگ‌فوکار۲
۲۰۱۱    در سرزمین خون و عسل
۲۰۱۴    پلید

منبع : اختصاصی وبگردها

تولد 40 سالگی آنجلینا جولی

برگزاری یک جشن کوچک و خصوصی برای سالروز تولد آنجلینا جولی

تولد 40 سالگی آنجلینا جولی

10 عکس مهم آنجلینا جولی به مناسبت سالروز تولدش

مروری بر ماندگارترین عکس های آنجلینا جولی

10 عکس مهم آنجلینا جولی به مناسبت سالروز تولدش

کلکسیون جواهرات آنجلینا جولی

کلکسیون جواهرات آنجلینا جولی

مقام افتخاری آنجلینا جولی در کامبوج

مقام افتخاری آنجلینا جولی در کامبوج

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما