لاغر کردن شکم

در شش هفته چربی های شکم خود را از بین ببرید.

آب کردن چربی دور شکم

اکثر افرادی که می خواهند خوش اندام شوند اول از همه به سراغ آب کردن چربی های شکم می روند. وقتی آن ها با انجام حرکات ورزشی و رژیم های سخت هم به نتیجه مورد نظر نمی رسند، کم کم امید خود را از دست می دهند و در نهایت از رسیدن به این هدف دست می کشند.

دلیل این که برخی اوقات با تلاش های سخت به هدفمان نمی رسیم چیست؟ آیا برای لاغر کردن شکم حرکات درستی انجام می دادید؟

به نظر شما فقط دراز و نشت می تواند شما را از شر چربی ها خلاص کند و نیازی به حرکات مکمل و تقویت کننده نیست؟

آیا می دانید کم خوابی دلیل دیگری است که مانع لاغری شکم تان می شود؟ اگر در روز کمتر از 5 ساعت می خوابید احتمالا اضافه وزن دارید. روزی 8 ساعت خواب برای بدن نیاز است و اگر کمتر از آن باشد امکان افزایش وزن را دارید. وجود استرس باعث افزایش وزن می شود. پس این مورد را هم از خود دور کنید.
اما گاهی اوقات با وجود از بین بردن همه مواردی که باعث چاقی می شوند باز هم شما موفق به کاهش وزن به خصوص کاهش چربی دور شکم نمی شوید.
راه هایی هستند که می تواند شما را به هدف مورد نظر در ظرف شش هفته برساند البته به شرطی که همه ی این راه ها را امتحان کنید.

رژیم غذایی مناسب

رژیم غذایی به معنی نخوردن نیست بلکه درست خوردن است. شما می توانید در طول شبانه روز از غذاهای کم کالری بخورید به طوری که احساس سیری کنید و کاملا از آن لذت ببرید.

رژیم غذایی مناسب

یادتان باشد که تغذیه صحیح حذف وعده غذایی نیست بلکه شما باید وعده های غذاییتان را به 6 وعده تقسیم کنید که این شامل سه وعده اصلی و سه میان وعده می باشد. در میان وعده ها از خوردن میوه ها استفاده کنید. خوردن صبحانه عامل مهمی در جلوگیری از چاقی است. وقتی صبحانه نمی خورید در خوردن وعده دیگر که احتمالا چرب تر است زیاده روی می کنید و این باعث افزایش چربی دور شکم می شود. سعی کنید شام را در ساعت اولیه شب میل کنید. مصرف شام در ساعت های آخر شب به دلیل این که زمانی برای سوختن چربی ها ندارد باعث افزایش وزن و چربی می شود.
مایعات را هنگام خوردن غذا مصرف نکنید. اگر غذای شما خشک است همراه با ماست کم چرب میل کنید. کسانی که مایعات در حین غذا خوردن استفاده می کنند 
در طول این شش هفته سرخ کردنی و غذاهای پرچرب و روغنی را کنار بگذارید.

رژیم غذایی مناسب

از خوردن ماده هایی که دارای قند مصنوعی هستند پرهیز کنید.(آبنبات، شکلات و قند)

شکلات

اگر گرسنه شدید سعی کنید از میوه و سبزیجات استفاده کنید.

رژیم غذایی میوه

موادی مانند نان، برنج، سیب زمینی و ... که جزء مواد نشاسته ای هستند را تا حد توان به حداقل برسانید.

ورزش هوازی کنید

اگر شما ورزش کنید و از طرفی رژیم غذاییتان مناسب نباشد تاثیری در لاغری شما ایجاد نمی کند. شما ورزش می کنید اما با خوردن روغن و سرخ کردنی ها دوباره چربی سوخته شده در بدن را با تغذیه نامناسب به دست می آورید. پس اگر از مرحله اول که رژیم غذایی مناسب است چشم پوشی کردید، بهتر است این مرحله را انجام ندهید و زمانتان را بیهوده از دست ندهید.
ورزش های هوازی به منظور چربی سوزی مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند با ورزش دویدن آرام، پیاده روی خیلی تند، تردمیل و دوچرخه سواری ثابت انجام شود.

پیاده روی تند

برای انجام این کار شما باید حداقل روزی یک ساعت به مدت 5 روز در طول هفته ورزش هوازی انجام دهید. قطعا روزی یک ساعت برای کسی که تا کنون ورزش نکرده زمان زیادی است پس می توانید از روزی 15 دقیقه شروع کنید و هر روز 5 تا 10 دقیقه به آن اضافه کنید. 


ورزش های مربوط به شکم

باید در این 6 هفته ورزش هایی را انجام دهید که همه تمرینات شما را به یک هدف سوق دهد. با نخوردن غذاهای نامناسب و انجام ورزش های هوازی عضلات شکم شما نرم شده و زمان خوبی است که به آن ها فرم دهید.

دراز نشست

دراز نشست چند نوع است اما رایج ترین روش آن گرفتن دست هایتان در کنار گوش هایتان است. زانوهایتان را جمع کنید و از کمر خم شوید و تا جایی که می توانید به زانوهایتان نزدیک شوید به طوری که آرنج شما با زانو برخورد کند.

دراز نشست

در روز سه نوبت این کار را انجام دهید. از 20 دراز نشست در هر نوبت استفاده کنید. در روزهای آینده اگر توانستید یک تا 5 بار به این تعداد بیفزایید. اگر احساس درد می کنید بدانید که موفق شدید. زمانی که عضلات احساس درد می کنند یعنی  فشاری که ما به دنبال آن هستیم به آن ها وارد شده است.

حرکت دوچرخه 

روزی سه نوبت و هر بار سه دقیقه این حرکت را انجام دهید. حرکت دوچرخه بدین شکل است که روی زمین دراز کشیده  و دست ها را پشت سر می گذارید و پاها را موازی با سطح زمین قرار می دهید.

حرکت دوچرخه

فکر کنید که روی دوچرخه سوار هستید و دارید رکاب می زنید. شما می توانید به پهلو بخوابید و این کار را انجام دهید.

بالا آوردن پاها در حالت خوابیده

در این کار باید پاهایتان را زمانی که در حالت خوابیده هستید به سمت بالا ببرید تا جایی که استخوان باسن از زمین بلند شود سپس به آرامی پاها را به موقعیت اول برگردانید. این حرکت هم مانند حرکات دیگر باید سه نوبت انجام شود و هر نوبت 20 بار این کار را تکرار کنید.

حرکت بالا بردن پاها

با انجام این روش ها مطمئن باشید که چربی های دور شکم شما آب می شوند.
شما می توانید از طناب زدن و حلقه زدن در طول روز استفاده کنید. سعی کنید زیاد در یک جا ننشینید نشستن زیاد در یک جا باعث چاق شدن به ویژه در ناحیه ران پا و شکم می شود.

منبع : اختصاصی وبگردها

روشهای کوچک کردن شکم

روشهای کوچک کردن شکم

حرکات کششی برای داشتن شکمی زیبا

حرکات کششی برای داشتن شکمی زیبا

بزرگی شکم و درمان آن

بزرگی شکم و درمان آن

یک ماهه شکم تان را شش تکه کنید!!

یک ماهه شکم تان را شش تکه کنید!!

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما