فیلم سینمایی اتاق room 2015

فیلم سینمایی اتاق در سال 2015 به کارگردانی ابراهامسون ساخته شد.

فیلم سینمایی اتاق Room

فیلم سینمایی اتاق برگرفته از رمانی به همین نام در سال 2015 ساخته شد. رمان اتاق نوشته اما داناهیو است که در سال 2012 منتشر شد.

نخستین بار ایده این رمان نیز به دلیل اتفاق وحشتناکی که در سال 2008 در اتریش افتاد به ذهن نویسنده خطور کرد. یکی از تکان دهنده ترین اتفاقات سال های اخیر، در سال 2008 توسط مردی به نام یوزف فریتزل رخ داد. یوزف فریتزل به مدت 24 سال دختر 19 ساله خود را در اتاقی در زیر زمین خانه اش حبس کرده بود و بارها در طی این مدت به او تجاوز کرده بود. در طی این 24 سال او صاحب 7 بچه شده بود. دختر این مرد به نام الیزابت فریتسل تحت مراقبت های ویژه توسط روانشناسان قرار گرفته بود. بازگشت به زندگی عادی برای او و فرزندانش حداقل 5 تا 7 سال تخمین زده شد. همین اتفاق باعث خشم و حیرت بسیاری از شهروندان شد و دنیا را برای مدت ها در شوک فرو برد. این پرونده باعث شد تا سوالات بسیاری درباره وضعیت شهروندان هنگام مفقود شدن آنان شکل بگیرد و تنها راه کارهای متنوعی برای اطلاع از وضعیت شهروندان مطرح شود.

خلاصه داستان فیلم سینمایی اتاق

جوی نیوسام ( بری لارسون) که از روی خیرخواهی قصد کمک به فردی به نام نیک (شان بریجرز) را دارد توسط وی ربوده می شود و به زیر زمین خانه نیک منتقل می شود. جوی به مدت هفت سال مورد آزار و اذیت وی قرار می گیرد. او که اکنون پسر بچه 5 ساله ای دارد سعی می کند از پسرش مراقبت کند. پسرش که جک نام دارد تعریفی از دنیای بیرون از اتاق ندارد و فکر می کند که تمام دنیا همان اتاق کوچکی است که می بیند. کنجکاوی های جک باعث می شود که فکر فرار از اتاق شکل گیرد. 

مشخصات فیلم سینمایی اتاق

امتیاز : 8.3

ژانر : درام

کارگردان : Lenny Abrahamson
ستارگان : Brie Larson, Joan Allen, William H. Macy
محصول کشور : ایرلند | کانادا

نقد کوتاه

فیلم سینمایی اتاق به بررسی رابطه میان مادر که در فیلم "ما" نامیده می شود و فرزند کوچکش جک می پردازد. لنی آبراهامسون کارگردان این فیلم به خوبی رابطه بین پسر و مادر را در محیطی خشن و بی رحمانه به تصویر کشیده است. مادر می داند که جک کنجکاو است و تشنه فهمیدن. او می خواهد به پسرش چیزی بیشتر از اتاق را نشان دهد اما تمام دنیای پسر اتاقی است که او می بیند. به همین دلیل به او اجازه می دهد که باور کند تنها دنیای کوچک چند متری اش واقعیت دارد و باقی آن از طریق تلویزیون قابل مشاهده است. ابراهامسون به خوبی از پس انتقال مفاهیم انسانی و ایستادگی و تلاش های مادرانه برای کمک به فرزند بر آمده است اما در قسمتی هایی، فیلم سینمایی اتاق دچار افت می شود. همان طور که گفتیم این فیلم بر اساس اتفاقی که در سال 2008 رخ داد ساخته شده است. شخص حقیقی چندین سال طول می کشد تا با دنیای پیرامون خود ارتباط برقرار کند و بتواند سلامت روحی و روانی خود را به دست آورد اما در فیلم سینمایی اتاق، ابراهامسون نتوانسته تصویر واقعی از دو انسانی که 7 سال در یک اتاق حبس بوده اند و حالا آزاد شده اند نشان دهد. آن ها خیلی راحت تر از آنچه که انتظار می رفت با محیط پیرامون خود کنار آمدند که چندان مطابق واقعیت نیست.

عکس بازیگران فیلم اتاق

بری لارسون

بری لارسون

بری لارسون

ویلیام مکی و جو آلن

بازیگران فیلم اتاق

جو آلن

منبع : اختصاصی وبگردها

بهنوش بختیاری درحال چک کردن آرایش صورتش در نشست خبری!!

بهنوش بختیاری درحال چک کردن آرایش صورتش در نشست خبری!!

عکس‌های بامزه و کمتر دیده شده بازیگران

عکس‌های بامزه و کمتر دیده شده بازیگران

فیلم سینمایی سرزمین فردا tomorrowland 2015

فیلم سینمایی سرزمین فردا tomorrowland 2015

فیلم سینمایی بازگشته

فیلم سینمایی بازگشته The Revenant 2015

فیلم سینمایی بازگشته

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما