علائم بارداری چیست؟ نشانه های حاملگی کدامند؟

علائم بارداری


علائم بارداری

علائم بارداری را بشناسید و با روش هایی قبل از مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات از حاملگی خود اطمینان حاصل کنید.

علائم بارداری را بشناسید

به تاخیر افتادن قاعدگی

- اولین علائم بارداری برای بسیاری از خانم ها به تاخیر افتادن دوران قاعدگی است. اما این نشانی بر حتمی بودن ایجاد حاملگی نیست. ممکن است به دلیل ورزش شدید، اضطرات، مسافرت و تغییرات آب و هوایی دوره های ماهیانه به تاخیر بی افتد. بسیاری از خانم ها عادت ماهیانه منظمی ندارند و از این رو نمی توانند دوره بعدی خود را پیش بینی کنند.

خونریزی کم

- یکی دیگر از علائم بارداری خونریزی کم است. زمانی که یک تخمک به تازگی بارور می شود ممکن است باعث خونریزی کمی شود. تخمک تازه بارور شده به دیواره رحم می چسبد و ایجاد خونریزی کمی می کند. باید بدانید که این اتفاق هم برای هر فردی رخ نمی دهد. این اتفاق زمانی می افتد که شما انتظار دارید دوران ماهیانه تان را بگذرانید اما با خونریزی کم و چند روزه رو به رو می شوید. این مورد برای کسانی که خونریزی کم در دوران قاعدگی خود دارند زیاد قابل تشخیص نیست و ممکن است با خونریزی ماهیانه اشتباه گرفته شود. این اتفاق بین 6 تا 12 روز بعد از بارور شدن تخمک رخ می دهد. از آنجایی که دیواره رحم بعد از باروری ضخیم می شود ممکن است ترشحات شیری مانند در فرد باردار زیاد شود.

احساس تنگی نفس

- اگر از پله ها بالا می روید و به ناگهان احساس تنگی نفس می کنید باید بدانید که یکی از علائم بارداری را دارید. جنین در حال رشد نیاز به اکسیژن دارد و به همین علت اکسیژن قابل استفاده برای شما کاهش می یابد. متاسفانه علائم تا 9 ماهگی همراه با شما خواهد بود و هر چه نوزاد بزرگتر شود فشار بیشتری به ریه و دیافراگم شما وارد می شود و نفس کشیدن برای فرد سخت تر می شود.

درد سینه از علائم بارداری

- درد در سینه ها یکی دیگر از علائم بارداری است. وقتی سینه تان را لمس می کنید یا لباس تنگ شما را اذیت می کند می تواند احتمال بارداری شما را به همراه داشته باشد. به دلیل افزایش و تغییرات هورمون های بدن، سینه ها شروع به ورم کردن و دردناک شدن می کند و ممکن است سوزشی در سینه ها احساس شود.

احساس بی حالی و خواب آلودگی

- احساس بی حالی و خواب آلودگی شدید به خاطر افزایش شدید هورمون ها در بدن ایجاد می شود که یکی از علائم بارداری است. این احساس تا سه ماه اول در برخی خانم ها ایجاد می شود و در سه ماهه بعدی کاهش می یابد.

خواب در بارداری

تکرر ادرار

- تکرر ادرار از دیگر علائم بارداری است. اگر نصف شب یا در طول روز در فواصل زمانی کمی به دستشویی مراجعه می کنید در صورتیکه از مواد سردی زا استفاده نکردید می توانید احتمال بارداری را داشته باشید.

حالت تهوع

- حالت تهوع و استفراغ که به علت افزایش هورمون ها و کاهش کار کردن روده ها ایجاد می شود از دیگر علائم بارداری است. البته این موارد بیشتر از هر چیزی در فیلم ها دیده می شود. در حالت عادی بسیاری از خانم ها این حس را تجربه نمی کنند.

حالت تهوع

یبوست

-  افزایش هورمون پروژسترون ممکن است باعث کاهش کار کردن روده ها شود. در این حالت فرد دچار یبوست می شود  که برای جلوگیری از این حالت بهتر است که هر فرد مایعات زیادی بنوشد و به غذاهای فیبردار اکتفا کند.

سردردهای خفیف و کمردردهای شدید

- ایجاد سردرد و کمردرد می توانند از علائم بارداری باشند. این علائم اکثرا سردردها خفیف هستند و کمردردها شدید

سرگیجه و غش کردن

- سرگیجه و غش کردن هم که به علت گشاد شدن رگ های خونی و کاهش قند خون ایجاد می شود از علائم بارداری است.

علائم بارداری

عدم تعادل در رفتار

- اگر یک دقیقه خوش رفتارید ولی دقیقه بعدی بد اخلاق و کلافه هستید و بی خودی به اطرافیان به خصوص شوهرتان به اصطلاح خودمانی تر گیر می دهید باید علت را در تغییر هورمون های بدن که از علائم بارداری است جستجو کنید. البته این حالت گذراست و می توانید به اطرافیان بگویید که نگران نشوند.

عدم تعادل در خوردن غذا

- بی میلی شدید یا اشتهای زیادی یکی از علائم بارداری است که در اثر تغییر هورمون در بدن به وجود می آید. اگر قبلا این گونه نبودید خیلی ساده است. بدنتان به شما می گوید که شما باردارید.

تغذیه در دوران بارداری

پف کردن بدن

- اگر بدنتان پف کرده و شلوار هفته گذشته اندازه تان نیست پروژسترون شما افزایش یافته است. پف کردن بدن به این اندازه، یکی از علائم بارداری است.

افزایش دمای بدن

- وقتی از خواب بیدار می شوید گرمتان است و به اصطلاح گر می گیرید و یا اگر دو هفته از پریود شما گذشته و شما حس می کنید که دمای بدنتان بالا رفته است احتمالا شما در روزهای آینده مادر خواهید شد. افزایش دمای بدن با شرایط گفته شده از علائم بارداری است.

افزایش حس بویایی

- افزایش حس بویایی یکی از علائم بارداری است به طوری که فرد با کوچکترین بویی ممکن است دچار حالت تهوع شود.

استفاده از بی بی چک برای تست بارداری

- استفاده از بی بی چک و ایجاد جواب مثبت جواب قطعی در حاملگی است. اگر از بی بی چک استفاده کردید و جواب منفی بود دلیل بر عدم بارداری شما نیست و ممکن است دقت بی بی چک در روزهای اولیه بارداری کم باشد. هر چه از موعد عادت ماهیانه بیشتر گذشته باشد دقت بی بی چک بیشتر است.

بی بی چک در تشخیص بارداری

سریع ترین راه تشخیص بارداری

سریع ترین راه تشخیص بارداری همان روز های اولیه انجام آزمایش خون است که می تواند به طور قطعی بارداری شما را تایید کند. 7 الی 8 روز بعد از لقاح از آزمایش خون می توان بارداری را تشخیص داد.

درد شکم در دوران بارداری و روش های درمان آن

درد شکم در دوران بارداری و روش های درمان آن

علت اینکه جنین در یک طرف شکم جمع می شود چیست ؟

علت اینکه جنین در یک طرف شکم جمع می شود چیست ؟

بهترین زمان اقدام برای بارداری در سیکل ماهانه

بهترین زمان اقدام برای بارداری در سیکل ماهانه

با این علائم به باردار بودن تان باید مشکوک شوید!

با این علائم به باردار بودن تان باید مشکوک شوید!

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما