کاهش خونریزی قاعدگی با درمان های گیاهی و سنتی

کاهش خونریزی قاعدگی


کاهش خونریزی قاعدگی

کاهش خونریزی قاعدگی با طب سنتی و استفاده از گیاهان دارویی، می تواند جایگزین بهتری برای داروهای شیمیایی باشد.

درمان های گیاهی برای کاهش خونریزی قاعدگی

اگر شما هم به منوراژی یا خونریزی شدید قاعدگی دچار هستید با روش های زیر خونریزی این دوران را کاهش دهید.

راه های کاهش خونریزی قاعدگی

  1. استفاده از بادکش یک هفته قبل از دوران قاعدگی. روزانه یک ربع تا نیم ساعت از زیر سینه تا اطراف رحم را بادکش کنید. این کار در کاهش خونریزی قاعدگی بسیار موثر است و در طب سنتی استفاده از این روش پیشنهاد می شود.
  2. استفاده از داروهای گیاهی که به طور کامل در زیر شرح خواهیم داد.
  3. استفاده از داروهای شیمیایی که توسط پزشک با آزمایشات مختلف تجویز می شود.
  4. تغذیه مناسب قبل از قاعدگی داشته باشید.
  5. در آخر علل خونریزی شدید دوران قاعدگی را بشناسید و با توجه به ژنتیکی بودن و یا غیر طبیعی بودن آن اقدام به درمان کنید.

کاهش خونریزی قاعدگی با دمنوش برگ تمشک

برگ تمشک گیاهی دارویی است که برای ناراحتی های دوره ماهیانه کاربرد دارد. اگر خونریزی شدید در دوران پریودی دارید از دمنوش این گیاه استفاده کنید. برگ تمشک خاصیت قابضی دارد و باعث کاهش خونریزی قاعدگی می شود. اگر درد زیادی در دوران قاعدگی دارید این گیاه می تواند مسکن طبیعی برای درد شما باشد.

برگ تمشک

آب شنبلیله و کاهش خونریزی قاعدگی

آب شنبلیله باعث کاهش خونریزی قاعدگی می شود. برای این منظور 5 قاشق مربا خوری تخم شنبلیله را در یک لیتر آب بجوشانید و بعد از 10 دقیقه، درون مخلوط کن بریزید و درصورت تمایل با کمی عسل یا شکر آن را میل کنید.

تخم شنبلیله

پاپایا بخورید

به گزارش وبگردها خوردن میوه پاپایا که از آن با نام های خربزه درختی و انبه هندی یاد می شود در درمان درد و کاهش خونریزی قاعدگی موثر است. در طول دوران ماهیانه خود، این میوه را بجوید.

پاپایا

میوه درخت پنج انگشت بخورید

بیش از 24 تحقیق نشان داده است که میوه درخت پنج انگشت می تواند به کاهش خونریزی قاعدگی کمک کند. در طب سنتی از این گیاه به عنوان گیاه جادویی زن ها یاد می گنند و داروسازان مصرف این گیاه را جایگزین خوبی برای داروهای هورمونی می دانند. این گیاه برای زنانی که عادت ماهانه نامنظم و خونریزی شدید دارند مفید است. این گیاه سطح استروژن را در نیمه دوم چرخه قاعدگی بالا می برد. 15 قطره از عصاره این گیاه می تواند به کاهش خونریزی قاعدگی کمک کند. عوارض جانبی خاصی از این گیاه گزارش نشده است ولی بهتر است در مصرف آن احتیاط کنید و بیشتر از 6 ماه مصرف نکنید.

گیاه 5 انگشت

 

چوب دارچین

چوب دارچین باعث کاهش خونریزی قاعدگی می شود و درد را کاهش می دهد. چوب دارچین ضد باکتری و ضد قارچ است و محرک رحم است. به گزارش وبگردها از این گیاه علاوه بر کاهش خونریزی قاعدگی برای اختلالات رحمی و پریودهای نامنظم نیز استفاده می شود.

پودر کنجد در دوران قاعدگی بخورید

خوردن پودر کنجد در دو روز اول قاعدگی باعث کاهش خونریزی قاعدگی می شود. برای این منظور یک قاشق مرباخوری پودر کنجد را به همراه دو قاشق غذاخوری آب داغ بنوشید.

کنجد

مغز ارزن بخورید

مغز ارزن را با آرد گندم، شیر و روغن مخلوط کنید و به شکل کاچی بپزید و آن را به مدت سه روز به جای ناهار بخورید. در درمان و کاهش خونریزی قاعدگی مفید است.

مغز ارزن

مصرف گیاه گزنه برای کاهش خونریزی دوران قاعدگی

مطالعات نشان داده است زنانی که طی مدت دو ماه از عصاره گیاه گزنه استفاده کرده اند نسبت به کسانی که از این گیاه استفاده نکرده اند، با کاهش خونریزی قاعدگی مواجه شده اند. 

گزنه

زنجبیل را قبل از دوران قاعدگی مصرف کنید

خوردن زنجبیل قبل از آغاز خونریزی باعث کاهش خونریزی قاعدگی می شود. زنجبیل سنتز پروستاگلاندین ها را مهار می کند و تاثیرات مثبتی در دوران قاعدگی دارد.

زنجبیل

کاهش خونریزی قاعدگی با مریم گلی

مریم گلی گیاه دارویی است که به کاهش خونریزی قاعدگی کمک می کند. این گیاه ترشح استروژن را بالا می برد و می تواند تغییرات شدید و غیرعادی هورمونی دوران قاعدگی را کنترل کند.

مریم گلی

گیاه دارویی کیسه کشیش

گیاه دارویی کیسه کشیش برای توقف و یا کاهش خونریزی قاعدگی بسیار موثر است. از این گیاه می توانید برای تنظیم چرخه قاعدگی نیز استفاده کنید. این گیاه هم خاصیت قابضی دارد و هم محرک رحم است. علاوه بر آن میزان هورمون های جنسی بدن را متعادل می کند و در نهایت موجب کاهش خونریزی قاعدگی می شود.

کیسه کش

گیاه بومادران در کاهش خونریزی قاعدگی

مصرف بومادران در دوران عادت ماهیانه باعث کاهش خونریزی قاعدگی می شود. این گیاه دارویی حاوی ترکیباتی به نام تانین است که رگ های خونی را منقبض می کند. برای کاهش خونریزی قاعدگی این گیاه را چند روز قبل از قاعدگی مصرف کنید.

بومادران

گیاه پای شیر درمان درد دوران قاعدگی

از این گیاه برای منظم کردن و کاهش خونریزی قاعدگی استفاده می شود. گیاه پای شیر حاوی میزان زیادی تانین است که خاصیت قابضی دارد. علاوه بر کاهش خونریزی به کاهش درد دوران پریودی کمک می کند زیرا خواص آرام بخشی دارد.

پای شیر

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

زمانی که با داروهای گیاهی همچنان با کاهش خونریزی قاعدگی مواجه نشدید حتما به پزشک مراجعه کنید تا با استفاده از داروهای شیمیایی و درمان های پزشکی، درمان شوید.

منبع : اختصاصی وبگردها

علت ورم کردن بدن قبل از قاعدگی چیست؟

علت ورم کردن بدن قبل از قاعدگی چیست؟

خونریزی شدید دوران قاعدگی

خونریزی شدید دوران قاعدگی

منوراژی

منوراژی

علت خونریزی شدید دوران قاعدگی

علت خونریزی شدید دوران قاعدگی چیست و چگونه درمان می شود؟

علت خونریزی شدید دوران قاعدگی

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما