بازیهای المپیک ریو 2016 برزیل پنج ماه قبل از برگزاری آن، با پیدا شدن بازوی یک انسان درآبهای خلیج «گوانارابا» در محل آینده برگزاری مسابقات کشتی های بادی المپیک، خبرساز شد.

 بازی های المپیک ریو 2016 ، از پنجم تا 21 آگوست 2016 (14 تا 30 مرداد 1395) در ریودوژانیرو برزیل برگزار خواهد شد.

روزنامه برزیلی «او گلوبو» روز دوشنبه نوشت: یکی از مخاطبان این نشریه عکسی را برای آنها ارسال کرد که درآن بازوی یک انسان دیده می شود که در آبهای محل برگزرای مسابقات کشتی های بادی شناور است.

این روزنامه به نقل از این مخاطب خاطرنشان کرد: این نخستین بار نیست که اجساد شناور افراد در آبهای محل آینده این مسابقات دیده می شوند.

بحث در مورد تغییر احتمالی محل این مسابقات از چند ماه قبل آغاز شده اما کمیته برگزار کننده این مسابقات به رغم اینکه سطح نظافتی و بهداشتی آبها به چالش کشیده شده و حتی چندین ورزشکار از وضعیت آبها شکایت کرده ا ند، قصد تغییر محل را ندارد.

«ایکرمارتینز» قایقران اسپانیایی که درتابستان گذشته، یک آزمون المپیکی را در این خلیج انجام داده ، در این موردگفت: زباله و ضایعات شهر به این آبها وارد می شوند هرچند امواج بسیاری وجود دارد که آبها را تمیز می کند، وزش باد این زباله ها را در برخی از محل های خاصی انباشته می کند.

تصویر دلخراش این بازوی شناور در آب، به طور سریع جهان را دور زده و در حالی که حدود 5 ماه تا این مسابقات باقی مانده ، مشاهده این تصاویر، ریو 2016 را در جایگاه خوبی قرار نمی دهد.

این این در حالی است که برزیل همچنین با مشکل شیوع ویروس زیکا که موجب نوعی اختلال در رشد مغزی نوزادان می شود و واکسنی برای آن وجود ندارد ، دست و پنجه نرم می کند.

منبع : ایرنا

آلودگی آبهای ساحلی ریودوژانیرو‎

آلودگی آبهای ساحلی ریودوژانیرو‎

انگار همه خوابند، غیر از المپیکی‌ها

انگار همه خوابند، غیر از المپیکی‌ها

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما