ستاره های فوتبال، پادشاهان اینستاگرام و توییتر

حالا دیگر همه ما می دانیم توییتر و فیسبوک و تلگرام و چه و چه جزیی جدایی ناپذیر از زندگی ما هستند.

 هفته گذشته در گزارشی به سلبریتی هایی که در فضای مجازی فعالند و با هوادارن شان رابطه مستقیمی دارند، اشاره کردیم اما جالب اینجاست که این روزها ورزشکاران حرفه ای هم پا به پای هنرمندان در این شبکه ها حضور دارند و چه بسا گوی رقابت را از آنها ربوده اند. بعضی از چهره های سرشناس دنیای ورزش با میلیون ها طرفدار در اینستاگرام، توییتر یا فیسبوک به طور مستقیم با هواداران شان در ارتباط هستند و با گذاشتن عکس های خصوصی و یا جملاتی که گاهی خواندنی اند، تلاش می کنند دل طرفداران شان را به دست آورند.

کریستیانو مرد محبوب اینستا

این روزها اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در سراسر دنیا به حساب می آید. ممکن است بعضی از بازیکنان و ورزشکاران را پیدا کنید که سال هاست صفحه توییترشان را حتی باز نکرده باشند اما صفحه اینستاگرام شان حتما آپدیت شده است.

اما پرطرفدارترین چهره های ورزشی اینستاگرام چه کسانی هستند؟ جالب اینجاست که پنج ورزشکار محبوبی که بیشترین دنبال کننده را در اینستاگرام دارند، فوتبالیست هستند. خامس رودریگز، بازیکن جوان رئال مادرید با 21 میلیون دنبال کننده در رده پنجم لیست ما قرار گرفته. در رتبه چهارم یکی از ستاره های سابق دنیای فوتبال یعنی دیوید بکام با 22.5 میلیون دنبال کننده ایستاده است. در حالی که بکام تنها دو سال است به این شبکه اجتماعی پیوسته اما یکی از پرطرفدارترین چهره های مشهور در آن به حساب می آید. لیونل ، اعجوبه آرژانتینی بارسلونا هم با 42.2 میلیون دنبال کننده سوم است و نیمار برزیلی با 48.6 میلیون دنبال کننده، دوم.
و اما رتبه نخست از آن کسی نیست جز کریستیانو رونالدو. به نظر می آید کریس رونالدوی پرتغالی همان قدر که در دنیای فوتبال و مستطیل سبز طرفدار دارد، در دنیای مجازی هم محبوب ترین چهره دنیاست. ابرستاره رئال مادرید با 57 میلیون دنبال کننده پرطرفدارترین و محبوب ترین چهره ورزشی اینستاگرام به حساب می آید.

فعال ترین ها کدامند؟
کسانی که دیوانه شبکه های اجتماعی اند، توییتر را به اینستاگرام، فیسبوک و ... ترجیح می دهند. بعضی از فوتبالیست ها هم این احساس را دارند. ورزشکاران زیادی هستند که از این طریق با طرفداران شان در ارتباطند و احساسات شان را با آنها در میان می گذارند اما بازیکنان زیادی مثل وین رونی هستند که یک توییت می گذارند و چندین ماه پیدای شان نمی شود.
برخی دیگر هم هستند که خیلی زیاد از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند. مایکل اوون، بازیکن سابق تیم ملی انگلستان یکی از چهره هایی است که در توییتر بسیار فعال است و در لیست ما در رده پنجم قرار گرفته است. اوون نظراتش در مورد تیم ها، بازیکنان و مسابقات را توییت می کند و معمولا هم توییت دنبال کننده هایش را ری توییت می کند.
جک ویلشر، بازیکن جوان آرسنال هم یکی از فعالان توییتر است. او معمولا در مورد تمریناتش می نویسد و عکس هایی با دوستان و هم تیمی هایش می گذارد و البته گاهی هم جملاتی در مورد زندگی خصوصی اش می نویسد.
جوئی بارتون، هافبک برنلی هم در توییتر بسیار فعال است و بیشترین دنبال کننده را در میان بازیکنان لیگ جزیره دارد. او که معمولا در توییت هایش از بازیکنان و هم تیمی هایش انتقاد می کند و همین باعث شده طرفداران زیادی پیدا کند. ریو فردیناند، یکی دیگر از فوتبالیست هایی است که توییتر جزیی از زندگی روزانه اش شده است. اسطوره سابق منچستر یونایتد تقریبا درباره هر چیزی در زندگی روزانه اش یک توییت می گذارد.
و اما رتبه نخست فعال ترین فرد در توییتر از آن زلاتان ابراهیموویچ، ستاره بی چون و چرای این روزهای پاری سن ژرمن است. ایبرا که در خارج از فضای مجازی هم همیشه خبرساز و جنجالی بوده، با حضور فعال در توییتر هم همین فضا را ایجاد کرده است. او بیشتر اوقات بازیکنان فوتبال را به اصطلاح، منشن می کند و با آنها کری می خواند!

 ستاره های فوتبال، پادشاهان اینستاگرام و توییتر

وقتی شبکه های اجتماعی منبع درآمد می شوند

این روزها بسیاری از افراد مشهور دنیا با حضور فعال در شبکه های اجتماعی نه تنها جذب مخاطب بیشتری می کنند بلکه درآمدزایی هم می کنند. کریستیانو رونالدو مجموعا با 164 میلیون دنبال کننده و هوادار در شبکه های اجتماعی فیسبوک، توییتر و اینستاگرام، محبوب ترین ورزشکار در شبکه های اجتماعی است و همین مسئله باعث شده که این ستاره پرتغالی هر از چند گاهی با یک پست تبلیغاتی درآمد زیادی به دست آورد. البته این اتفاق باعث شده انتقادها نسبت به او هم بالا بگیرد. به عنوان مثال تبلیغ کالاهایی مانند لباس زیر از سوی این بازیکن مخالفان زیادی به همراه داشت. دو سال پیش هم، زمانی که مانوئل نویر، دروازه بان بایرن مونیخ رقیب رونالدو در رقابت بر سر توپ طلا بود، با استفاده از همین مسئله، ستاره رئال مادرید را به سخره گرفت.
با این حال، این مسائل هم باعث نشده که رونالدو از کارهای تبلیغاتی که نقش زیادی در افزایش درآمد او دارد، صرف نظر کند. خیلی از کمپانی ها دوست دارند که رونالدو در پستی در شبکه های اجتماعی، برند آنها را تبلیغ کند چرا که این مسئله باعث می شود نه تنها آن پست میلیون ها بار دیده شود بلکه چند میلیون هم لایک بخورد و بازنشر شود.
به عنوان مثال، شش پستی که رونالدو در تبلیغ از یک برند ساعت سوییسی در طول دو روز در شبکه های اجتماعی منتشر کرد، بیش از 25 میلیون بار دیده شد و بیش از 2.5 میلیون لایک خورد. البته این تعداد بالای بیننده، درآمد خوبی هم نصیب رونالدو کرد. درآمد این شش پ    ست چیزی بالغ بر 360 هزار یورو بود. یعنی برای هر پست 60 هزار یورو نصیب رونالدو شد. به عبارت دیگر اگر بخواهیم یورو را به نرخ این روزها با قیمتی حدود سه هزار و 600 تومان بسنجیم، درآمد رونالدو برای هر کدام از این پست ها می شود چیزی حدود 216 میلیون تومان.

 ستاره های فوتبال، پادشاهان اینستاگرام و توییتر

منبع : تماشاگران امروز

ستارگان فوتبالی که در سطح ملی ناکام ماندند

ستارگان فوتبالی که در سطح ملی ناکام ماندند

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما