عرق بوقناق

عرق بوقناق خاصیت متعددی دارد اما مهم ترین خاصیت این گیاه، درمانی اثر بخش و بی خطر برای دیابت است. عرق بوقناق قند خون را کاهش می دهد و در درمان بیماری دیابت موثر است.

گیاه بوقناق

بوقناق در فارسی با نام خار زن بابا شهرت دارد. گیاه بوقناق خاردار است و خواص بی نظیری در ریشه و میوه ی خود دارد. از خواص گیاه بوقناق، در طب سنتی استفاده می شود. بوقناق شباهت زیادی به کنگر فرنگی دارد و به آن کنگر وحشی نیز می گویند. دلیل این شباهت وجود مقداری اینولین در این گیاه است.

طبع بوقناق هنوز به طور قطعی مشخص نیست. عده ای از بوقناق به عنوان طبع گرم و خشک یاد می کنند و عده ی دیگر بر این باورند که بوقناق گیاه سردی است و خاصیت ضد سم دارد.

خواص عرق بوقناق

  1. عرق بوقناق درمان گر بیماری های متعددی است و برای این گیاه، حدود 50 خاصیت ذکر شده است که به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم.
  2. عرق بوقناق در درمان بیماری قند موثر است. عرق بوقناق باعث فعال شدن سلول های پانکراس و تحریک تولید انسولین می شود. از این رو باعث کاهش قند خون بیماران دیابتی می شود.
  3. عرق بوقناق برای پاک سازی کبد از سموم استفاده می شود. 
  4. عرق بوقناق باعث پاکسازی پوست می شود. با خوردن عرق بوقناق پوست صورت شما، شفاف خواهد شد. همان طور که گفته شد عرق بوقناق باعث پاکسازی کبد می شود و از این رو جوش های صورت کمتر می شود و پوست شما شفاف خواهد شد.
  5. عرق بوقناق نفخ معده و روده را کاهش می دهد.
  6. یکی دیگر از خواص عرق بوقناق،  درمان بیماری های تنفسی مانند آسم است.
  7. عرق بوقناق بیماری ضعف عضله قلبی را درمان می کند.
  8. عرق بوقناق در کاهش سکته مغزی و قلبی تاثیر دارد. 
  9. از دیگر خواص عرق بوقناق می توان به درمان کم خونی و کمبود پلاکت اشاره کرد.
  10. استرس و اضطراب را با تحریک غدد فوق کلیه و ترشح آدرنالین از بین می برد.

میزان مصرف عرق بوقناق

به صورت کلی مصرف در هر شبانه روز ما بین 2 الی 4 استکان می باشد. مثلا می توانید ساعت هایی را برای خود تنظیم کنید و هر 8 ساعت یک استکان بنوشید.

در صورتی که قند شما بالاتر از 200 است خوردن عرق بوقناق هر 4 ساعت پیشنهاد می شود.
اگر ناراحتی معده دارید و یا مبتلا به یبوست هستید قبل از غذا یک استکان و بعد از غذا نصف استکان مصرف کنید.

مضرات عرق بوقناق

تاکنون عوارض خاصی از مصرف عرق بوقناق دیده نشده است اما اگر این عرق گیاهی را با داروهای شیمیایی مصرف می کنید، احتمال بروز تغییرات فشار و تپش قلب وجود دارد. برای این منظور هنگامی که از داروهای شیمیایی استفاده می کنید، روزانه یک استکان از عرق بوقناق میل کنید و بعد از یک هفته با توجه به شرایط عمومی بدن، می توانید این میزان را کم یا زیاد کنید.

منبع : اختصاصی وبگردها

عرق گیاه بوقناق برای درمان بیماری دیابت

عرق گیاه بوقناق برای درمان بیماری دیابت

خاصیت بی نظیر این گل برای تقویت اعصاب !

خاصیت بی نظیر این گل برای تقویت اعصاب !

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما