رهبر جدید طالبان معرفی شد

سخنگوی جنبش طالبان افغانستان اعلام کرد هیبت‌الله آخوندزاده به عنوان رهبر جدید طالبان انتخاب و سراج‌الدین حقانی به عنوان معاون وی تعیین شد.

شبکه اسکای نیوز عربی گزارش داد؛ سخنگوی جنبش طالبان افغانستان امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای از تعیین هیبت‌الله آخوندزاده به عنوان رهبر جدید طالبان و جانشین ملا اختر منصور خبر داد.

همچنین در این بیانیه اعلام شد که سراج‌الدین حقانی که پیش از این به عنوان محتمل‌ترین گزینه برای جانشینی ملااختر منصور شناخته می‌شد به عنوان معاون رهبر جدید طالبان تعیین شده است. ملا محمد یعقوب، فرزند ملا عمر نیز به عنوان یکی دیگر از معاونان رهبر جدید معرفی شده است.

هیبت‌الله آخوندزاده پیش از این از جمله معاونان ملا اختر محمد منصور بود.

این بیانیه طالبان حکایت از آن دارد که جنبش طالبان مرگ ملااختر منصور در حمله هوایی آمریکا را تایید می‌کند.
در روزهای گذشته اعلام شد که شورای رهبری طالبان افغانستان در شهر کویته پاکستان تشکیل جلسه داده‌اند تا جانشین ملا اختر منصور را که روز شنبه در حمله پهپادی آمریکا در خاک پاکستان و در نزدیکی مرز افغانستان کشته شد، تعیین کنند.
ملا اختر منصور در اواسط 2015 در نشست شورای رهبری پیشین که در شهر کویته، مرکز ایالت بلوچستان پاکستان برگزار شده بود، انتخاب شد. وی جایگزین ملا عمر شد که در سال 2013 مرد.
کویته و منطقه بلوچستان به عنوان قطب فعالیت‌های شورای طالبان محسوب می‌شود. با وجود کشته شدن ملا اختر منصور، کارشناسان معتقدند که این گروه شبه‌نظامی همانند "هیولای چند سر" است که با این اقدام تنها موقتا لطمه می‌بیند.

منبع : ایسنا

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما