احسان علیخانی

بیوگرافی احسان علیخانی، مجری محبوب و معروف برنامه ماه عسل.

بیوگرافی احسان علیخانی

احسان علیخانی مجری معروف و محبوب ایران است. این مجری مسلط و صمیمی در چند سال اخیر با اجراهای خاص خود توانسته است محبوبیت زیادی را کسب کند. احسان علیخانی در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده است. مادر وی پرستار باز نشسته است و به گفته خود احسان، مادر وی بهترین دوستش است و رابطه صمیمی ای با هم دارند.

احسان علیخانی و مادرش

احسان علیخانی و مادرش

احسان علیخانی دو خواهر و یک برادر دارد که آن ها بزرگتر از وی هستند. احسان علیخانی کوچکترین عضو خانواده است. احسان علیخانی معروفیت و محبوبیتش را باید مدیون برنامه ماه عسلش باشد. هر چند که باید گفت برنامه ماه عسل با وجود احسان علیخانی، طرفدار پیدا کرده است.چرا که با عوض شدن مجریان دیگری همچون علی ضیاء و محسن افشانی در چند سال گذشته، طرفداران برنامه ماه عسل کاهش پیدا کرد. علی ضیاء مجری توانمندی بود اما او درباره مقایسه هایی که بین احسان علیخانی و وی می شد صراحتا گفت: جنس اجرای من و احسان علیخانی متفاوت است.

آغاز فعالیت احسان علیخانی

احسان علیخانی متولد 15 آبان 1361 در تهران است. قد وی 188 سانتی متر است و تاکنون خبری از ازدواجش شنیده نشده است. او ابتدا در دفتر یکی از فیلمسازان به عنوان یکی از اعضای گروه صحنه و دستیار کارگردان شروع به فعالیت کرد. سپس در زمینه تیزر سازی و ساخت کارهای تبلیغاتی وارد تلوزیون شد. او در زمینه مستندهای کوتاه فعالیت کرد و در نهایت به عنوان مجری ساده ای در برنامه تلوزیونی پسرهای ایرونی جلوی دوربین رفت. برنامه جذر و مد اجرای دیگر وی بود که نسبتا او را به مجری شناسی تبدیل کرد اما برنامه ماه عسل، برنامه ای بود که او را به یک چهره مشهور و محبوب تبدیل کرد.

ماه عسل

وی سپس به کارهای کارگردانی و تهیه کنندگی در کنار اجرا، پرداخت. احسان علیخانی علاوه بر طرفدارانش، مخالفانی نیز دارد اما تعداد آن ها به هر میزانی که باشد از طرفدارانش نمی کاهد. احسان علیخانی در اجراهایش جسورانه صحبت می کند و تقریبا گاهی خطر ممنوع التصویر شدن را به جان می خرد. اجراهای جسورانه و در عین حال رفتار مهمان  نوازانه ی او باعث شده است که او به یک مجری فوق محبوب تبدیل شود. برنامه ماه عسل تا کنون مشابهی نداشته و به همین دلیل این برنامه طرفداران زیادی را پیدا کرده است به طوریکه هر ماه رمضان، قبل از افطار، برنامه احسان علیخانی لحظات ماه مبارک رمضان را زیباتر می کند. احسان علیخانی با دعوت مهمان هایی که هر کدام از آن ها داستان جالب و جذابی دارند برنامه ماه عسل را جذاب تر و جذاب تر می کند. ماه عسل دیگر به نام احسان علیخانی  سند خورده است چرا که بسیاری از افراد به جای عبارت برنامه ماه عسل، برنامه احسان علیخانی می گویند.

ممنوع التصویری احسان علیخانی

یک بار شایعه ممنوع التصویری احسان علیخانی در میان طرفدارانش پخش شد. احسان علیخانی در جواب احمدی نژاد که گفته بود وسایل ضروری عید در سر کوچه ما گران نیست، مردم تهران می توانند از محله ما خرید کنند گفته بود که مردم نمی توانند از سر کوچه شما خرید کنند. مردم می بینند که گرانی است. همین جمله به توبیخ و ممنوع الکار شدن وی از تلوزیون انجامید اما پس از یک روز این شایعه تکذیت شد.

دستمزد احسان علیخانی

سال 94 سالی پر از حاشیه برای احسان علیخانی بود. احسان علیخانی که تهیه کنندگی ماه عسل را به عهده داشت با شایعاتی مبتنی بر حقوق یک میلیارد و دویستی اش برای تهیه کنندگی و یک میلیارد و دویست دیگر برای مجری گری اش روبرو شد. وی در یکی از برنامه هایش به این شایعه واکنش نشان داد و گفت: درآمد یک فیلمبردار مجالس تشریفاتی بیشتر از یک تهیه کننده با تجربه در تلوزیون است. در حالیکه مردم برنامه ماه عسل را به عنوان برنامه ای معنوی پذیرفته بودند و قبل از هر افطار، لحظات پایانی روزه خویش را با این برنامه می گذراندند، با شنیدن دستمزد میلیاردی احسان علیخانی، نسبت به این برنامه دلچرکین شدند. شایعات هم چنان بیشتر و بیشتر می شد که احسان علیخانی مجبور به افشای حقوق سالانه خود شد. او در 12 تیرماه سال 94 ادعا کرد که مبلغ دستمزد وی، 45 میلیون تومان است که این مبلغ به منظور یک سال تلاش برای آماده سازی، تهیه سوژه و فیلمبرداری برای ویژه برنامه ماه عسل است.

گپی با «ماهور الوند»، دخترِ فیلم «دختر»

گپی با «ماهور الوند»، دخترِ فیلم «دختر»

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما