همه چیز درباره عمل چال گونه

جراحی چال گونه


جراحی چال گونه

جراحی چال گونه، جراحی بدون خطری است که در دنیای امروز طرفداران زیادی پیدا کرده است. جراحی چال گونه بیشتر در میان دختر خانم های جوان انجام می شود.

جراحی چال گونه 

لبخند موهبت الهی است. کسانی که لبخند به لب دارند همواره انرژی مثبتی را به اطرافیانشان ارسال می کند. لبخند زیبا در اعتماد به نفس آدمی تاثیر می گذارد، تا جاییکه برخی از افراد به دنبال جراحی های زیبایی می روند. جراحی لبخند لثه ای و یا جراحی چال گونه که هنگام لبخند ایجاد می شود جزء جراحی های پرطرفدار عصر امروزی شده است. 

برخی از افراد مخالف جراحی چال گونه و برخی دیگر به دنبال این روش هستند. متاسفانه در دنیای امروزی عمل های زیبایی با تمام عوارض و عواقبش طرفداران زیادی پیدا کرده است اما این گونه جراحی ها کاملا شخصی است و باید به سلیقه فرد احترام گذاشت.

 انسان همواره به دنبال زیبایی است و زیبا طلبی وی، پایانی ندارد. اگر مخالف جراحی های زیبایی هستید قبل از مخالفت باید بدانید که این جراحی ها همواره نامناسب نیست و برای برخی افراد ضروری تلقی می شود. خداوند همه انسان ها را زیبا آفریده است اما گاهی فردی دچار کمبود اعتماد بنفس می شود و بعد از مدتی به دلیل نقص ظاهری، گوشه گیر می شود و از جامعه می گریزد. حال جراحی بی خطری که به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است را معرفی می کنیم.

 تا چند سال قبل داشتن چال گونه فقط و فقط در هنگام تولد ایجاد می شد و شاید داشتن چال لپ، برای برخی از افراد آرزو محسوب می شد. با پیشرفت علم در زمینه پزشکی، عمل جراحی چال گونه پدید آمد تا افرادی که میل به زیبا طلبی دارند، با انجام این عمل جراحی به زیبایی ظاهری خود بیافزایند. 

علت ایجاد چال گونه

جالب است بدانید دلیل ایجاد چال گونه به دلیل نقص ماهیچه ای در صورت است. برخی از پزشکان معتقدند که یکی از عضلات صورت فلج است و همین نقص، باعث به وجود آمدن چال روی گونه می شود. به همین دلیل از چال گونه به عنوان زیباترین نقص ظاهری یاد می شود. این نقص ظاهری به حدی دلنشین است که افراد سالم را ترغیب می کند تا با عمل جراحی چال گونه، ماهیچه سالم خود را معیوب کنند.

جراحی چال لپ


عمل چال گونه چگونه است؟

در عمل جراحی چال گونه، بافت نرم گونه دست کاری می شود. در این عمل یک لایه عضلانی به صورت مصنوعی به حالت کشسان در می آید. درواقع در جراحی چال گونه، عضله صورت را دچار پیری می کنند و همانند چین و چروک صورت که بر اثر زمان پدید می آید، به طور دستی، چروکی را در عضله صورت ایجاد می کنند.


روش جراحی چال گونه

در جراحی چال گونه، جراح متخصص به ظاهر فرد نگاه می کند. اگر صورت فرد استخوانی باشد، از داخل دهان، یک لایه از عضلات گونه را کم می کند و از همان جا بخیه می کند تا چال روی گونه ایجاد شود. تقریبا مکان این چال، حدود دو سانتی متر از گوشه های لب و 6 سانتی متر از چشم همان طرف فاصله دارد.
اگر صورت فرد دارای گونه باشد و تجمع چربی در زیر پوست مشخص باشد، عمل جراحی  چال گونه با ساکشن چربی در قسمت مورد نظر انجام می شود. بدین ترتیب که در قسمت مورد نظر، با برداشتن قسمتی از چربی، از طریق ساکشن، جراحی چال گونه انجام می شود.

جراحی چال گونه معمولا حدود 20 الی 30 دقیقه طول می کشد و سرپایی است. نیاز به بیهوشی ندارد اما اغلب از بی حسی موضعی استفاده می شود.

جراحی چال گونه

بعد از عمل جراحی چال گونه، چه کار باید کرد؟

جراحی چال گونه در اکثر موارد، جراحی بدون درد است. دوره ریکاوری جراحی چال گونه معمولا کوتاه است و شما می توانید بعد از چند ساعت به خوردن غذاهای نرم بپردازید. از باز کردن دهان به گونه ای که به عضلات گونه فشار وارد شود، خودداری کنید و تا دو هفته از خوردن غذاهای سفت که نیاز به جویدن زیادی دارند بپرهیزید. بعد از جراحی چال گونه ممکن است در صورت شما مقداری ورم ایجاد شود. نگران نباشید این ورم به زودی از بین می رود.
اگر شاغل هستید بسته به نوع کارتان می توانید مرخصی بگیرید اما در اکثر موارد جراحی چال گونه بدون اختلال در زندگی عادی فرد است و نیازی به مرخصی نیست.


داروهایی که باید در جراحی چال گونه استفاده کرد:

داروی خاصی برای جراحی چال گونه استفاده نمی شود اما پزشکان معمولا قبل و بعد از عمل، مصرف آنتی بیوتیک را به افراد متقاضی جراحی، پیشنهاد می کنند. بعد از جراحی، خوردن مسکن های عادی می تواند درد بیمار را کاهش دهد.

اگر از آدویل، آسپیرین و موترین و یا سایر داروهای ضد التهاب که باعث رقیق شدن خون می شود استفاده می کنید حتما یک هفته قبل از جراحی چال گونه، مصرف این داروها را متوقف کنید. 

بعد از جراحی چال گونه، تا مدتی، چال گونه روی صورت شما، بدون لبخند زدن هم مشاهده می شود اما کم کم با گذشت زمان و بهبودی گونه، چال گونه در حالت عادی رفع می شود و فقط هنگامی پدید می آید که فرد لبخند بزند و یا صحبت کند. مدت زمان بهبودی متغیر است و ممکن است از 4 روز تا یک ماه طول بکشد.

ایجاد چال گونه

هزینه عمل چال گونه

هزینه جراحی چال گونه مانند سایر جراحی های زیبایی متفاوت است. هزینه جراحی چال گونه برای هر طرف صورت به طور جداگانه حساب می شود. برخی از پزشکان هزینه هنگفتی را بابت این عمل ساده می گیرند، در صورتی که این عمل بسیار ساده بوده و ریسک چندانی ندارد. بهترین روش برای فهمیدن هزینه عمل چال گونه زنگ زدن به پزشک مورد نظر است.

عوارض جراحی چال گونه

  1. این عمل تقریبا بدون خطر است و عوارض خاصی ندارد اما همان طور که گفته شد در صورتی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده کرده باشید، امکان خونریزی در هنگام عمل جراحی چال گونه دارید.
  2. مصرف به موقع آنتی بیوتیک ها از عفونت بخیه چال گونه جلوگیری می کند.
  3. ممکن است بعد از عمل جراحی چال گونه، لپ هایتان بی حس شود. نگران نباشید. عصب آسیب دیده در مدت کوتاهی ترمیم می شود و مشکل بی حسی لپ ها برطرف می شود.
  4. بدترین مورد در این گونه عمل ها، نارضایتی مشتری است که ممکن است از محل چال ایجاد شده رضایت کافی نداشته باشد. در روزهای ابتدایی برخی از پزشکان می توانند بخیه را باز کنند و متاسفانه برای بار دیگر باید عمل جراحی چال گونه را تکرار کنند.

ایجاد چال گونه بدون جراحی تقریبا غیر ممکن است. کسانی که به دنبال چال گونه بدون جراحی هستند باید بدانند که تاکنون روش خاصی برای این مورد ابداع نشده است.

منبع : اختصاصی وبگردها

عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی

اگر در فکر جراحی زیبایی هستید، حتما بخوانید

قسمت اول

اگر در فکر جراحی زیبایی هستید، حتما بخوانید

اطلاعاتی از جراحی های زیبایی صورت!

اطلاعاتی از جراحی های زیبایی صورت!

کدام عمل زیبایی ضروریست کدام عمل غیر ضرورری؟

کدام عمل زیبایی ضروریست کدام عمل غیر ضرورری؟

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما