چگونه محتوای خوبی برای سایتمان ایجاد کنیم؟

تولید محتوای سایت


تولید محتوای سایت

تولید محتوای سایت به تولید مطلب مفید در وب سایت ها می گویند. تولید محتوای سایت دیگر مانند گذشته تولید یک مطلب ساده نیست و با گذشت زمان، این کار سخت تر می شود چرا که آگاهی مردم روز به روز بیشتر می شود و به همین میزان، نیاز به مطالب مفید و جامع بیشتر احساس می شود.

با توجه به عمومی شدن استفاده از اینترنت و ایجاد وبلاگ ها و وب سایت های مختلف، تولید محتوای سایت، امری اساسی و مهم برای وب مسترها و مدیران سایت ها تلقی می شود. مدیران سایت ها همواره به دنبال جذب کاربر برای سایت های خود هستند اما متاسفانه بیشتر آن ها از تولید محتوای سایت سر رشته ای ندارند. تولید محتوای سایت، دیگر نوشتن یک مطلب ساده نیست. شما برای تولید محتوای سایت نیازمند دانش و تجربه هستید. دانشی که شامل شناخت متورهای جستجوگر و الگوریتم های آن، نحوه نگارش، کسب اطلاعات دقیق از مراجع معتبر و ... می شود. 

سایتی که محتوای خوبی به بازدید کننده ارائه دهد، علاوه بر احترام به خواننده، در جذب خواننده نیز می کوشد. زمانی که مطلب مفیدی را به صورت اختصاصی می نویسید، موتورهای جستجوگر مطلب شما را به عنوان یک مطلب مفید شناسایی می کنند و دیگران را برای ورود به سایت شما ترغیب می کنند اما اگر مطلب شما کپی شده از مطالب سایت های دیگر باشد، موتورهای جستجوگر اغلب شما را در انتهایی ترین صفحه معرفی می کند و یا ممکن است اصلا در جستجوها، مطلب مورد نظرتان مشاهده نشود. به همین دلیل اگر به دنبال جذب کاربر از طریق موتورهای جستجوگر هستید حتما به تولید محتوای سایت به صورت اختصاصی عمل کنید.

محتوای خوب باعث می شود کاربر نسبت به سایت شما وفادار شود و اگر به دنبال مطلب دیگری باشد، از میان سایت هایی که موتور جستجوگر انتخاب کرده است مجددا سایت شما را انتخاب کند.

یادتان باشد هر خواننده ای که در صفحه وب سایت شما وقتش را صرف می کند، قطعا انتظار دارد بهترین اطلاعات را در صفحه مورد نظر کسب کند. به همین دلیل تولید محتوای سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است که متاسفانه بیشتر مدیران از این موضوع بی خبر و یا بی تفاوت هستند. تولید محتوای سایت به حدی مهم است که حدود 80% رتبه بندی سایت شما، به مطالب درون آن بستگی دارد.

تولید محتوای سایت

چگونه به تولید محتوای سایت بپردازیم؟

  1. ابتدا باید با استانداردها و یا الگوریتم های موتورهای جستجوگر آشنا شویم. در واقع باید محتوای تولید شده هم از لحاظ سئو و هم از لحاظ بازدیدکننده مناسب باشد.
  2. مطلبی که می خواهیم درباره آن بنویسیم را در یک عبارت خلاصه کنیم. برای مثال: تولید محتوای سایت
  3. این کلمه کلمه کلیدی کانونی مطلب شما است و باید با مطالعه در سایت های خارجی و مرجع و یا سایت های ایرانی، کتاب ها و مقالات مختلف به کسب دانش در این زمینه بپردازید.
  4. انتخاب کلمات کلیدی مناسب باعث می شود تا موتورهای جستجوگر مانند گوگل، متوجه هدفمندی سایت شما شود و به سایت شما، امتیاز مثبت دهد. در این صورت مطلب شما در جستجوها، در صفحات ابتدایی مشاهده می شود. کلمات کلیدی باید مناسب محتوای شما باشد و مشابه کلماتی باشند که کاربران در جستجوی مطالب، از آن استفاده می کنند.
  5. در تولید محتوای سایت باید به محتوای سایت های رقیب توجه کرد. در هر زمینه کاری، شناخت رقیب لازمه کسب موفقیت و جلوگیری از شکست است. بعد از کمی جستجو و شناخت رقیب هایتان، اقدام به تولید محتوای سایت کنید. تقریبا 90 درصد محتواهای تولید شده در ایران از طریق ترجمه از سایت های غیر ایرانی بدست می آید. شما می توانید از سایت های خارجی و مرجع، مطالب جدید و تازه را ترجمه کنید و در سایت خود قرار دهید. 
  6. یکی از روش هایی که در تولید محتوای سایت می تواند مفید باشد تولید محتوا از طریق عکس ها و تصاویر است. حتی دیدن فیلم هم می تواند برای تولید محتوای سایت مناسب باشد. شما می توانید مطالبی که می خواهید را در موتورهای جستجوگر سرچ کنید و در نهایت با جمع آوری عکس ها و فیلم ها، به تولید محتوای سایت بپردازید. این نوع مطالب کاملا جدید است و در سایت های دیگر به هیچ عنوان مشاهده نمی شود.
  7. راه دیگر تولید محتوا مطالعه کتاب ها و مقالات مربوط به عنوان مطلب مورد نظر است. شما می توانید در زمینه مطلب مورد نظر با خواندن کتاب های مفید، اطلاعات خوبی کسب کنید و در تولید محتوای سایت خود بکوشید.

کلمات کلیدی در تولید محتوای سایت

محتوای جدید و یا محتوای پر جستجو؟

محتوای جدید و بی رقیب

در صورتیکه علم بهینه سازی برای تولید محتوای سایت، ندارید بهتر است روی محتواهایی کار کنید که در سایت های دیگر وجود ندارد. بدین ترتیب شما در آن مطلب، بی رقیب محسوب می شوید و به عنوان لینک اول در موتورهای جستجوگر گوگل مشاهده می شوید. درست است که این مطالب بازدید کننده زیادی را به سایت شما دعوت نمی کند اما درصورتیکه تعداد مطالب سایت شما بدین روش افزایش یابد، روی هم رفته، تعداد افراد آنلاین در سایت شما افزایش می یابد. البته اگر شما در هر چیزی اولین باشید تعداد کاربران زیادی را به سایت خود دعوت می کنید. برای مثال: اگر فیلم یا عکسی که به تازگی منتشر شده است را از سایت های خارجی بردارید و در سایت خود قرار دهید، به عنوان اولین منبع در سایت های ایرانی شناخته می شوید و بدین صورت به راحتی می توانید تعداد کاربران زیادی را به سایت خود دعوت کنید. این روش تولید محتوای سایت، روش خوبی است که قطعا بعد از مدتی نتیجه خواهد داد.

محتوایی که جستجو توسط کاربر زیاد دارد

اگر با الگوریتم های موتورهای جستجوگر آشنا هستید می توانید روی کلماتی که پر جستجوتر هستند زمان صرف کنید و با بهینه سازی، محتوای تولید شده خود را در صفحه اول موتورهای جستجوگر مشاهده کنید. در کلمات پر سرچ قطعا رقبای شما زیاد هستند و موفقیت در این نوع تولید محتوای سایت، نیازمند زمان زیادی است.
هر دو روش بالا، در نهایت به جذب کاربر می انجامد. در تولید محتوای سایت، صبور و شکیبا باشید چرا که هر دو روش بالا نیازمند صبر شماست تا در نهایت به هدف مورد نظر دست یابید.

منبع : اختصاصی وبگردها

سئو

سئو

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما