بیوگرافی پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار


پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار بازیگر سرشناسی است که با بازی در سریال پنج کیلومتر تا بهشت به محبوبیت رسید. پریناز ایزدیار در این سریال در کنار بازیگرانی همچون مهدی سلوکی، شبنم قلی خانی ایفای نقش کرد.

پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار بازیگر محبوب کشورمان، در سال 1364 در بابل به دنیا آمد. از دوران تحصیل علاقه زیادی به رشته هنر داشت اما به دلیل مخالفت های پدرش، رشته تجربی را انتخاب نمود. پدر ایشان از مخالف های سر سخت وی، در رشته بازیگری بود و علاقه داشت، دخترش در رشته حقوق تحصیل کند. مادر پریناز ایزدیار برعکس پدرش مشوق پریناز ایزدیار بود و علاقه به بازیگر شدن دخترش داشت.

پریناز ایزدیار بعد از دو سال تحصیل در رشته تجربی، سر انجام تصمیم خود را می گیرد و در پیش دانشگاهی، تغییر رشته می دهد و وارد عرصه هنر می شود. در دانشگاه موفق به کسب مدرک لیسانس در رشته گرافیک می شود.

پریناز ایزدیار بازیگر محبوب کشور

آغاز کار هنری پریناز ایزدیار

در سال 1385 در فیلم سینمایی یک مرد، یک شهر تست بازیگری می دهد و قبول می شود. در تله فیلم ماه در سایه در سال 88 بازی می کند. پس از آن در تله فیلم های زیادی، نقش کوتاهی را اجرا می کند. اولین سریال وی که باعث محبوبیت او شد، سریال پنج کیلومتر تا بهشت بود. وی در این سریال با مهدی سلوکی هم بازی شد. شاید قبل از این سریال، کسی پریناز ایزدیار را به اسم نمی شناخت اما بعد از این سریال، پریناز ایزدیار محبوبیت زیادی کسب کرد. بازی وی در سریال زمانه، در نقش ارغوان، محبوبیت دیگری را برای وی رقم زد. این سریال نیز، مخاطبین زیادی را کسب کرد و دوباره بعد از یک سال، پریناز ایزدیار را به موفقیت رساند. به گفته وی، علاقه زیادش به پنج کیلومتر تا بهشت به دلیل این است که این سریال اولین سریال وی بوده است و در ماه مبارک رمضان پخش شده است اما در سریال زمانه، حرفه ای تر بازی کرده است و سعی کرده است توجه مخاطبان را جلب کند که در این مورد موفق هم بوده است. ابتدا نام ارغوان که نام پریناز ایزدیار در سریال زمانه بود، برای این سریال انتخاب شد اما بعد از مدتی با تغییر نام از "ارغوان" به " زمانه" مواجه شد.

 

سریال خانگی شهرزاد با بازی پریناز ایزدیار در نقش شیرین

سریال خانگی شهرزاد، با بازی پریناز ایزدیار در کنار هنرمندانی چون علی نصیریان، شهاب حسینی، ترانه علیدوستی در نقش شهرزاد موفقیت بزرگتری را در کارنامه پریناز ایزدیار ثبت کرد.

پریناز ایزدیار در این سریال، نقش شیرین را ایفا کرد که با بازی فوق العاده اش، مخاطبین را تحت تاثیر قرار داد.

پریناز ایزدیار در شهرزاد

فیلم سینمایی ابد و یک روز

فیلم سینمایی ابد و یک روز، فیلم دیگری از پریناز ایزدیار است که باز هم موفقیت دیگری را در کارنامه این هنرمند ثبت کرده است. پریناز ایزدیار در این فیلم، برنده بهترین بازیگر نقش اول زن شد. وی در این فیلم نقش دختری فداکار به نام سمیه را بازی می کند که با سختی های زندگی مواجه است و مجبور به ازدواج با یک فرد افغانی شده است. پیمان معادی در این فیلم برادر پریناز ایزدیار است.

پریناز ایزدیار در ابد و یک روز

تاکنون تنها جایزه وی، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر برای بازی در فیلم ابد و یک روز بوده است.

نمایشنامه خوانی برای موسسه محک

پریناز ایزدیار همراه با فرزاد حسنی و کامران تفتی در نمایشنامه خوانی شرکت کردند و تمام پول بدست آمده را به موسسه محک واگذار کردند. این نمایش به کارگردانی محمد میرعلی اکبری با نام "سفر به بی نهایت دور" برگزار شد.

حمله مرد شرور به پریناز ایزدیار

اتفاقی که شاید تاکنون از آن خبر نداشته باشید، حمله به پریناز ایزدیار است. وی در آبان ماه سال 91 زمانی که مشغول فیلم برداری مجموعه زمانه بود، مورد حمله یک مرد شرور قرار گرفت. قضیه از این قرار بود که خانم ایزدیار در ماشین، در حالی که منتظر دوستش بود، مورد حمله دزدی قرار می گیرد. این دزد، هنگامی که قصد دزدیدن کیف پریناز ایزدیار را داشت با مقاومت وی روبرو می شود و ضربه محکمی را به صورت پریناز ایزدیار می زند. پریناز ایزدیار بعد از این اتفاق گفت: مطمئنا فردی که کیف مرا دزدید خصومت شخصی با من نداشته و فقط برای دزدی به سمت من آمده است.

پریناز ایزدیار بازیگر

منبع : اختصاصی وبگردها

تیتراژ سریال شهرزاد با صدای محسن چاوشی

تیتراژ سریال شهرزاد با صدای محسن چاوشی

آهنگ به رسم یادگار محسن چاوشی

آهنگ به رسم یادگار محسن چاوشی

عکس دیدنی از پریناز ایزدیار در نوجوانی!

عکس دیدنی از پریناز ایزدیار در نوجوانی!

عکس دیدنی بازیگران در پشت صحنه شهرزاد

عکس دیدنی بازیگران در پشت صحنه شهرزاد

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما