پیکاسو

پیکاسو یکی از هنرمندان نامی قرن بیستم است. آثار ارزنده پیکاسو، طرفداران بی شماری را برای این هنرمند نقاش در پی داشته است. در بین این آثار،گرانیگا را می توان معروف ترین تابلو نقاشی پیکاسو دانست.

پابلو پیکاسو و سبک کوبیسم 

پیکاسو از هنرمندان جهانی است که آوازه شهرت آن سالیان متمادی است بین مردم جهان پیچیده است. سبک متفاوت و متنوع پیکاسو در مقایسه با همکاران و رقیبانش باعث شد که توجه عموم مردم به سمت آثار او جلب شود. تلاش های وی در عرصه ی سبک کوبیسم موجب شناخته شدن و علاقمند شدن مردم به این سبک از نقاشی شد. 

شنیدن مختصری از زندگینامه و آشنایی با چندی از آثار این هنرمند بزرگ خالی از لطف نیست که در ادامه متن به آن خواهیم پرداخت.

سال های اولیه زندگی پابلو پیکاسو

پیکاسو در سال 1881 میلادی در یکی از شهرهای اسپانیا به نام مالاگا در خانواده ای هنرمند متولد شد. پدر او از تحصیل کردگان رشته نقاشی به شمار میرفت. او  نقش به سزایی در پیشرفت هنری پیکاسو داشته است. پدر پیکاسو  در یک آموزشگاه هنری، نقاشی و اصول آن را تدریس میکرد. وی در سن 10 سالگی پیکاسو، اصول اولیه نقاشی را به او آموخت و پیکاسو از همان ابتدا توانست درعرصه ی هنر نقاشی خوش بدرخشد و توجه دوستانش را به خود جلب کند. پیکاسو در سال های بعدی زندگی خود فن صورتگری را از پدر آموخت. بعد ها پیکاسو در محافل و گروه های مختلف هنری شرکت کرد که همین امر سبب شد تا نقاط روشن تری در آینده هنری او رقم بخورد. 

سبک کوبیسم

پیکاسو و براک را می توانیم بنیانگذاران سبک کوبیسم بدانیم. این دو هنرمند از این سبک برای به تصویر کشیدن مناظر استفاده می کردند. سبک کوبیسم از همان ابتدا مورد توجه مردم قرار گرفت . 

تاثیر پذیری آثار پیکاسو از شرایط محیطی

آثار پیکاسو هم مانند سایر هنرمندان با تغییرات محیطی و اتفاقات تلخ و شیرین جامعه دستخوش تغییرات میشد. به طور مثال علاقه شدید پیکاسو در دوران جوانی به جنس مخالف منجر شد تا حجم وسیعی از آثار او  متعلق به دخترانی باشد که وی به آن ها علاقمند بوده است. در سال های دیگر زندگی این هنرمند، جنگ داخلی اسپانیا اتفاق افتاد که بر آثار وی تاثیرگذار بود. شکست، ناامیدی و تیرگی از ویژگی های بارز آثار پیکاسو در آن دوره زمانی است. وی در اواخر زندگیش از بیماری پروستات رنج میبرد و در زمانی که خانه نشین شده بود، تمام وقت خود را صرف کشیدن آثار متفاوتی می کرد. عده ای بر این باورند که وی در اواخر عمر خود بی مهابا و با جسارت بیشتری به خلق آثارش می پرداخت و آثار متولد شده در اواخر زندگی پیکاسو را آثاری نوین در پرونده  هنری اش میدانند. 

سال های آخر زندگی پیکاسو 

پیکاسو در سال 1973 میلادی در 92 سالگی دیده از این جهان فرو بست. پیکاسو را باید هنرمندی صاحب سبک در قرن بیستم دانست. وی ضمن اینکه نقاشی چیره دست بود، از بنیان گذاران سبک کوبیسم نیز به شمار میرفت، پیکاسو علاوه بر فعالیت در حوزه نقاشی،  یک سفالگر، مجسمه ساز، پیکر تراش، قلم زن، طراح صحنه و شاعر نیز بود. به نوعی میتوان گفت هنر در ذات او عجین شده بود و هر بار به شکلی متفاوت خود را در پیکاسو بروز میداد. 

زندگی شخصی پیکاسو

او بر خلاف اینکه در زندگی هنری اش، هنرمندی موفق به شمار میرفت در زندگی زناشویی بارها دچار شکست شد و سرانجام به ژاکلین روک که عشق اخر و ابدی او بود وفادار ماند و تا لحظه مرگ عاشقانه او را دوست داشت.

آثار پیکاسو

آثار پیکاسو در موزه ای در مالاگا توسط خانواده اش جمع آوری شده است و تعدادی از آثار او به قیمت بالایی به فروش رفته است.

تعدادی از آثار معروف پابلو پیکاسو:

  • گرنیکا، که تعداد زیادی این اثر را بهترین اثر پابلو میدانند.
  • تراژدی
  • دختری در لباس خواب 
  • دوشیزگان آوینیون 
  • پسری با پیپ

تعدادی از آثار معروف و زیبای پیکاسو را در ادامه مطلب خدمتتان ارائه خواهیم کرد.

پیکاسو1

پیکاسو2

پیکاسو9

پیکاسو3

پیکاسو10

پیکاسو4

پیکاسو11

پیکاسو5

پیکاسو7

پیکاسو8

 

پیکاسو6

طرح نقاشی

طرح نقاشی

نمایشگاه آثار حجمی ویم دلووی

نمایشگاه آثار حجمی ویم دلووی

نقاشی های فوق واقعی با خودکار فنی!

نقاشی های فوق واقعی با خودکار فنی!

جادوی رنگ‌ها (38)

جادوی رنگ‌ها (38)

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما