چاقی صورت

چاقی صورت در بیشتر مواقع ژنتیکی است اما می توان با استفاده از روش های طبیعی همچون حرکات ورزشی خاص و استفاده از یک ماسک صورت به چاقی صورت رسید.

چرا چاقی صورت اهمیت دارد؟

 چاقی صورت یکی از فاکتورهای زیبایی چهره محسوب می شود و کمتر کسی است که به آن فکر نمی کند. در حالت عادی همه می خواهند صورت آنها چاق شود اما راه دستیابی به چاقی صورت را نمی دانند. در ابتدا بهتر است یک مطلب را روشن کنیم و آن ارثی بودن چاقی صورت در بسیاری از موارد است. اما این گفته به این معنا نیست افرادی که به طور ژنتیکی صورت چاق ندارند، نمی توانند بعدها آن را تغییر دهند و به چاقی صورت دست پیدا کنند.

زمانی که افراد رژیم های لاغری در پیش می گیرند، اولین قسمتی از بدن که لاغر می شود، صورت است. از دست دادن چاقی صورت موجب می شود تا بسیاری از افراد از لاغر شدن منصرف شوند. به طوری که حاضرند اضافه وزن و مشکلات آن را تحمل کنند، اما صورت آنها لاغر نشود. در برخی موارد نیز راه های دیگری برای چاقی صورت پیشنهاد و تبلیغ می شود. اگر چه این راه ها می توانند تاثیرگذار باشند و در مدت کوتاهی نتیجه دلخواه برای افراد که همان چاقی صورت است را به دنبال داشته باشند، اما نباید نسبت به عوارض و خطراتی که به دنبال روش های تزریقی و دارویی، افراد را تهدید می کند، غافل شد. بنابراین هیچ روشی برای چاقی صورت، به اندازه روش های طبیعی بادوام و بی خطر نیست.

گونه های برجسته-چاقی صور-صورت چاق

روش های سنتی برای چاقی صورت

برای چاقی صورت روش های سنتی متعددی وجود دارد که هر یک می تواند در فصل و زمان مختلفی انجام شود.  این روش ها عبارتند از:

  • استفاده از خیار برای چاقی صورت
  • مصرف آب کافی برای چاقی صورت
  • مصرف میوه و سبزیجات برای چاقی صورت
  •  مصرف آجیل ها برای چاقی صورت
  • استفاده از روش طب سوزنی برای چاقی صورت
  • حرکات ورزشی برای چاق شدن صورت
  •  میل کردن سالادها و چاقی صورت
  • استفاده از ماسک ها برای چاقی صورت

در زیر نحوه انجام هر یک از این روش ها را شرح می دهیم.

استفاده از خیار برای چاقی صورت

خیار از آن دست میوه هایی است که دارای آب فراوان می باشد و به چاقی صورت کمک می کند. این میوه به دلیل داشتن ویتامین C فواید زیادی برای تلطیف و آبرسانی به سلول های سطحی پوست دارد. استفاده از خیار می تواند به صورت موضعی یا خوراکی باشد. در هر صورت این میوه به آبرسانی سلول های پوستی و در نتیجه چاقی صورت و داشتن گونه های برجسته کمک می کند. در صورتی که از خیار به صورت ماسک بر روی سطح پوست استفاده شود، تاثیر آن بیشتر می شود. برای این کار می توان خیار را رنده کرده و به مدت 20 دقیقه بر روی پوست قرار داد. اگر استفاده از ماسک خیار برای دو هفته ادامه یابد، تاثیر آن در چاقی صورت کاملا محسوس خواهد بود. برای کسب نتیجه بهتر می توان در ترکیب خیار رنده شده، گلاب نیز اضافه کرد. این خمیر باید در هفته سه بار استفاده شود.

مصرف آب کافی برای چاقی صورت

یکی از دلایل اصلی لاغری صورت، فقدان آب کافی در بدن است. زیرا با کاهش آب، صورت چروک می شود که در نتیجه آن، پوست نیز جمع تر و لاغرتر می شود. بنابراین یک روش موثر برای چاقی صورت، نوشیدن 7 تا 8 لیوان آب در طول روز است. این مقدار آب می تواند در قسمت صورت تجمع کرده و گونه ها را برجسته نشان دهد. در عین حال پوست صورت نیز کشیده تر و روشن تر می شود. در نتیجه صورت چاقتر به نظر می رسد.

افرادی که فعالیت های بدنی سخت دارند یا ورزشکار هستند، بیشتر به آب نیاز پیدا می کنند. زیرا در اثر تعریق، مقدار زیادی از آب بدن آنها، دفع شده و در نتیجه بیشتر در معرض لاغری صورت قرار می گیرند. این در حالی است که با نوشیدن آب کافی پس از یک فعالیت سنگین، می توانند به سرعت آب از دست رفته بدن خود را تامین و از لاغر شدن صورت جلوگیری کنند. در واقع مایعات می تواند آب میان بافتی سلول های صورت را تامین و به این ترتیب به چاق تر شدن صورت و پرحجم شدن عضلات آن کمک کند.

مصرف میوه و سبزیجات برای چاقی صورت

گفتیم آب می تواند به چاقی صورت کمک کند. اما همیشه نمی توان به یکباره 8 لیوان آب را در یک روز نوشید. بویژه در فصل سرد زمستان که میل کمتری برای نوشیدن آب وجود دارد. بنابراین برای چاقی صورت می توان از روش های جایگزین استفاده و با مصرف میوه و سبزیجات می توان مقدار زیادی از آب بدن را تامین کرد. از جمله میوه هایی که می توانند آب بدن را تامین کنند، هویج، هندوانه، خربزه و ... است.

صورت چاق-طب سوزنی-ورزش و حرکات بدنی

 مصرف آجیل ها برای چاقی صورت

از دیگر مواد غذایی که می تواند به چاقی صورت کمک کند، آجیل ها هستند که اگر به صورت مداوم استفاده شوند، تاثیر شگرفی بر چاقی صورت دارند. از جمله آجیل ها می توان به مغز پسته، فندق، خرما و بادام اشاره کرد. اگر در طی چند ماه، روزانه تنها 4 عدد از مغزها و 2 عدد خرما مصرف شود، مطمئنا تاثیر آن بیشتر می شود. برای جذب بهتر آجیل و خرما می توان آنها را با یکدیگر ترکیب و به صورت خمیری شکل در طی روز مصرف کرد. روغن حاصل از مغزها و آجیل ها موجب تقویت عضلات صورت می شود.


 
استفاده از روش طب سوزنی برای چاقی صورت

طب سوزنی یکی از روش های درمانی در چین است که برای بهتر شدن جریان گردش خون صورت و تولید کلاژن بیشتر کاربرد دارد. در این روش از سوزن های ظریف استفاده می کنند که با افزایش خونرسانی در ناحیه صورت، علاوه بر غذارسانی و آبرسانی، کلاژن پوست نیز بیشتر می شود. ناگفته نماند که کلاژن یکی از عوامل اصلی جوانی پوست می باشد. بنابراین با استفاده از روش طب سوزنی نه تنها می توان به چاقی صورت کمک کرد، بلکه چین و چروک ها نیز از بین می رود. البته این روش باید توسط افراد متخصص انجام شود. رعایت بهداشت یک نکته مهم در طب سوزنی می باشد.


حرکات ورزشی برای چاق شدن صورت

در کنار تغذیه، حرکات ورزشی نیز می تواند به چاق شدن صورت کمک کند. حرکات ورزشی صورت باید به مدت 20 دقیقه در طی روز انجام شود تا تاثیرات خود را پس از مدتی نشان دهد. برای این کار می توان روی صندلی نشسته و با آرامش بر روی عضلات صورت تمرکز کرد. این حرکات از لب ها آغاز می شود. جمع کردن لب ها به مدت 5 ثانیه و لبخند زدن بدون اینکه دندانها مشخص شوند، یکی از این حرکات است. این تمرین باید 15 بار تکرار شود. با این کار عضلات صورت خسته می شود که نشانه خونرسانی و گردش خون در سلول های صورت است. در نتیجه خونرسانی، چاقی صورت سریعتر انجام می شود.

 میل کردن سالادها و چاقی صورت

داشتن یک رژیم غذایی مناسب نیز به چاق شدن صورت کمک می کند. مصرف سالادها در کنار وعده های اصلی می تواند چاقی صورت را به دنبال داشته باشد. یکی از این سالادها ترکیبی از کاهو و جوانه گندم است. این سالاد علاوه بر چاقی صورت، جوانی و نشاط صورت را نیز به دنبال دارد. زیرا جوانه گندم حاوی مقدار زیادی ویتامین گروه B و ویتامین E می باشد که به آبرسانی پوست صورت کمک می کند. بهتر است سالاد پس از وعده غذایی مصرف شود. در مصرف این سالاد نباید زیاده روی کرد. بهتر است به 2 قاشق اکتفا کرد. در غیر این صورت علاوه بر چاقی صورت، باید منتظر اضافه وزن در سایر قسمت های بدن بود.

زیبایی-زیبایی صورت-چاقی و زیبایی صورت

استفاده از ماسک ها برای چاقی صورت

یک روش دیگر برای چاقی صورت، استفاده از ماسک های طبیعی است. ماسک های زیادی برای چاقی صورت وجود دارد که یکی از موثرترین آنها، ماسک گل رس است. این ماسک در گذشته توسط مردم هند، مصر و چین استفاده می شد. ماسک گل رسد به چاقی صورت، جوانسازی و زیبایی چهره کمک می کند. حتی در مواردی که پوست فرد حساس و نازک است، ماسک گل رس موجب تقویت عضلات و از بین رفتن افتادگی ها و شل شدگی های پوست و ماهیچه های صورت می شود. در نتیجه صورت چاق تر به نظر می رسد. این ماسک با ترکیبی از گل رس نرم شده و یک قاشق مربا خوری گلاب تهیه می شود. خمیر حاصل نیز باید به مدت 15 دقیقه بر روی پوست باقی بماند. در پایان با شستن پوست با آب خنک، نتیجه که همان چاقی صورت است، سریعتر حاصل می شود.

آیا صورت چاق میخواهید؟

رژیم چاقی

آیا صورت چاق میخواهید؟

چگونه صورتی چاق داشته باشیم

چاق کردن صورت و گونه ها با روش های طبیعی

چگونه صورتی چاق داشته باشیم

24 ساعته زیبا باشید

24 ساعته زیبا باشید

راه های درمان لکه های تیره روی صورت

راه های درمان لکه های تیره روی صورت

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما