آب مایه ی حیات بخش

آب به عنوان مایه ای زندگی بخش در سراسر دنیا شناخته می شود که بسیاری از امراض را از بدن انسان دور می کند و عملکرد بدن را بهبود می بخشد. آب را می توان دشمن سرطان و بیماری های مفصلی و قلبی - عروقی دانست.

آب مایه ی زندگی 

آب از آفریده های با ارزش پروردگار است که وجودش برای بقای همه ی موجودات عالم هستی ضروری می باشد. بیش از 70 درصد از وزن بدن ما انسانها از آب تشکیل شده  است و به طور مشابه 70 درصد از کره ی زمین به آب ها، اقیانوس ها، رودها و رودخانه ها اختصاص یافته است. پروردگار دانا با قرار دادن بارش  تگرگ، باران، برف و هم چنین آب های زیر زمینی و قنات ها نیاز موجودات به این مایه ی حیات بخش را برطرف کرده است. 

آب1

سلامتی با آب

محققان دریافتند که آب میتواند امراض مختلفی را از انسان دور نماید. نوشیدن روزانه 7 الی 8 لیوان آب در طول روز موجب شادابی و سلامتی بدن و جایگزین شدن میزان آب تحلیل رفته بدن خواهد شد. 

تاثیرنوشیدن  آب برروی عملکرد مغز 

نوشیدن آب در طول روز به میزان مناسب موجب می شود تا عملکرد مغز بهبود یابد. زیرا حدودا 80 درصد مغز انسان از آب تشکیل شده است و با کاهش این میزان آب، عملکرد مغز دچار اختلال خواهد شد. نوشیدن آب به میزان مناسب موجب می شود تا یادگیری افزایش پیدا کرده و حافظه کوتاه مدت قوی تر عمل نماید. هم چنین نوشیدن آب موجب میشود تا رادیکال های آزاد موجود در مغز از بین برود. 

آب دشمن  فشار خون ، سرطان،بیماری های قلبی و سایر امراض

نوشیدن روزانه 8 لیوان آب در روز موجب می شود که سرعت عملکرد سیستم دفع ادرار افزایش یابد. همین امر موجب دفع نمک های اضافی موجود در بدن دفع میشود. کاهش نمک در بدن موجب افت فشارخون خواهد شد. با کاهش فشار خون خطر ابتلا به بیماری های قلبی نیز در انسان کاهش پیدا خواهد کرد.
هم چنین نوشیدن آب کافی منجر به دفع سموم ازبدن خواهدشد. همین امر امکان ابتلا به انواع سرطان ها را در بدن کاهش میدهد. علاوه بر موارد ذکر شده، نوشیدن آب  در درمان بسیاری از اختلالات و بیماری ها هم چون:

  • سردردهای نابه هنگام 
  • خستگی های مفرط
  • ضعف های عمومی
  • اضافه وزن
  • و کم تحرکی کاربرد دارد.

آب2


کاهش وزن با آب

نوشیدن آب موجب بالا رفتن سوخت و ساز بدن میشود. اگربه دنبال کاهش وزن هستید، نوشیدن آب را فراموش نکنید.  این مایه ی حیات بخش بدون داشتن چربی ها و کربوهیدرات ها  حجم معده شما را پر میکند و احساس  گرسنگی را برطرف مینماید.  


 آب، رقیق کننده مایعات در بدن 

اگر از بیماری های تنفسی رنج میبرید، نوشیدن آب به میزان کافی را فراموش نکنید. تامین شدن آب بدن به صورت ایده آل موجب رقیق تر شدن ترشحات سینوس ها می شود. این امر موجب کاهش آلرژی و جلوگیری از بروز سینوزیت خواهد شد.
هم چنین با تامین آب بدن میزان بزاق ترشح شده دهان افزایش پیدا خواهد کرد. همانطور که میدانید بزاق،  به عنوان خنثی کننده اسیدهای مخرب دندان شناخته شده است. بزاق دهان حاوی مواد معدنی ویژه ایست که قادر است  پوسیدگی های مینای دندان را برطرف سازد.  اگر سلامت و زیبایی دندان ها، برایتان نکته ای قابل توجه میباشد،  نوشیدن آب را فراموش نکنید. هم چنین اگر از بوی بد دهان رنج میبرید، شاید به کم آبی دچار هستید. کمبود آب در بدن موجب می شود فرآیند تولید بزاق با مشکل مواجه شود و ذرات تولید کننده بو دردهان خنثی نشوند.  


چشمانی زیبا با نوشیدن آب

عوامل زیادی موجب ایجاد حلقه های تیره رنگ به دور چشم ها می شود.کم آبی  یکی از این موارد به شمار می رود. با تامین آب مورد نیاز بدن می توان از شر این تیرگی ها خلاص شد.

آب3


به  اندازه آب بنوشید 

مصرف روزانه 7 الی 8 لیوان آب در طول روز برای  سلامت بدن انسان ضروری می باشد تا میزان آبی که از طریق ادرار و تعریق از بدن انسان خارج می شود جایگزین شود. اما نوشیدن بیش از حد نیاز بدن موجب بروز تاثیرات سوء بر روی اندام های مختلف بدن خواهد شد. همین امر منجر به بروز اختلال در سیستم گوارش و کلیه ها خواهد شد. این نوشیدنی حیات بخش طبعی سرد و تر دارد و نوشیدن بیش از اندازه آن برای افرادی که دارای طبعی سرد هستند به هیچ عنوان توصیه نمی شود. 


چاقی با آب

نوشیدن آب در میان غذا موجب بروز اختلال در دستگاه گوارش خواهد شد و سبب می شود تا روند هضم به درستی صورت نگیرد. همین امر موجب بروز چاقی در افراد خواهد شد. بهترین زمان برای نوشیدن آب1 ساعت قبل از وعده های غذایی و یا 2 ساعت بعد از غذا میباشد.

آب4 


نوشیدن آب به طور ناشتا 

محققان دریافتند که نوشیدن روزانه 1 لیوان آب به صورت ناشتا موجب بهبود عملکرد اندام های مختلف بدن خواهد شد. در ادامه مطلب به طور مختصر این موارد را ذکر خواهیم کرد.

جوانسازی پوست با آب: نوشیدن آب به طور ناشتا موجب میشود سموم موجود درسلول های  پوست از بین رفته و پوستی شفاف داشته باشید. هم چنین نوشیدن 1 لیوان آب به وقت ناشتایی  روند ایجاد چروک را به تاخیر می اندازد.

بهبود عملکرد دستگاه گوارش: نوشیدن آب به طور ناشتا موجب می شود تا دستگاه گوارش سموم را از بدن دفع کند.

جلوگیری از عفونت ادراری: با نوشیدن آب می توانید فعالیت کلیه را بهبود ببخشید و میزان دفع ادرار در بدن را بالا ببرید تا دچار عفونت های ادراری نشوید. 

کاهش سردردهای میگرنی: اگر از  میگرن رنج میبرید فراموش نکنید که خوردن آب به هنگام ناشتایی می تواند سردردهایتان را بهبود ببخشد. 

کاهش دمای بدن: ناشتا آب نوشیدن موجب کاهش دمای بدن شما خواهد شد. 


 اگر ورزشکار هستید حتما آب بنوشید 

در هنگام ورزش بدن شما به علت تعریق میزان آب بیشتری را از دست می دهد. نوشیدن آب به هنگام ورزش علاوه بر جایگزین کردن آب از دست رفته بدن، از لاغری صورت شما نیز جلوگیری می کند. هم چنین نوشیدن آب سرد به هنگام ورزش علاوه بر اینکه باعث کاهش دمای بدن می شود، موجب افزایش سوخت و ساز و همچنین چربی سوزی در بدن  خواهد شد. 


اهمیت آب در ادیان 

در دین اسلام و دیگر ادیان از آب به عنوان ماده ای حیات بخش یاد شده است. در دین اسلام آب به عنوان بهترین ماده برای تطهیر  است که قادر است تمام ناپاکی ها را برطرف سازد.
 

8 راه برای صرفه جویی در مصرف آب

مصرف آب در حیاط و باغچه

8 راه برای صرفه جویی در مصرف آب

راه رفتن روی آب را اینجا تجربه کنید

راه رفتن روی آب را اینجا تجربه کنید

زایمان در آب

زایمان در آب

آب بخورید تا لاغر بمانید

آب بخورید تا لاغر بمانید

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما