تاسمانی کجاست؟

تاسمانی جزیره ای شگفت انگیز در جنوب شرقی قاره ی اقیانوسیه می باشد. پوشش گیاهی، جانوری و حیات وحش منحصر به فرد جزیره ی تاسمانی عامل اصلی شهرت جهانی این ایالت به شمار می رود.

تاسمانی کجا واقع شده است؟

تاسمانی از ایالات جنوب شرقی  استرالیا به شمار می رود. جزیره تاسمانی در فاصله 200 کیلومتری از قاره ی اقیانوسیه واقع شده است. طبیعت بکر و فوق العاده ی  این جزیره موجب شهرت جهانی آن شده است.

طبیعت تاسمانی

نزدیک به یک سوم از طبیعت تاسمانی جزء میراث جهانی به شمار می رود. هم چنین مناطق حفاظت شده ی بی شماری در این جزیره وجود دارد. 

جاذبه های توریستی تاسمانی

تاسمانی از مناطق توریستی و پرجاذبه ی جهان به شمار می رود که:

  • شهر هوبارت
  • پارک ملی ناران
  • دره تامار
  • دره هوان
  • بندر آرتور
  • رود فرانکلین
  • پارک ملی فریسینت
  • کوه کریدل از جمله زیباترین مناطق این جزیره به شمار می روند.

شهر هوبارت  پس از سیدنی به عنوان دومین شهر بزرگ استرالیا شناخته شده است. برپایی جشن های متنوع سالانه، ساحل شگفت انگیز و محصولات  طبیعی با کیفیت،  موجب شهرت شهر هوبارت گشته است.

شهر هوبارت

پارک ملی ناران تاپو دومین جاذبه مهم گردشگری تاسمانی به شمار می رود.  این پارک از نظر جغرافیایی، در ناحیه شمالی جزیره تاسمانی واقع شده است. وجود انواع درختان، مرداب و گونه های نادر جانوری در پارک ناران تاپو، عامل اصلی شهرت آن می باشد.

پارک ناران تاپو

دره تامار منطقه ای  توریستی در جزیره تاسمانی به شمار می رود. وجود هتل های مدرن، زیبایی این منطقه را دوچندان کرده است.  باغ ها و تاکستان های  زیبای دره ی تامار، چشم اندازی فوق العاده را رقم زده اند.

دره تامار

 در قسمت جنوبی شهر توریستی هوبارت، دره هوان قرار گرفته است. این منطقه دارای مراکز تجاری متنوعی می باشد. پیشنهاد میکنیم اگر به درهوان سر زدید حتما از تورهای گردشگری این منطقه استفاده کنید تا از مناطق زیبای آن، همچون: کانال دانتر کاستو، مناظر کوهستانی و جزیره برونی لذت ببرید.

دره هوان 

بندر آرتور بهترین جاذبه ی توریستی در جزیره تاسمانی به حساب می آید. این بندر در نزدیکی شهر هوبارت واقع شده است.

بندر آرتور

رود فرانکلین جزء میراث جهانی جزیره تاسمانی می باشد. این رود ضمن فراهم آوردن محیطی زیبا و دنج به منظور قایق سواری، جاذبه های گردشگری زیبایی همچون: حوضچه و تنگدره  را نیز دارا می باشد.

رود فرانکلین

گردنه ایگل هاوک محل اتصال جزیره تاسمانی به خشکی است. این گردنه یکی دیگر از نقاط گردشگری جزیره تاسمانی به شمار می رود. سواحل زیبای این گردنه، مکانی مناسب برای موج سواریست.

گردنه ایگل هاوک

پارک ملی فیریسینت از اماکن زیبای جزیره تاسمانی به شمار می رود. این پارک در نواحی شرقی جزیره تاسمانی واقع شده است. کوه های گرانیتی صورتی رنگ و دریای فیروزه ای رنگ فیریسینت فضایی فوق العاده و رمانتیکی را به وجود آورده است. 

پارک فریسینت

کوه کریدل با مناظر زیبا، طبیعت شگرف و هوای دلپذیر یکی دیگر از مکان های توریستی این ناحیه به شمار می رود. شیطان تاسمانی، یکی از گونه های کمیاب جانوری است که  در این منطقه زیست می کند.

کوه کریدل

گونه ی نادر جانوری

شیطان تاسمانی گونه ی نادر جانوری و جزء کیسه داران می باشد. این حیوان از دسته ی پستانداران به شمار می رود. شیطان تاسمانی  پستانداری کاملا گوشت خوار است  و دارای مزاجی تند می باشد. بروز بیماری نادری به نام "تومور صورت" در این گونه جانوری، میزان مرگ و میر در آنها را بالا برده است. در گذشته شیطان تاسمانی در سراسر  استرالیا به طور پراکنده می زیسته اند اما امروزه زندگی این جانور خشن فقط به جزیره تاسمانی محدود می شود.

شیطان تاسمانی

مهاجرت به تاسمانی

تاسمانیا در حوزه پذیرش مهاجران به شدت سختگیر می باشد. شاید حفاظت از طبیعت بکر و زیبای تاسمانی عامل اصلی  این سختگیری ها باشد. کشور تاسمانی به متقاضیان مهاجرت به این کشور اعلام کرده است: به منظور دریافت کارت اقامت تاسمانی، کارفرمایان این کشور به قصد تکمیل نیروهای حرفه ای و کارآمد باید به طور رسمی، مهاجران را  به همکاری دعوت  کرده باشند.

دانشگاه تاسمانی

دانشگاه تاسمانی در سال 1890 با شعار "راه استعدادهای درخشان همواره باز می باشد." فعالیت خویش را آغاز نمود. این دانشگاه در دوره های کارشناسی تا دکترا دانشجو می پذیرد. دانشگاه تاسمانی نزدیک به 27 هزار دانشجو در زمینه های گوناگون را جذب نموده که در این میان بالغ بر شش هزار از دانشجویان خارجی محسوب می شوند.

۱۰ مقصد گردشگری پرطرفدار جهان در فصل بهار

۱۰ مقصد گردشگری پرطرفدار جهان در فصل بهار

سفر به 5 جزیره در کویینزلند استرالیا

سفر به 5 جزیره در کویینزلند استرالیا

نیوزلند استرالیا

نیوزلند استرالیا

جاذبه های گردشگری پنهان دنیا

جاذبه های گردشگری پنهان دنیا

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما