چارتار از دیروز تا امروز

چارتار نام یک گروه موسیقی فعال در حوزه پاپ است که متشکل از چهار جوان مستعد و پرانرژی می باشد که در سال 1390 فعالیت رسمی خود را آغاز کردند. باران تویی و جاده میرقصد دو آلبوم گروه چارتار می باشند که به ترتیب در سال های 1392 و 1394 به بازار عرضه گشت.

چارتار چگونه کار خویش را آغاز کرد؟ 

چارتار نام گروه موسیقی جوانیست که کار خویش را به طور رسمی در سال 1390 آغاز کرد. سبک موسیقی تلفیقی گروه چارتار موجب کسب شهرت این گروه در مدت زمانی کوتاه شد.  ترکیب سازهای الکترونیک با آوازهای اصیل ایرانی منجر به ایجاد سبکی نوین و پرطرفدار در میان علاقمندان به موسیقی گشت.

گروه جوان چارتار

چارتار به چه معناست؟ 

 از سویی چارتار یکی از آلات قدیمی موسیقی  به حساب می آید و از سویی دیگر، گروه موسیقی چارتار که متشکل از تیمی چهار نفره می باشد، بر این باورندکه: چارتار بهترین عنوان برای گروه ایشان بوده و به نوعی بیانگر حضور این چهار هنرمند با چهار سبک هنری  و سلیقه ی متفاوت و در نهایت قرارگیری ایشان در کنار یکدیگر است .

گروه چارتار از چه کسانی تشکیل شده است؟ 

این گروه موسیقی، از چهار جوان مستعد، با انگیزه و با انرژی  تشکیل شده است. آرمان گرشاسبی به عنوان خواننده، آرش فتحی با آهنگسازی و ملودی پردازی گروه، آئین احمدی فر به عنوان تنظیم کننده ی مستعد و احسان حائری به عنوان شاعر با انرژی هرچه تمام تر در گروه چارتار به فعالیت می پردازند. 

گروه چارتار

سبک موسیقیایی گروه چارتار

می توان سبک موسیقی این گروه پر آتیه را فیوژن دانست. چارتار، این گروه موسیقی پاپ،  اولین آلبوم خود را  به صورت کاملا تلفیقی در بازار ارائه دادند. هم سو شدن آواز های سنتی با موسیقی الکترونیک، تنظیم های مدرن  و اشعار پر احساس موجب گشت تا سبک  تلفیقی  جدیدی شکل بگیرد. 

گیتار الکترونیک، سینتی سایزر، درامز، کمانچه، گیتار باس و آبوا از جمله آلات موسیقی کاربردی در آثار گروه چارتار می باشند.

فعالیت های گروه چارتار

اولین آلبوم گروه موسیقی چارتار در سال 1392 با نام " باران تویی" در بازار عرضه گشت. این آلبوم حاوی 12 ترک می باشد که "آشوبم"، "باران تویی"، " حرفی بزن"،" شبیه یک مرداب" و " عاشقانه تنهاست" از جمله آثار پر طرفدار این آلبوم به شمار می روند. 

آلبوم باران تویی

دومین آلبوم این گروه موسیقی نوظهور در سال 1394 با نام  "جاده میرقصد" در بازار توزیع گشت.

  1. "هیچ در هیچ"
  2. "من دهانم"
  3. "غزل نشد"
  4. "جاده میرقصد"
  5. "لیلاچه"
  6. "دریچه"
  7. "ببر"
  8. "آسمان هم زمین میخورد" از جمله آثار موجود در این آلبوم می باشد.

آلبوم جاده هم میرقصد

حضور چارتار در  بخش موسیقی جشنواره فجر

گروه چارتار در سی امین جشنواره موسیقی فجر که در سال 1390 به دبیری دکتر حسن ریاحی برگزار شد،  به روی صحنه رفتند و موزیک های آلبوم "باران تویی" را در حضور مردم به طور زنده  اجرا نمودند.

چه بر سر گروه محبوب «آریان» آمد؟!

چه بر سر گروه محبوب «آریان» آمد؟!

گروه 9 نفره «اوان» در برج آزادی روی صحنه می‌رود

گروه 9 نفره «اوان» در برج آزادی روی صحنه می‌رود

موسیقی هم «سرطان» گرفت!

موسیقی هم «سرطان» گرفت!

کنسرت بهاری گروه «چارتار»

کنسرت بهاری گروه «چارتار»

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما