آلن دلون

آلن دلون در سال 1935 میلادی دریکی از شهرهای کوچک پاریس متولد شد. او دوران کودکی و نوجوانی پر فراز و نشیبی را طی کرد، اما در جوانی با ورود به عرصه ی بازیگری روی دیگری از زندگی برای آلن دلون نمایان گشت.

بیوگرافی آلن دلون

"آلن فابین موریس مارسل دلون" در 8 نوامبر سال 1935 میلادی در "سو" یکی از شهرهای کوچک پاریس متولد شد. زندگی خانوادگی آلن، چهار سال پس از تولد وی دچار تحولات زیادی شد و پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند. پس از این واقعه، آلن دلون تحت سرپرستی خانواده ای دیگر قرار گرفت. متاسفانه پس از گذر چندین سال، پدر و مادر خوانده ی آلن دلون طی یک سانحه رانندگی کشته شدند. با وقوع این حادثه، آلن دلون برای بار دوم طعم تلخ تنهایی را مزه کرد. پس از آن به منظور ادامه زندگی تحت قیومیت مادرش درآمد. مادر آلن دلون پس از جدایی از پدرش با یک قصاب محلی ازدواج کرده بود. آلن دلون در دوران تحصیل جزء دانش آموزان سر به هوا و پر شرو شور مدرسه کاتولیگ به حساب می آمد. همین امر موجب گشت تا پس از چندین بار اخراج شدن از مدرسه، در سن 15 سالگی درس و تحصیل را برای همیشه کنار بگذارد. پس از ترک تحصیل آلن دلون، ناپدری وی او را مجبور کرد تا به منظور یادگیری پیشه ی قصابی با او همراه شود. اما آلون دلون امتناع می ورزید. او  از همان زمان  علاقه ی وافری به دیدن فیلم و سینما رفتن داشت. پافشاری شدید ناپدری اش موجب گشت تا آلن دلون در 17 سالگی خانه را ترک گفته و به ارتش بپیوندد.

دوران خدمت آلن دلون

دوران خدمت آلن دلون در یگان تفنگداران دریایی سپری شد. وی در سال 1954 میلادی در نزاع مابین کشورهای چین و هند شرکت نمود. آلن دلون  از دوران سربازی خود به عنوان نقطه ای روشن در زندگی شخصی اش یاد کرده است. وی معتقد است در آن زمان افرادی در کنار او قرار داشتند که به صحبت هایش به خوبی گوش میدادند و  او را درک میکردند. 

زندگی آلن دلون پس از خدمت سربازی

آلن دلون در سال 1956 پس از رهایی از خدمت سربازی با پیش خدمتی در کافه های پاریس گذران عمر میکرد. وی در این مدت با بازیگران هالیوودی حشر و نشر پیدا کرد. طی این ارتباطات رابطه ای دوستانه میان آلن دلون و ژان کلود بریالی شکل گرفت.  دوستی آلن با ژان  در سال 1957 زندگی وی را دستخوش اتفاقات جدیدی کرد.

تغییر روند زندگی آلن دلون

در سال 1957 میلادی آلن دلون به همراه ژان کلود بریالی در جشنواره فیلم کن حضور به هم رساندند. چهره ی جذاب و پوشش زیبا اما کرایه ای آلن دلون موجب شد تا وی به عنوان جوانی برازنده در جشنواره خوش بدرخشد. چهره ی  آلن که سرآمد هنرپیشگان حاضر در جمع می بود، سبب شد تا پیشنهادات کاری زیادی از سوی کارگردانان به وی ارائه گردد.  از آنجا بود که زندگی آلن دلون برای همیشه دستخوش تغییرات گشت.

آلن دلون در جوانی

آثار هنری آلن دلون

"زنی که دخالت می کند" اولین تجربه بازیگری آلن دلون در سال 1957 به حساب می آید .او پس از آن در آثار هنری بی شماری نقش آفرینی کرد که:

  • لانه سیاه
  • فرمانده گمشده
  • دسته سیسیلی ها
  • دایره سرخ
  • یک پلیس
  • عقرب
  • نسل اربابان
  • پلیس خفته را بیدار نکن
  •  و نیمه شانش از جمله آثار این هنرمند محسوب می شوند.

حضور آلن دلون در سینما

دستاوردهای آلن دلون

پس از ورود آلن دلون به عرصه بازیگری، زندگی روی خوشش را برای او به نمایش گذاشت. آلن دلون پس از ورود به این عرصه توانست ثروت زیادی را اندوخته کند. به طوری که در سال 1970 ضمن بازی در فیلم های گوناگون،  دومین شرکت تولید فیلم خود را نیز تاسیس نمود. آلون دلون پس از آن صاحب یک شرکت هواپیمایی نیز شد و فعالیت های تجاری خود را گسترش داد. وی بخشی از ثروت خویش را صرف علایق کودکی خود نمود. آرشیو کردن آثار هنری موفق و پرورش اسب از جمله علایق مهم آلن دلون به شمار می رفت. علاوه بر این، او مالک گنجینه ای عظیم از عتیقه های ارزشمند می باشد که تعدادی از آنها در موزه های گوناگون به نمایش در آمده است.  آلن دلون در سال 1980 میلادی به منظور نظارت بیشتر برروی شرکت تازه تاسیس خویش، به ژنو در سوییس مهاجرت نمود.

زندگی شخصی آلن دلون

اولین تجربه عاشقانه ی آلن دلون با رومی اشنایدر بود، اما این دو پیش از ازدواج تصمیم به جدایی گرفتند. در سال 1964 رابطه ای عاشقانه میان آلن دلون و ناتالی کانوواس شکل گرفت که در نهایت منجر به ازدواج شد. این ازدواج منجر به تولد اولین فرزند آلن دلون  شد. اولین فرزند وی پسری بود که آنتونی نام گرفت. متاسفانه ناتالی کانوواس و آلن دلون در سال 1969 میلادی از یکدیگر جدا شدند. آنتونی هم اکنون پیشه پدر را در پیش گرفته است و در عرصه ی بازیگری فعالیت می کند.

آلن دلون و آنتونی

آلن دلون در سال 1987 با رزالی وان بیرمن که مانکنی هلندی بود ازدواج کرد و از ایشان صاحب دو فرزند به نام های "آنوشکا" و " آلن فابیانی" شد. رزالی و آلن در سال 2002 میلادی از یکدیگر جدا شدند.

خداحافظی آلن دلون از سینما

آلون دلون در سال 1998 پس از بازی در آخرین  اثر هنری خود به نام"نیمه شانس" برای همیشه از عرصه بازیگری خداحافظی نمود. و بعد از آن زندگی آرام خود را د رکشور سوییس در پیگرفت.

خداحافظی آلن دلون از هالیوود

لئوناردو دی کاپریو برنده اسکار شد!

لئوناردو دی کاپریو برنده اسکار شد!

هیولای بی‌قرار سینمای آمریکا

هیولای بی‌قرار سینمای آمریکا

عکسهایی دیدنی از دکور منزل زیبای «آن هاتاوی» بازیگر هالیوود

عکسهایی دیدنی از دکور منزل زیبای «آن هاتاوی» بازیگر هالیوود

هالیوود قبرستان استعدادهای اروپایی

هالیوود قبرستان استعدادهای اروپایی

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما