شکیرای پرطرفدار

شکیرا خواننده ای کلمبیایی الاصل است. او از دوران کودکی علاقه ی وافری به ترانه سرایی و خوانندگی داشت. گیتار، درامز و پرکاشن از جمله سازهای مورد علاقه ی شکیرا است. سبک موزیک های شکیرا تلفیقی از راک اندرول و عربی میباشد که طرفداران زیادی در جهان دارد.

شکیرا

"شکیرا ایزابل مبارک ریپل" خواننده ی پر آوازه ی کلمبیایی می باشد که در 2 ماه فوریه در سال 1977 میلادی در بارانکیلای کلمبیا متولد شد. پدر وی دارای ملیتی لبنانی و مادرش کلمبیایی بود. این خواننده ی کلمبیایی الاصل که دارای نام مستعار "شکی" می باشد، فعالیت های زیادی در عرصه خوانندگی، ترانه سرایی، تهیه کنندگی و مدلینگ انجام داده است.

شکیرا به همراه مادر و پدرش

 ترانه سرایی شکیرا

فعالیت شکیرا در عرصه ترانه سرایی به 5 سالگی وی بازمیگرد. از همان دوران کودکی، حرفه ی نویسندگی پدر، وی رابر آن داشت تا در بزرگسالی شاعری معروف گردد. شکیرا پس از اولین ترانه ی خود، چابگری را از پدر هدیه گرفت که همین امر شوق وی را برای نوشتن اشعار بعدی بیشتر کرد. او در سن 8 سالگی پس از درگذشت برادر بزرگترش بر اثر سانحه ی رانندگی، برای تسکین قلب پر درد پدرش،  ترانه ای سرود. شکیرا به زبا نهای عربی، انگلیسی و اسپانیایی نیز شعر سروده است. 

فعالیت های شکیرا در عرصه ی موسیقی

شکیرا به سازهای گیتار، درامز، پرکاشن و هارمونیکا مسلط است. وی در سن 6 سالگی یادگیری آلات موسیقی مختلف را آغاز نمود. ساز دهنی اولین سازی بود که شکیرا برآن تسلط پیدا کرد. وی در 10 سالگی به عنوان نفر اول مسابقه ی استعداد و قریحه شناخته شد. او در سن 12 سالگی به یادگیری گیتار پرداخت. شکیرا  در سن 13 سالگی وپس از اتمام یادگیری گیتار، بامونیکا که تهیه کننده ی تئاتر بود، ملاقات کرد. وی پس از سفر به بوگاتا و عقد قرارداد با شرکت "سونی موزیک کلمبیا" اقدامات اولیه ی خویش را برای انتشار اولین آلبومش با نام "جادو"  آغاز نمود. اشعار این آلبوم، ترانه هایی بودند که شکیرا در سن 8 تا 13 سالگی خویش سروده بود. پس از انتشار آلبوم جادو، شکیرا با فروش 1 میلیون نسخه ای این آلبوم مواجه شد. او در دوران جوانی همراه با پدر به رستورانی محلی رفت و در آنجا برای اولین بار با دنبک آشنا شد. در آن روز شکیرا با رقص عربی خویش در رستوران نظر همه را به خود جلب کرد و مورد تشویق حضار قرار گرفت. این خواننده ی کلمبیایی با آلبومی که در 13 سالگی خویش به بازار ارائه داده بود، توانست برای شرکت در فستیوال اسپانیا به عنوان خواننده، نامزد شود، اما به دلیل کم بودن سن از شرکت در این فستیوال منع شد. شکیرا پس از  فارغ التحصیلی  با ارائه دومین آلبوم خویش نظر همگان را به خود جلب کرد. وی هم چنین توانست فرصت ملاقات با پاپ در واتیکان را نیز دریافت نماید.

موفقیت های روزافزون شکیرا

شکیرا در  فوریه ی سال 1993 میلادی در جشنواره ای که به خوانندگان جوان این فرصت را می داد تا هنر خود را عرضه نمایند، شرکت نمود. وی توانست در این جشنواره مقام سوم را کسب نماید. جالب است بدانید از جمله داورانی که رای بر هنر و استعداد شکیرا داد، ریکی مارتین 20 ساله بود. شکیرا سومین آلبوم خود را در سال 1995 انتشار داد. سومین آلبوم وی "پیس دز کالوز" (پاهای برهنه) نام داشت که در آمریکای لاتین، برزیل و پرتغال سروصدای زیادی به پا کرد. آلبوم چهارم شکیرا که در سال 1998 انتشار یافت نیز با استقبال زیادی رو به رو گشت و توانست رتبه ی برتر آلبوم های پرطرفدار در آمریکای لاتین را به خوداختصاص دهد. شکیرا درهمان سال، طی قراردادی گلوریا استفان را به عنوان مدیر برنامه های خویش اعلام کرد.  استفان به عنوان اولین نفر پیشنهاد تبدیل ترانه های شکیرا به زبان انگلیسی را داد. همین پیشنهاد موجب شد تا شکیرا تصمیم بگیرد که با تقویت زبان انگلیسی خویش، خودش ترجمه ی ترانه ها رابر عهده بگیرد. او در مدت 4 ماه به یادگیری زبان انگلیسی و مطالعه اشعار انگلیسی پرداخت. همین امر موجب گشت تا تبدیل اشعار از زبان اسپانیایی به زبان انگلیسی به بهترین نحو ممکن انجام شود و حس لطافت اشعار به درستی حفظ شود. ترجمه اشعار به حدی قوی بود که توجه منتقدان را به خود جلب کرد.به طور کلی شکیرا در سال های 1995 الی 2000 میلادی به چهره ای محبوب و سرشناس در آمریکای لاتین و اسپانیا بدل شده بود و شهرت روز افزون وی موجب گشت تا به سرعت به چهره ای مشهور و جهانی تبدیل گردد. شکیرا توانست در سال 2001 میلادی جایزه ی بهترین موزیک و موسیقی  را از آن خود کند.

سبک شکیرا

علاقه ی زیاد شکیرا به سبک موسیقی راک و ملیت لبنانی او، موجب ایجاد سبک تلفیقی وی گشت.  تمامی آهنگ های شکیرا ترکیبی از راک و عربی می باشند، علاوه بر این رقص منحصر به فرد شکیرا نیز ترکیبی از رقص عربی و غربی می باشد. او امروزه به عنوان یک طراح رقص معروف در جهان شناخته می شود.

شکیرا

آلبوم شکیرا در سال 2000 میلادی

شکیرا با انتشار آلبوم بعدی خویش در سال 2000 میلادی دارای شهرتی دوچندان شد. این خواننده ی توانمند  توانست در همان سال جایزه بهترین خواننده ی پاپ و بهترین خواننده ی راک را از آن خود کند.

اولین ​آلبوم شکیرا به زبان انگلیسی

شکیرا اولین آلبوم خویش به زبان انگلیسی را  در سال 2001 میلادی با نام "لباسشویی" انتشار داد. وی معتقد بود در زمان عاشقی دارای حس تمیز و پاکی می باشد. همین امر دلیل اصلی نامگذاری این آلبوم بود. شکیرا علی رغم تسلط کاملش به زبان انگلیسی، از خواندن ترانه های انگلیسی امتناع می ورزید تا اینکه با اصرارهای استفان و امیلیو اولین آهنگ خود به این زبان را در آلبوم لباسشویی ارائه داد. این آلبوم با استقبال زیادی رو به رو شد و موجب شد تا آلبوم لباسشویی  13 بار به فروش رود.

تبدیل شکیرا به یک سوپراستار

شکیرا با ارائه ی آلبوم لباسسشویی در راس خوانندگان انگلیسی زبان قرار گرفت. وی پس از یک سال، در سال 2002 میلادی اولین ویدئوی خود را انتشار داد. همین امر موجب گشت تا وی به سوپراستاری جهانی تبدیل گردد.

شکیرا در سال 2005 میلادی دو آلبوم را به بازار عرضه کرد. این دو آلبوم شامل آهنگ هایی به زبان انگلیسی و اسپانیایی بود که خیلی زود مورد توجه مردم جهان قرار گرفت و در بین 10 آلبوم برتر جهان در همان سال قرار گرفت. شکیرا در سال 2007 میلادی نیز دو آهنگ از خود انتشار داد که با استقبال خوبی مواجه شد.  این خواننده ی محبوب یکی از این آهنگ ها را به همراه بیونسه و دیگری را به تنهایی به مرحله اجرا در آورد.

درخشش شکیرا در موسیقی

درخشش شکیرا در عرصه شعر و ادب

شکیرا توانست در جشنواره گابریل گارسیا مارکز، جایزه نوبل ادبی را دریافت نماید.

زندگی شخصی شکیرا

شکیرا برای اولین بار با فرزند رئیس جمهور آرژانتین  به نام "انتونیو فردیست" نامزد شد. او معتقد بود که انتونیو فردیست همیشه مشوق اصلی او بوده و او را به خوبی درک می کند. اما  رابطه ی نامزدی شکیرا با انتونیو فردیست به ازدواج ختم نشد. او پس از آشنایی با جرالد پیکه(مدافع معروف تیم باشگاه بارسلونا)  از سال 2010 میلادی  زندگی عاشقانه اش را آغاز کرد و از جرالد صاحب دو فرزند پسر به نام های "میلان" و "ساشا" شد.

شکیرا و پیکه

شکیرا، پیکه و فرزندشان

دانستنی هایی در مورد شکیرا

شکیرا جزء معدود خانم هایی می باشد که به طلا و جواهرات علاقه ی خاصی ندارد.

او به خرید و هم چنین پوشیدن لباس های مختلف اعتقادی ندارد و دور و اطرافیان او، گاها او را برای مدت طولانی با یک لباس میبینند!

شکیرا به منظور حمایت از کودکان فقیر، موسسه ای خیریه بنا نهاده تا بتواند برای امر تحصیل کودکان به والدین  آنها  کمک نماید.

او مدرسه ای کاملا مجهز را در کلمبیا تاسیس نموده است.

وی توسط یونسکو به عنوان سفیر حسن نیت برگزیده شده است.

شکیرا سیاست های آمریکا را نادرست میداند و در یکی از کنسرت های خود در سال 2003 میلادی این موضوع را به طور علنی بیان کرد.

شکیرا آرزومند است تا روزی بتواند چهره ی واقعی و آرام کشور کلمبیا را به همگان نشان دهد.

او دارای ضریب هوشی 140 می باشد که با نابغه بودن، فاصله ی چندانی ندارد!

اسامی آلبوم های شکیرا

  1. گرگ ماده
  2. ماشین لباسشویی
  3. دزدها کجایند؟
  4. خطر
  5. اشتهای دهانی1
  6. اشتهای دهانی2
  7. خورشید در می آید
  8. پا برهنه
  9. اعجاز

عکس هایی از شکیرا و جرالد پیکه

شکیرا به همراه خانواده اش(شماره1)

 

شکیرا به همراه خانواده اش(شماره3)

شکیرا به همراه خانواده اش(شماره4)

شکیرا به همراه خانواده اش(شماره5)شکیرا به همراه خانواده اش(شماره2)

شکیرشکیرا به همراه خانواده اش(شماره6)

پردرآمدترین زنان دنیای موسیقی سال 2015

پردرآمدترین زنان دنیای موسیقی سال 2015

خواننده زن سرشناس در 65 سالگی درگذشت

خواننده زن سرشناس در 65 سالگی درگذشت

چهره پیر و شکسته shakira بدون آرایش و گریم!

چهره پیر و شکسته shakira بدون آرایش و گریم!

مدل های مشهور زن جهان، در کودکی چگونه بوده اند؟!(1)

مدل های مشهور زن جهان، در کودکی چگونه بوده اند؟!(1)

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما