اردیبهشت ماهی ها چه ویژگی هایی دارند؟

اردیبهشت دومین صور فلکی در علم اختر شناسی می باشد که با نماد ثور(گاو) شناخته می شود. افراد متولد اردیبهشت غالبا آرام هستند و از نزاع و خشونت دوری می جویند.

سرفصل نوشتار

  • آشنایی با ماه اردیبهشت
  • ویژگی های کلی متولدین اردیبهشت ماه
  • مردان متولد اردیبهشت چه ویژگی هایی دارند؟
  • زنان اردیبهشت ماهی چه ویژگی هایی دارند؟
  • اردیبهشت ماهی ها با چه کسانی ازدواج کنند؟
  • مشاهیری که در ماه اردیبهشت متولد شده اند

آشنایی با ماه اردیبهشت

اردیبهشت دومین ماه از سال است که در لغت به معنای "مانند بهشت" می باشد. سمبل این ماه "ثور(به معنای گاو)" است. افرادی که در این ماه متولد شده اند، دارای عنصر وجودی "خاک " هستند. سنگ خوش یمن برای متولدین این ماه "یاقوت کبود" است که بهتر است همیشه آن را با خود به همراه داشته باشند.  سیّاره ی مرتبط با ماه اردیبهشت، "ونوس" و فلّز وجودی این ماه، "مس" است. رنگ محبوب اکثر متولدین این ماه آبی آسمانی است. در میان روزهای هفته، جمعه برای متولدین این ماه خوش یمن است. تاثیرپذیری، سیاست مداری و متفکری از ویژگی های اصلی متولدین اردیبهشت ماه می باشد.

اردیبهشت ماه

ویژگی های کلی متولدین اردیبهشت ماه

متولدین اردیبهشت ماه، اکثرا افراد قانع و صبوری هستند. این افراد شرایط را به خوبی درک می کنند و آن را با رویی گشاده می پذیرند. متولدین این ماه در هنگام رویارویی با مشکلات  به راحتی مصائب را تحمل  می نمایند. اگر زندگی خود را با یک اردیبهشت ماهی شریک شده اید، لازم است که بدانید این افرادعاشق حس مالکیّت هستند و در مواجهه با عشق خویش بسیار حسود و متعصّب هستند.  متولدین این ماه به شدت قدرشناس و پای بند به اصول خانه و خانواده می باشند. اردیبهشتی ها اکثرا مهربان هستند و تا پایان عمر به شریک زندگی خویش متعهد و وفادار خواهند ماند. این افراد روحیه ی  آرامی دارند  و فقط به لحن آرام پاسخ خواهند داد.  افراد متولد اردیبهشت ماه کمتر عصبانی می شوند؛ اما اگر عصبانی شوند بسیار تند و پرخاشجو خواهند شد. اردیبهشت ماهی ها افرادی کاری و مصمم هستند. آن ها به مادیات اهمیت می دهند و معتقدند که در هر صورتی باید میزانی از درآمد خویش را پس انداز نمایند. کمال گرایی در متولدین این ماه سبب شده است تا همواره به دنبال زندگی ایده آل باشند. اردیبهشت ماهی ها دارای قلبی بزرگ و مهربان هستند و از کمک رساندن به افراد نیازمند لذت می برند. متولدین این ماه  اعتماد به نفس بالایی دارند. در میان متولدین این ماه مدیران موفق و لایق فراوانی وجود دارد. اردیبهشتی ها از زیبایی های ظاهری لذت می برند و  غالبا خودشان نیز افرادی شیک پوش و آراسته هستند.  میل به طبیعت در متولدین اردیبهشت مشاهده می شود؛ آن ها عاشق گل و گیاه هستند و در صورتی که پیشه ی کشاورزی را در پیش گیرند، در آن موفق خواهند شد.  متولدین اردیبهشت قادرند بدون توجه به دشمنان خویش، در مسیر موفقیت گام بردارند.  در میان متولدین اردیبهشت افراد موفق در عرصه ی هنر به وفور به چشم می خورد. آن ها می توانند در عرصه ی هنر و موسیقی  خوش بدرخشند. اگر دوستی دارید که در این ماه متولد شده است، می توانید تا پایان عمر به او تکیه کنید.

اردیبهشت

مردان متولد اردیبهشت چه ویژگی هایی دارند؟

مردان متولد این ماه، انسان های صبوری هستند اما اگر ناراحت  شوند، زمین و زمان را به هم می دوزند. مردان اردیبهشتی، زنان پر انرژی، خانه دار و مطیع را تا سر حد ستایش دوست خواهند داشت. این افراد غالبا انسان های زود رنجی هستند اما تحت هیچ شرایطی از  خانه ی خویش قهر نخواهند کرد. مردان متولدین اردیبهشت ماه  اکثرا افرادی خوشرو و اجتماعی  هستند. این افراد در مهمانی ها  مورد توجه سایرین قرار می گیرند.  مردان این ماه می توانند در حیطه ی کاری بسیار موفق ظاهر شوند و به رفاه و ثروت خوبی دست پیدا کنند. این مردان در عرصه ی تجارت نیز بسیار موفق خواهند بود. سلامت مردان متولد اردیبهشت در طول زندگی، 3 مرتبه تهدید خواهد شد که در صورت  نجات یافتن ،عمری طولانی  در طالع خود خواهند داشت.

زنان اردیبهشت ماهی چه ویژگی هایی دارند؟

 زنان متولد اردیبهشت به عنوان عضو تاثیرگذار خانه، یک مادر تمام عیار و یک  همسر فداکار و وفادار شناخته می شوند. این زنان اکثرا ساده و بی آلایش هستند و دل و زبانی همسو دارند. بی پروایی در عشق یکی از شاخصه های اصلی زنان اردیبهشتی می باشد.  زنان متولد این ماه به بذل و بخشش بسیار علاقمند هستند، از همین رو غالبا هرچیزی را که به دست آورند با دیگران شریک خواهند شد. سنگ یاقوت برای زنان این ماه خاصیت اثربخشی به همراه دارد و به آنان توصیه می شود که همواره این سنگ را با خود به همراه داشته باشند. زنان اردیبهشت ماه بر روی قسمتی از بدن، خال و یا نشانی دارند که بیانگر اقبال بلندشان می باشد. زنان متولد این ماه هم چون مردان اردیبهشت ماهی در طول زندگی خویش 3 مرتبه با خطر مواجه خواهند شد و در صورتی که  جان سالم به در برند تا سنین کهنسالی را تجربه خواهند نمود.

اردیبهشت ماهی ها با چه کسانی ازدواج کنند؟

متولدین اردیبهشت در صورتی که شریک زندگی خویش را از میان متولدین ماه های تیر، مرداد و دی انتخاب کنند، می توانند زندگی مملو از شادی و آرامش را تجربه کنند.  خصوصیات اخلاقی متولدین این ماه  با متولدین ماه های شهریور و اسفند نیز هماهنگی دارد؛ به همین دلیل می توانند با یکدیگر زندگی  آرامی را در پیش گیرند.  متولدین اردیبهشت با متولدین ماه های اردیبهشت، خرداد، مهر و آذر تفاهم کمتری دارند و در صورتی که شریک زندگی خویش را از میان این افراد انتخاب کنند، در زندگی با پستی و بلندی هایی رو به رو خواهند شد؛ زیرا این افراد درک درستی از اخلاق یکدیگر ندارند. در میان موارد ذکر شده، بیشترین آمار طلاق بین متولدین اردیبهشت و متولدین بهمن ماه می باشد. این افراد هیچ درکی از یکدیگر ندارند و در پی ایده آل های متفاوتی هستند.

اردیبهشت ماهی ها با چه کسانی ازدواج کنند؟

مشاهیری که در ماه اردیبهشت متولد شده اند

"همایون شجریان" یکی از مشاهیر اردیبهشت ماهی می باشد که در 31 امین روز از این ماه متولد شده است.

همایون شجریان

"بهنوش بختیاری" در تاریخ 1354/2/29 در شهر تهران و در خانواده ای پرجمعیت به دنیا آمد.

بهنوش بختیاری

"عمر خیام"   اختر شناس و ریاضی دان  ایرانی می باشد که در 28 امین روز از این ماه متولد شده است.

عمر خیام

"بهنوش طباطبائی" بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما می باشد که در 27 اردیبهشت متولد شده است.

بهنوش طباطبائی

"آتوسا پور کاشیان" استاد بزرگ شطرنج ایران  در 25 اردیبهشت ماه در تهران به دنیا آمد.

آتوسا پور کاشیان

"محسن یگانه" یکی از خوانندگان سبک پاپ می باشد که طرفداران زیادی دارد. وی در 23 اردیبهشت ماه متولد شده است.

محسن یگانه

"رضا عطاران" یکی از کارگردانان و بازیگران ژانر کمدی در سینمای ایران می باشد که در 20 اردیبهشت ماه به دنیا آمده است.

رضا عطاران

" نانسی عجرم" از خواننده های پرطرفدار لبنانی می باشد که در 16 اردیبهشت به دنیا آمده است.

نانسی عجرم

"نفیسه روشن" در 13 امین روز از این ماه متولد شده است.

نفیسه روشن

"افسانه پاکرو" یکی دیگر از زنان هنرمند اردیبهشتی می باشد. وی در 11 امین روز از این ماه به دنیا آمده است.

افسانه پاکرو

"رهی معیری" یکی از ترانه سرایان ایرانی می باشد که در   10  اردیبهشت سال 1288 شمسی  متولد شد.

رهی معیری

" دکتر محمد معین" ادیب بزرگی بود که در تاریخ 1297/2/9 در رشت متولد شد.

دکتر محمد معین

"بهرام رادان"  در 8 اردیبهشت ماه متولد شده است. وی  هم اکنون در عرصه ی موسیقی، مدلینگ و بازیگری فعالیت می کند.

بهرام رادان

"سیمین دانشور" یکی از شاعران برجسته ی عرصه ی ادبیات می باشد که در هفتمین روز از اردیبهشت ماه به دنیا آمده است. وی همسر " جلال آل احمد" می باشد.

سیمین دانشور

"ویلیام شکسپیر" از مشاهیر برجسته ی جهان می باشد که در 7 اردیبهشت متولد شده است.

ویلیام شکسپیر

"زیگموند فروید " یکی از روانشناسان بنام جهان می باشد که در هفتمین روز از این ماه متولد شده است.

زیگموند فروید

"فریدون زندی" یک فوتیالیست دورگه (آلمانی - ایرانی) می باشد که در 6 اردیبهشت 1358 شمسی در آلمان به دنیا آمده است.

فریدون زندی

"میلاد کی مرام" از بازیگران خوش آتیه ی سینما و تلویزیون می باشد که  در تاریخ  1364/2/3 در بندر انزلی متولد شد.

میلاد کی مرام

یکی دیگر از شاعران اردیبهشت ماهی "قیصر امین‌پور" می باشد. وی در  دومین روز از این ماه متولد شد.

قیصر امین‌پور

منبع : اختصاصی وبگردها_فاطمه بغدادی

طالع بینی

خصوصیات و ویژگی هر ماه در چند سطر کوتاه

طالع بینی

فال رنگ

با رنگ و هاله ای که اطراف شماست آشنا شوید

فال رنگ

اردیبهشت، بهترین وقت سفر به شیراز !

اردیبهشت، بهترین وقت سفر به شیراز !

یکم اردیبهشت، روز سعدی مبارک

یکم اردیبهشت، روز سعدی مبارک

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما