مرداد ماهی ها چه ویژگی هایی دارند؟

مرداد پنجمین صور فلکی در علم اختر شناسی می باشد که با نماد شیر ژیان شناخته می شود. اگر تمایل دارید تا با خصوصیات این ماه بیشتر آشنا شوید پس با ما همراه باشید. متولد مرداد ماه غالبا افرادی ثابت قدم، با اراده و استوار هستند.

سرفصل نوشتار

  • مشخصات‌ کلی متولدین‌ مرداد 
  • ویژگی های متولدین مرداد ماه در یک نگاه 
  • ویژگی مردان متولد مرداد ماه
  • ویژگی زنان متولد مرداد ماه
  • مشاهیر مرداد ماهی

مشخصات‌ کلی متولدین‌ مرداد 

مرداد، دومین ماه از فصل تابستان می باشد. سمبل ماه تولد افرادی که در این ماه از سال متولد شده اند، "شیر" است. سیاره ی تاثیر گذار بر افراد مرداد ماهی " خورشید"  و عنصر وجودی متولدین این ماه "آتش" تعیین شده است. مرداد ماهی ها اصولا افرادی با اراده و  ثابت قدم هستند.  فلز وجودی ایشان  طلا می باشد و از میان سنگ های گرانبها، "یاقوت زرد" برایشان خوش یمن خواهد بود. 

ویژگی های متولدین مرداد ماه در یک نگاه 

مرداد ماهی ها افرادی با محبّت  و رقیق القلب هستند. متولدین این ماه اکثرا  بسیارمغرور هستند و دارای روحیه ی خود بزرگ بینی نیز می باشند. این افراد دارای عزم و اراده ای آهنین می باشند و از انجام هیچ کاری ابایی ندارند؛ ایشان اطمینان خاطر دارند که با ثبات قدم خویش موفق به انجام هرکاری خواهند شد. مرداد ماهی ها افرادی صادق و درستکار هستند و از دروغگویی بیزار هستند.  این افراد غالبا، شاد، سرزنده، بشاش و  پرانرژی هستند. مردادی ها می توانند به عنوان رهبرانی موفق در جامعه شناخته شوند. متولدین مرداد ماه دارای ظاهری آراسته  هستند و به سر و وضع خویش اهمیت میدهند. این افراد تا حدودی نیز ولخرج هستند. متولدین پنجمین ماه از سال دارای روحیات مذهبی هستند و میان ایشان افراد مذهبی فراوانی به چشم می خورد. متولدین مرداد روحیه ی حساسی دارند و دل هایشان عاری از هرگونه کینه می باشد. مردادی ها اصولا افرادی صبور و پر تحمل هستند اما ممکن است به ناگاه عصبانی شوند.

مشخصات‌ کلی متولدین‌ مرداد

ویژگی مردان متولد مرداد ماه

مردان متولد مرداد همانند یک شیر ژیان، یاغی  و سر کش هستند. این مردان در رابطه ی عاشقانه ی خویش بسیار عاشق پیشه و راستین هستند. این افراد تحت هیچ شرایطی نمی توانند عشق را از زندگی خویش حذف نمایند. مردان مرداد ماهی در رابطه ی دوستانه نیز به عنوان یک دوست واقعی و بامعرفت شناخته می شوند. ایشان در رابطه با فرزندان نیز، پدری نمونه و فداکار هستند. مردان متولد مرداد، انسان های  کارآمدی هستند و هر اموری را به نحو احسنت به سرانجام خواهند رسانید. این افراد سعی می کنند میزانی از زمان خویش را به خوش گذرانی و تفریح اختصاص دهند. متولدین این ماه  از سال بسیار مهربان هستند. این افراد اکثرا طبع بلندی دارند و می توانند به مقامات بالایی دست یابند. ایشان دارای طبع گرم و خشک هستند. مردان متولد مرداد، دو مرتبه در زندگی با خطر مرگ مواجه خواهند شد؛ در صورتی که جان سالم به در برند می توانند بالغ بر 70 سال عمر کنند.

مرداد

ویژگی زنان متولد مرداد ماه

زنان مرداد ماهی،  انسان های با هوش و ذکاوتی هستند. این افراد بسیار جذاب هستند. تجمل پرستی و شیک پوشی از ویژگی های اصلی بانوان مرداد ماهی می باشد. زنان مردادماهی بسیار کدبانو هستند و همواره می کوشند تا فرزندانی مستقل را در دامان خویش تربیت کنند. بانوان متولد مرداد ماه غالبا زود عصبانی می شوند و از قدرت خویشتن داری پایینی برخوردار هستند. این بانوان غالبا در دوران کودکی با مشکلاتی مواجه خواهند گشت اما با مرور زمان خوشبختی رنگ خویش را بهتر به ایشان نشان خواهد داد، و پس از از دواج به رفاه کامل خواهند رسید. خطر مرگ یک مرتبه، زندگی این زنان را تهدید خواهد کرد که می توان با صدقه آن را رفع نمود. انگشتر فیروزه برای بانوان مرداد ماهی ضمن  برازندگی، خوش یمنی را نیز به همراه دارد. 

مشاهیر مرداد ماهی

"شقایق فراهانی" در 2 مرداد سال 1351 شمسی در خانواده ای هنرمند متولد شد. وی فرزند ارشد بهزاد فراهانی و فهیمه رحیمی نیا می باشد.

شقایق فراهانی

"مهدی مهدوی کیا" از بازکنان اسبق تیم ملی ایران می باشد. وی در دومین روز از مرداد ماه به دنیا امده است.

مهدی مهدوی کیا

"داریوش ارجمند" از پیشکسوتان سینما و تلویزیون می باشد که در 5 مرداد ماه به دنیا آمده است. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد تئاتر از دانشکده ی پاریس می باشد.

داریوش ارجمند

"جواد رضویان" از کمدین های محبوب سینما و تلویزیون می باشد که در 6 مرداد 1353 در تهران متولد شده است. وی با برنامه ی محبوب "سیب خنده" به مردم معرفی شد.

جواد رضویان

"مسعود کیمیایی" یکی از هنرمندان موفق عرصه ی سینما می باشد که در هفتمین روز از مرداد ماه سال 1320 به دنیا آمده است.

مسعود کیمیایی

"محسن چاوشی" از ترانه سرایان، خوانندگان و آهنگ سازان پر طرفدار ایرانی می باشد که در 8 مردادماه در خرمشهر به دنیا آمده است.

محسن چاوشی

"محمود دولت آبادی" از نویسندگان مشهور سبزواری می باشد که در 10 مرداد ماه سال 1319 شمسی متولد شده است.

محمود دولت آبادی

یکی دیگر از هنرمندان عرصه ی تئاتر و سینما، "حسین محجوب" می باشد که در 10 مرداد سال 1327 در رشت متولد شده است.

حسین محجوب

"لیلا اوتادی" از بانوان سینمای ایران می باشد که در چهاردهمین روز از مرداد ماه به دنیا آمده است.

لیلا اوتادی

"محمد علی جمال زاده" از نویسندگان مطرح ایرانی می باشد که آثاری هم چون: "دارلمجانین"، "هفت کشور" و شور آباد را خلق کرده است. وی در 20 مرداد ماه در شهر اصفهان به دنیا آمده است. 

محمد علی جمال زاده

"امین تارخ" از بزرگان عرصه سینما و تلویزیون می باشد که در 20 مرداد سال 1332 در شیراز به دنیا آمده است.

امین تارخ

"علی حاتمی" از کارگردانان و نویسندگان بنامی می باشد که در 23 مرداد ماه سال 1323 متولد شد. "هزاردستان" یکی از آثار برجسته ی علی حاتمی می باشد.

علی حاتمی

"شهریار پرهیزگار" از قاریان برجسته ای می باشد که تا کنون  چندین بار موفق به اخذ رتبه در زمینه ی حفظ قرآن کریم شده است. وی در 25 مرداد ماه به دنیا آمده است.

شهریار پرهیزگار

"رضا صادقی" از خوانندگان موفق عرصه پاپ می باشد که 1358/5/25 در بندرعباس به دنیا امده است.

رضا صادقی

"نیما شاهرخ شاهی" از بازیگران جوان عرصه ی سینما و تلویزیون می باشد. او در 29 مرداد ماه در تهران به دنیا آمده است.

نیما شاهرخ شاهی

"عارف عارف کیا" از خوانندگان مطرح عرصه ی پاپ به شمار می رود که در 29 مردادماه سال 1319 شمسی در میانه متولد شده است.

عارف عارف کیا

منبع : اختصاصی وبگردها_فاطمه بغدادی

طالع بینی

خصوصیات و ویژگی هر ماه در چند سطر کوتاه

طالع بینی

متولدین هر ماه چه شغلی برایشان مناسب است؟!

متولدین هر ماه چه شغلی برایشان مناسب است؟!

در مقابل متولد چه ماهی چه کارهایی نکنیم

در مقابل متولد چه ماهی چه کارهایی نکنیم

متولدین ماه های مختلف به کجا سفر کنند؟

متولدین ماه های مختلف به کجا سفر کنند؟

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما