طرز تهیه مربای گلابی درسته

مربا مواد تشکیل‌دهنده محدودی دارد اما آماده کردن آن توجه زیادی را لازم دارد که دارای مربای خوش‌طعم، خوش‌رنگ و شفافی باشیم و ماندگاری طولانی نیز داشته باشد.

مواد لازم:

  • گلابی درسته:  ۸ عدد
  • شکر: حدود یک کیلوگرم
  • جوهر لیمو: یک قاشق چایخوری
  • آب: حدود نیم لیتر
  • در صورت تمایل، وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری یا دانه هل به میزان دلخواه

 

روش تهیه:

1. ابتدا گلابی‌ها را پوست کنده و دقت می‌کنیم رد چاقو روی آن نماند. به محض پوست کندن گلابی‌ها، آنها را داخل یک ظرف پر از آب سرد شناور می‌کنیم.
2. بعد از یک ساعت که داخل آب سرد ماندند گلابی‌ها را با نیم لیتر آب که در دستور داشتیم می‌پزیم تا تقریبا نرم شوند. ممکن است بسته به جنس و رسیده بودن گلابی‌ها احتیاج به آب بیشتر یا کمتری داشته باشیم. پس از پخته شدن گلابی‌ها آنها را از آب بیرون آورده و کنار می‌گذاریم. شکر را به آب باقیمانده اضافه کرده و می‌جوشانیم.
3. در این مرحله کف شکر را گرفته اسانس مورد نظر یعنی وانیل یا هل را به آن اضافه می‌کنیم. گلابی‌ها را داخل شربت زلال و قوام آمده می‌گذاریم، کمی جوشانده و زیر آن را خاموش می‌کنیم. جوهرلیمو را روی مربا ریخته و به هم می‌زنیم. در قابلمه را می‌گذاریم و اجازه می‌دهیم تا مربا یک شب در دمای محیط بماند. سپس آن را داخل ظرف مورد نظر ریخته  در یخچال نگهداری می‌کنیم. مربا پس از حدود ۱۰ روز ماندن در شهد خودش حالت بلوری پیدا خواهد کرد.

منبع : مجله زندگی ایده آل

راه هایی برای جلوگیری ازکپک زدگی یخچال

راه هایی برای جلوگیری ازکپک زدگی یخچال

همه دانستنی های مهم پخت مربا

همه دانستنی های مهم پخت مربا

10نکته برتر برای پخت خوشمزه‌ترین مربا

10نکته برتر برای پخت خوشمزه‌ترین مربا

غذاهای سازش ناپذیر

غذاهای سازش ناپذیر

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما