زنان موفق جهان

زنان موفق متعددی توانسته اند توانایی خویش را در عرصه های مختلف به جهانیان اثبات نمایند. در این مقاله سعی بر آن شده است که با برخی از زنان موفق عرصه های علم، هنر و فناوری بیشتر آشنا شویم.

زنان موفق ایرانی که در عرصه ی جهانی خوش درخشیدند

شماری از بانوان موفق ایرانی در زمینه های متعددی درجهان دارای نقش تاثیرگذاری می باشند. در این مقاله سعی بر آن شده است که با بیوگرافی زنان موفق  ایران و جهان بیش از پیش آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

  • مریم میرزاخانی

 وی یکی از زنان موفق جهان محسوب می شود که در سال 2014 میلادی موفق به اخذ مدال فیلدز شد. مریم میرزاخانی  اولین بانوی ایرانی به شمار می رود که توانست این مدال را از آن خود کند.  وی هم اکنون که 31 ساله محسوب می شود، به عنوان یکی از اساتید دانشگاه استنفورد آمریکا  مشغول به تدریس می باشد. 

مریم میرزاخانی

  • مونا جراحی

 مونا جراحی یکی دیگر از زنان موفق جهان می باشد که توانست از سوی کاخ سفید برترین نشان تحقیقاتی اندیشمندان را اخذ نماید. پروفسور جراحی از سوی اوباما (رییس جمهور وقت آمریکا) به عنوان استعداد برتر سال شناخته شد. تحقیقات این دانشمند بزرگ در زمینه ی صنایع دارویی و پزشکی می باشد؛ و تا کنون توانسته است خدمات ارزشمندی را ارائه دهد. 

مونا جراحی

  • لیلی افشار

لیلی افشار یکی از زنان موفق جهان می باشد که در عرصه ی نوازندگی گیتار فعالیت دارد. وی در سال 1338 شمسی در تهران متولد شد و از همان دوران کودکی به فراگیری نوازندگی پرداخت. لیلی افشار از زنان موفق عرصه ی موسیقی به حساب می رود. وی  نخستین بانویی می باشد که موفق به اخذ مدرک دکترا در عرصه ی نوازندگی شد. این بانوی موفق به عنوان یکی از 12 نوازنده ی بین المللی جهان مشغول به فعالیت است. 

لیلی افشار

  • پردیس ثابتی

" پردیس ثابتی" یکی دیگر از زنان موفق ایرانی می باشد که در عرصه ی جهانی خوش درخشیده است. وی یکی از زیست شناسان مطرح و برتر دنیا به حساب می آید. پردیس ثابتی  از سوی "Creators Synectics" به عنوان یکی از صد چهره ی نابغه ی دنیا انتخاب شده است. دکتر ثابتی هم چنین از سوی دانشگاه های هاروارد و آکسفورد به عنوان چهل و نهمین نابغه و یکی از زنان موفق جهان برگزیده شده است. 

پردیس ثابتی

  • انوشه انصاری

یکی دیگر از زنان موفق و مطرح جهان، "انوشه انصاری" می باشد. وی به عنوان نخستین بانوی کیهان گرد در جهان شناخته می شود. انوشه انصاری از زنان موفق جهان و از فضانوردان معروف و ایرانی الاصل به حساب می آید. 

انوشه انصاری

  • آذر نفیسی

از زنان موفق جهان که هم اکنون به عنوان استاد زبان انگلیسی در دانشگاه جانز هاپکینز تدریس می کند، می توان "آذر نفیسی" را نام برد. "لولیتاخوانی در تهران" یکی از آثار ارزشمند این بانوی نویسنده می باشد که تا کنون به 23 زبان زنده ی دنیا ترجمه شده است.   

آذر نفیسی

زنان موفق عرصه ی فناوری

ماریسا مایر

وی یک آمریکایی تبار است که هم اکنون به عنوان مدیر عامل شرکت یاهو مشغول به فعالیت است. ماریسا مایر با 39 سال سن و ثروتی بالغ بر 410 میلیون دلار از زنان موفق و ثروتمند جهان به حساب می آید.

ماریسا مایر

وانگ هونگ

"وانگ هونگ"  مدیر عامل شرکت HTC می باشد. این زن 56 ساله با اصالتی تایوانی هم اکنون درآمدی بالغ بر 810 میلیون دلار دارد. وی از زنان موفق جهان در عرصه ی فناوری به حساب می آید.

وانگ هونگ

شریل سندبرگ

"شریل سندبرگ" یکی از مدیر عاملان اجرایی فیس بوک می باشد که هم اکنون صاحب درآمدی بیش از 1/5 میلیارد دلار می باشد. این بانوی 45 ساله ی آمریکایی تبار یکی دیگر از زنان موفق جهان می باشد.

شریل سندبرگ

مگ ویتمن

"مگ ویتمن" یک آمریکایی تبار می باشد که با ثروتی 1/3 میلیارد دلاری به عنوان یکی  از زنان موفق و ثروتمند جهان شناخته می شود. وی تولید کننده ی تجهیزات کامپیوتری شرکت hp می باشد.

مگ ویتمن

بازیگران موفق و مطرح جهان

جنیفر لارنس

وی  در سال 2015 میلادی به دلیل نقش آفرینی در فیلم سینمایی "جوی" موفق به دریافت اسکار شد.

جنیفر لارنس

رزاماند پایک

"رزاماند پایک" یکی دیگر از زنان موفق و هنرمند جهان می باشد که به دلیل بازی در فیلم "دختر گمشده" جایزه ی اسکار سال 2014 میلادی را از آن خویش کرد.

رزاماند پایک

امی آدامز

"امی آدامز" به دلیل بازی در فیلم سینمایی "کلاهبرداری آمریکایی" به عنوان یکی از زنان موفق عرصه ی هنر انتخاب شد و توانست اسکار بهترین بازیگر زن را در سال 2013 میلادی به منزلش ببرد.

امی آدامز

جسیکا چاستین

وی به دلیل نقش آفرینی درفیلم"سی دقیقه پس از نیمه‌شب" به عنوان بهترین بازیگری زن، جایزه ی اسکار سال 2012 میلادی را دریافت نمود.

جسیکا چاستین

میشل ویلیامز

"میشل ویلیامز" به دلیل بازی در فیلم سینمایی "هفته من با مریلین" در سال 2011 میلادی موفق به اخذ اسکار شد.

میشل ویلیامز

نیکول کیدمن

"نیکول کیدمن" یکی از زنان موفق، مشهور و پرطرفدار هالیوود می باشد که در سال 2010 میلادی به دلیل بازی در فیلم سینمایی "لانه خرگوش" اسکار را از آن خویش نمود.

نیکول کیدمن

زنان قدرتمند سیاست را بشناسید

زنان قدرتمند سیاست را بشناسید

10 بانوی کارآفرین ایران

10 بانوی کارآفرین ایران

موفق ترین بانوان ایرانی در جهان

موفق ترین بانوان ایرانی در جهان

با بانوان قدرتمند جهان آشنا شوید

با بانوان قدرتمند جهان آشنا شوید

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما