آنتالیا

آنتالیا یکی از مناطق گردشگری جذاب و پرطرفدار در جهان است که هر ساله به طور متوسط پذیرای میلیون ها نوریست می باشد. این شهر جاذبه های طبیعی، تفریحی، گردشگری و تاریخی متعددی را در دل خود جای داده است،

آنتالیا را بهتر بشناسیم

آنتالیا از مراکز مهم تفریحی - گردشگری کشور ترکیه محسوب می شود. جاذبه های متعدد گردشگری، تاریخی و تفریحی این شهر سبب شده است تا هرساله شمار زیادی از گردشگران به آنتالیا مسافرت نمایند. بر اساس سرشماری انجام گرفته در سال 2010 میلادی، جمعیت این شهر بالغ بر 1 میلیون نفر بر آورد شده است. 

تاریخچه ی آنتالیا

محققان بر اساس حفاری های انجام گرفته در سال 2008 میلادی، قدمت آنتالیا را  بیش از ۳۰۰ سال تخمین زده اند. تاریخ شناسان با بررسی آثار به جا مانده، دریافتند که این شهر در گذشته یکی از قطب های اصلی و قدرتمند نیروی دریایی روم بوده است. آنتالیا در حدود 130 سال پیش از میلاد مسیح، به عنوان قسمی از روم به حساب می آمد که در آن زمان دارای رونق فراوانی بود. این شهر درقرن 17 میلادی از 24 محله تشکیل شده بود که 20 محله ی آن مختص قوم ترک و 4 محله ی دیگر به رومیان تعلق داشته است؛ اما پس از قرن 20 میلادی، یهودیان و مسیحیان زیادی به آنتالیا مهاجرت نمودند که همین امر موجب افزایش جمعیت این شهر شد.  

موقعیت جغرافیایی آنتالیا

 آنتالیا از شهرهای ساحلی کشور ترکیه به حساب می آید که در ضلع غربی این کشور واقع شده است. این شهر در امتداد کوههای توروس قرار گرفته است. پوشش گیاهی غالب در آنتالیا درخت کاج  می باشد.

آب و هوای آنتالیا

آنتالیا  آب و هوای مدیترانه ای دارد و تقریبا در اکثر مواقع ساکنان آنتالیا  هوایی نسبتا گرم و شرجی را حس می کنند. تابستان های آنتالیا، گرم و خشک و زمستان های آن دارای آب و هوایی معتدل است. به طور میانگین درجه حرارت دما در آنتالیا درتابستان بین 30 الی 35 درجه سانتی گراد و در زمستان بین 9 الی 15 درجه تعیین شده است. میزان بارش در این شهر در فصل پاییز بیش از زمستان برآورد شده است. بر اساس آمار جوی به دست آمده، میانگین دمای سالانه ی آنتالیا 18/7 درجه ی سانتی گراد می باشد. افرادی که قصد سفر به این منطقه ی زیبا را دارند، می توانند  بین ماه های فروردین تا آبان  سفری بسیار خوش را در آنتالیا  تجربه کنند. 

جاذبه های تاریخی آنتالیا

 • برج ساعت
 • آسپندوس
 • مسجد کنگره دار
 • حمام رومی 
 • کسیک مناره
 • پرگه

جاذبه های تفریحی - گردشگری آنتالیا

 • کمر
 • لارا
 • بلک
 • سیده
 • ماناوگات
 • دره عمیق پلدار
 • پارک آبی آکوالند
 • پاموک کاله
 • آبشار دودن
 • غار کارائین

برج ساعت

"برج ساعت"  یکی از اماکن دیدنی آنتالیا می باشد که هم اکنون در میدان کاله کاپیسی  قرار دارد. این برج به عنوان نمادی از  استقامت و صلابت در این شهر شناخته می شود.

برج ساعت - عکس 1

برج ساعت - عکس 2

آسپندوس

"آسپندوس" یکی از مناطق تاریخی آنتالیا می باشد که قدمت آن به 1000 سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد. این منطقه که به آمفی تئاتر مشهور است، توسط یونانیان برپا گشته است. 200 سال پس از میلاد مسیح، آمفی تئاتری زیبا در این منطقه  به دست رومیان بنا گشت. جاذبه های زیبای تاریخی و طبیعی آسپندوس هرساله تعداد بی شماری توریست را به سمت خویش فرا می خواند.  

آسپندوس - عکس1

آسپندوس - عکس2

آسپندوس - عکس3

مسجد کنگره دار

"مسجد کنگره دار" یکی از اماکن مذهبی شهر آنتالیا می باشد که قدمت آن به قرن 13 میلادی باز می گردد. این مسجد در ابتدا به منظور  تدریس علوم دینی برپا شده بود  که در آن زمان به نام مدرسه ی کاراتای شناخته می شد. این بنای تاریخی به دلیل معماری منحصر به فرد و تراش کاری های زیبایش، با گذر زمان به مسجد کنگره دار معروف شد. مسجد کنگره دار یکی از بناهای مذهبی و مشهور شهر آنتالیا به حساب  می آید که درمرکز شهر واقع شده است. 

مسجد کنگره دار - عکس 1

مسجد کنگره دار - عکس 2

حمام رومی 

"حمام رومی " یکی از اماکن تفریحی - تاریخی آنتالیا می باشد که هم اینک به موزه تبدیل شده است و در آن آثار باستانی ارزشمندی به نمایش عموم در آمده است . این حمام در سیده-دش آنتالیا واقع شده است.  حمام رومی به دلیل قرار گرفتن در میان سواحل ماسه ای و دریای آبی و زیبا  توجه گردشگران را به خود جلب می نماید. 

حمام رومی - عکس 1

حمام رومی - عکس 2

حمام رومی - عکس 3

حمام رومی - عکس 4

کسیک مناره

 کسیک مناره(Kesik Minare) یکی از اماکن مذهبی آنتالیا می باشد که در قرن 5 میلادی در کلیسای کورکوت  ساخته شد. بعدها این بنای تاریخی و زیبا به فرمان شاهزاده ی کورکوت به مسجد تبدیل گشت. متاسفانه قسمی از این بنای مذهبی بر اثر آتش سوزی در سال 1896 میلادی از بین رفت و پس از آن به نام مسجد مناره شکسته ی کسیک شهرت یافت. این بنای تاریخی  در زمان حکم رانی رومیان، سلجوقیان و عثمانیان مورد استفاده قرار می گرفت و هم اکنون به عنوان یکی از جاذبه های تاریخی مهم آنتالیا به شمار می رود. 

کسیک مناره- عکس 1

کسیک مناره- عکس 2

پرگه

"پرگه" یکی از شهرهای باستانی ترکیه می باشد که در فاصله ی 18 کیلومتری از آنتالیا واقع شده است. قدمت این شهر زیبا به قرن 12 میلادی باز می گردد. 

پرگه - عکس 1

پرگه - عکس 2

پرگه - عکس 3

پرگه - عکس 4

کمر

"کمر" نام یکی از روستاهای اطراف ترکیه می باشد که در فاصله ی 40 کیلومتری از آنتالیا واقع شده است. این شهر دارای منابع آب شیرین فراوانی می باشد که به منظور جلوگیری از ورود آب به روستا، دیواری بلند در این منطقه ساخته شده است. هتل های شیک و مجلل، آثارهای تاریخی و مناظر فوق العاده زیبای این منطقه موجب می شود تا گردشگران به سمت منطقه ی زیبای  کمر کشیده شوند. 

کمر

لارا

"لارا" یکی از مناطق تفریحی - گردشگری آنتالیا به حساب می آید که دارای طبیعت بسیار زیبا و آب و هوای مدیترانه ای می باشد. امروزه صنعت گردشگری در این منطقه از آنتالیا رشد چشمگیری یافته است و به یکی از مناطق محبوب و جذاب برای گردشگران تبدیل شده است. لارا از نزدیک ترین مناطق توریستی به آنتالیا می باشد وتنها 6 کیلومتر از این شهر فاصله دارد. 

لارا - عکس 1

لارا - عکس 2

بلک

"بلک"یکی از سواحل زیبا و مجلل ترکیه می باشد که در فاصله ی 36 کیلومتری از آنتالیا واقع شده است.  هر ساله شماری از  ساکنان آنتالیا که جزء طرفداران ورزش های تنیس، گلف و دوچرخه سواری هستند، به منظور تفریح به این منطقه سفر می کنند. علاوه بر استفاده ی بومیان آنتالیا از این منطقه، گردشگران زیادی مجذوب طبیعت زیبا و سواحل ماسه ای بلک می شوند. 

بلک - عکس 1

بلک - عکس 2

سیده

"سیده" یکی از معروف ترین مناطق گردشگری ترکیه می باشد که در آنتالیا واقع شده است. این منطقه ی زیبا اماکن تاریخی، مذهبی، تجاری و تفریحی فراوانی را در دل خویش جای داده است. 

سیده - عکس 1

سیده - عکس 2

سیده - عکس 3

ماناوگات

"ماناوگات" نام یکی از رودخانه های زیبای آنتالیا می باشد که از کوه های طرس سرچشمه می گیرد. افرادی که علاقمند به بازدید از طبیعت مانوگات می باشند، می توانند با استفاده از کشتی به طور کامل از مناظر این منطقه دیدن فرمایند.

ماناوگات - عکس 1

ماناوگات - عکس 2

ماناوگات - عکس 3

دره عمیق پلدار

دره ی عمیق پلدار در ضلع شمال شرقی شهر آنتالیا قرار گرفته است. این دره ی زیبا و عمیق در فاصله ی 92 کیلومتری از شهر آنتالیا واقع شده است. دره ی پلدار بالغ بر 14 کیلومتر امتداد دارد و عمق آن در برخی نواحی به 400 متر می رسد.

دره عمیق پلدار - عکس 1

دره عمیق پلدار - عکس 2

دره عمیق پلدار - عکس 3

دره عمیق پلدار - عکس 4 

پارک آبی آکوالند

اگر به آنتالیا سفر کرده اید، حتما به "پارک آبی آکوالند" سری بزنید. آکوالند از برترین مراکز آبی آنتالیا به حساب می آید که می توانید در آن نظاره گر حرکات نمایشی دلفین ها نیز باشید. این پارک آبی پرهیجان در سواحل کنیاآلتی واقع شده است.

پارک آبی آکوالند - عکس1

پارک آبی آکوالند - عکس2

پارک آبی آکوالند - عکس3

پارک آبی آکوالند - عکس4

پاموک کاله

"پاموک کاله" یکی دیگر از اماکن توریستی آنتالیا می باشد. پاموک کاله به زبان ترکی، "قصر پنبه ای" نام دارد. در این منطقه خرابه هایی از معابد و اماکن تاریخی متعددی به چشم می خورد.

پاموک کاله - عکس 1

پاموک کاله - عکس 2

آبشار دودن

"آبشار دودن" یکی از جاذبه های طبیعی شهر آنتالیا می باشد که در فاصله ی 28 کیلومتری از جاده ی آنتالیا - بوردور قرار گرفته است.  این آبشار زیبا از چشمه ی پینارباشی سرچشمه می گیرد و پس از طی کردن مسیری به مسافت 9کیلومتر به دریای مدیترانه می ریزد.

آبشار دودن - عکس 1

آبشار دودن - عکس 2

آبشار دودن - عکس 3

غار کارائین

"غار کارائین" یکی از جاذبه های طبیعی کشور ترکیه می باشد که در 30 کیلومتری آنتالیا قرار گرفته است. این غار زیبا یکی از اماکن تفریحی - تاریخی آنتالیا می باشد و به دوران پارینه سنگی تعلق دارد. در قسمت انتهایی این غار، موزه ای واقع شده است که آثار باستانی ترکیه در آن به نمایش گذاشته شده است. قدمت برخی از این آثار به 160 هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد.  

غار کارائین - عکس 1

غار کارائین - عکس 2

غار کارائین - عکس 3

جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا

9 دلیل برای اینکه به ترکیه مسافرت کنید

9 دلیل برای اینکه به ترکیه مسافرت کنید

زیر و بم های خرید در دبی، استانبول و آنتالیا

زیر و بم های خرید در دبی، استانبول و آنتالیا

شهر رویایی آنتالیا با جاذبه های گردشگری زیبا

شهر رویایی آنتالیا با جاذبه های گردشگری زیبا

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما