آرایش و خودآرایی

آرایش صحیح و مناسب، با یادگیری اصول آرایشگری امکان پذیر است. اگر آرایش شما با اصول و روش صحیح نباشد ممکن است از زیبایی شما کاسته شود و یا حتی به سن شما افزوده شود.

 مرحله ی اول  در آرایش و خودآرایی

در ابتدا برای اینکه پوست شما آماده ی پذیرش کرم پودر باشد، آن را با آب ولرم رو به سرد و صابون، خوب بشویید؛ پس از آن از  کرم مرطوب کننده به عنوان زیر ساز پوست خویش استفاده نمایید تا کرم پودر به خوبی بر روی پوست بنشیند. سعی کنید در روز از کرم پودر هایی که با رنگ پوستتان هم خوانی کامل دارند، استفاده نمایید و  برای آرایش شب از پنکیک یا کرم پودرهایی که 1 الی 2 درجه از پوستتان تیره تر هستند، کمک بگیرید. برای داشتن پوستی یکنواخت و زیبا، قلم موی خود را به کرم پودر آغشته نمایید و سپس با کمک پدهای آرایشی آن را بر روی صورت خود به طور یکنواخت پخش نمایید. 

کرم پودر زدن

 مرحله ی دوم  در آرایش و خودآرایی

اگر علاقه دارید که گونه های شما از حالت طبیعی برجسته تر به نظر بیایند، باید از کرم پودرهای تیره استفاده نمایید. برای این کار، فقط کافیست تا زیر گونه را با خطوط تیره برجسته کنید و در قسمت بالایی گونه و زیر چشم  از کرم پودرهای روشن تر استفاده کنید. اگر تمایل دارید که آرایشتان بیشتر از معمول جلوه کند، رژگونه را متناسب با رژ خود انتخاب کنید و همواره این نکته را مدنظر داشته باشید که برای آرایش روز از رژگونه های نسبتا روشن و مات (مثل صورتی) استفاده نمایید و برای آرایش شب از رژگونه های نسبتا تیره تر کمک بگیرید. نکته: اگر صورت لاغری دارید، می توانید به منظور پرتر نشان دادن صورت خود، از رژگونه های براق استفاده کنید.

نحوه صحیح رژگونه زدن - تصویر1

نحوه صحیح رژگونه زدن - تصویر2

نحوه صحیح رژگونه زدن - تصویر3

نحوه صحیح رژگونه زدن - تصویر4

نحوه صحیح رژگونه زدن - تصویر5

نحوه صحیح رژگونه زدن - تصویر6

 مرحله ی سوم  در آرایش و خودآرایی

سایه یکی از ارکان جلوه بخش به چهره و خصوصا چشم ها می باشد. بانوان گرامی می توانند به  منظور هماهنگی آرایش و لباس خود، سایه ی چشم را  با رنگ لباسشان ست نمایند. برای کشیدن سایه از یک قلم موی تمیز و ظریف استفاده نمایید و از بیرونی ترین قسمت پلک به سمت داخل آن سایه بزنید. همواره نقاط بیرونی باید رنگی تیره تر از نقاط داخلی پلک داشته باشند. پس از اتمام سایه زنی، با یک برس تمیز، برروی سایه بکشید تا ظاهری یکنواخت و زیبا داشته باشد.

سایه چشم - تصویر1

سایه چشم - تصویر2

سایه چشم - تصویر3

 مرحله ی چهارم  در آرایش و خودآرایی

آرایش چشم یکی از تاثیرگذار ترین ارکان آرایش صورت به حساب می آید. داشتن چشمانی زیبا به جذابیتتان می افزاید. بدین منظور می توانید با کشیدن یک خط چشم زیبا، استفاده از مژه مصنوعی، ریمل و فرمژه جذابیت خود را دو چندان نمایید. این نکته را مدنظر داشته باشید که همواره از خط چشم های متناسب با نوع چشمتان استفاده کنید تا زیبایی چشمانتان دو چندان  جلوه کند. سعی کنید برای ریمل زدن از اجناس مرغوب و با کیفیت استفاده کنید تا ضمن داشتن آرایشی بهتر، از ریزش مژه ها جلوگیری کنید. قبل از ریمل زدن، اضافات محلول  را جدا کنید تا مژه ها به یکدیگر نچسبند. به منظور داشتن چشمانی گیراتر می توانید از مداد چشم های چرب برای داخل چشم استفاده نمایید. بهتر است که بانوان میانسال از مداد های تیره تر و بانوان جوان از مدادهای روشن تر برای آرایش چشم ها، استفاده نمایند تا شادابی چهره شان بیشتر نمایان شود.

آرایش چشم

 مرحله ی پنجم در آرایش و خودآرایی

داشتن ابروانی زیبا و بی نقص، همانند یک قاب اطراف چشم را احاطه خواهد کرد و موجب می شود تا چشم ها بیشتر جلوه پیدا کنند. سعی کنید همواره ابروهای خود را  در جهت بالا برس بکشید تا خوش فرم بمانند. پس از آن با استفاده از مداد ابرو و یا سایه ی ابرو، قسمت های تو خالی ابرو را پر نمایید تا چهره ی زیباتری داشته باشید. به منظور جلوه ی بهتر ابروها می توانید در انتهای کار از ریمل ابرو که رنگی متناسب با رنگ ابروهایتان دارد، استفاده کنید.

نحوه آرایش ابرو - تصویر1

نحوه آرایش ابرو - تصویر2

 مرحله ی ششم در آرایش و خودآرایی

همواره رنگ رژ لب باید با نوع آرایش شما تناسب داشته باشد. داشتن رژ لبی زیبا، جلوه ی آرایش شما را دو چندان خواهد کرد. پس از اینکه رژ مدنظر را استفاده کردید، اضافات آن را با دستمال کاغذی بگیرید تا رژ، رنگ یکنواختی پیدا کند؛ و سپس از فیکساتور استفاده نمایید تا آرایشتان تثبیت شود و در صورت خوردن، آشامیدن و یا تعریق از بین نرود.

نحوه صحیح زدن رژلب - تصویر 1

نحوه صحیح زدن رژلب - تصویر 2

نحوه صحیح زدن رژلب - تصویر 3

 مرحله ی هفتم در آرایش و خودآرایی

در انتهای کار و زمانی که از آرایش خویش رضایت کامل داشتید؛ با استفاده از اسپری های فیکساتور، آرایش خویش را تثبیت نمایید.

چند نکته ی کاربردی در مورد آرایش افرادی که چهره های استخوانی و لاغر دارند

سعی کنید تا همواره کرم پودر خود را 1 الی 2 درجه از رنگ پوست خود روشن تر انتخاب نمایید.

ابروهای افرادی که چهره های استخوانی دارند، باید پهن باشد و دم آن کمی به سمت بالا تمایل داشته  باشد.

خط چشم های گربه ای متناسب چهره ی این افراد نیست؛ افرادی که چهره های استخوانی دارند باید در هنگام آرایش چشم خود، از خط چشم های صاف  استفاده کنند تا صورتشان را پر تر نشان دهد.

آرایش چشم در زیبایی چهره ی  این بانوان تاثیر فراوانی دارد. بهتر است این افراد برای جلوه بخشیدن به آرایش خود، از مژه مصنوعی استفاده کنند. 
داشتن سایه و رژگونه ی روشن به پرتر نشان دادن چهره ی این افراد کمک خواهد کرد.

بهترین برندهای آرایشی در جهان 

  • MAC (محصول کشور آمریکا)
  • MAXFACTOR (محصول کشور آمریکا)
  • DIOR (محصول کشور فرانسه)
  • LOREAL (محصول کشور فرانسه)
  • WELLA (محصول کشور انگلیس)
  • NIVEA (محصول کشور آلمان)
  • FLORMAR (محصول کشورترکیه)

ترفندهای آرایشی

ترفند آرایشی - تصویر1

ترفند آرایشی - تصویر2

ترفند آرایشی - تصویر3

ترفند آرایشی - تصویر4

ترفند آرایشی - تصویر5

ترفند آرایشی - تصویر6

ترفند آرایشی - تصویر7

ترفند آرایشی - تصویر8

منبع : اختصاصی وبگردها_فاطمه بغدادی

مدل های آرایش چشم

مدل های آرایش چشم

آرایش چشم

آرایش چشم

عوارض جانبی آرایش زیاد پوست!

عوارض جانبی آرایش زیاد پوست!

اثرات آرایش بر پوست شما چیست؟

اثرات آرایش بر پوست شما چیست؟

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما