فیلم های سینمایی برتر 2015 در یک نگاه

فیلم سینمایی کارول از دیدگاه بی بی سی و جامعه ی منتقدین به عنوان برترین اثر هنری در سال 2015 برگزیده شده است. در این میان نام فیلم سینمایی های دیگری هم چون: مکس دیوانه، جاده ی خشم، عشق و بخشش و ابرهای سیلس ماریا به چشم می خورد.

فیلم های برتر جهان

در سال 2015 میلادی، 10 فیلم سینمایی ازسوی بی بی سی مورد تحسین قرار گرفت. در این میان، نام پرهزینه ترین فیلم های سینمایی، برترین فیلم های مستند و فیلم های تحسین شده از سوی تماشاچیان و منتقدین به چشم می خورد. 

فیلم سینمایی "کارول"

" کارول" از برترین فیلم های سینمایی 2015 می باشد که توسط "تاد هینز" کارگردانی شده است. هینز در ساخت این فیلم از یکی از رمان های "پاتریشیا های‌ اسمیت" اقتباس گرفته است. نقش آفرینی زیبای "کیت بلانشت" و "رونی مارا" درخشش این فیلم سینمایی را دو چندان کرده است.   

فیلم سینمایی کارول

فیلم سینمایی  "مکس دیوانه، جاده ی خشم"

"جرج میلر" پس از گذشت 3 دهه، با ساخت فیلم سینمایی "مکس دیوانه، جاده ی خشم"، باز هم موفق شد تا طرفداران خویش را  به سمت سینما سوق دهد. بازی های زیبای "شارلیز ترون" و "تام هاردی" به درخشش هرچه تمام تر این فیلم سینمایی کمک فراوانی کرد. صحنه های جذاب، اکشن، خشن و مسحورکننده از عوامل اصلی موفقیت این فیلم سینمایی می باشد. 

فیلم سینمایی مکس دیوانه، جاده ی خشم

فیلم سینمایی "عشق و بخشش" 

"عشق و بخشش" یکی از فیلم های برتر سال 2015 میلادی می باشد که توسط " بیل پلاد" کارگردانی شده است. در این فیلم سینمایی زندگی "برایان ویلسون (از نوابغ موسیقی سبک پاپ)" به تصویر کشیده شده است.  بازی منحصر به فرد "پل دانو "  و "جان کیوزاک" جذابیت این فیلم سینمایی را دو چندان  نموده است. دانو و کیوزاک  به خوبی از پس ریزه کاری های این  نقش بر آمده اند و توانسته اند  شخصیت آرام و درون گرای ویلسون را  با مهارت هرچه تمام تر به تصویر بکشند. 

فیلم سینمایی عشق و بخشش

فیلم سینمایی "شفاف‌سازی : ساینتولوژی و زندان عقاید"

مستند «شفاف‌سازی : ساینتولوژی و زندان عقاید» از برترین فیلم های مستند سال 2015 میلادی می باشد که توسط "الکس گیبنی " کارگردانی شده است. چهره های شناخته شده ای هم چون: "تام کروز" و " جان تراولتا" در این مستند شرکت نموده اند. هم چنین حضور  رهبر کلیسای ساینتولوژی(دیوید میسکویج) در این فیلم مستند، سروصدایی فراوانی به پا کرد. بهره گیری از مفاهیم عمیق و اصول روان شناسی در  تهیه ی این فیلم مستند، عامل اصلی برگزیده شدن آن از سوی بی بی سی می باشد. 

فیلم سینمایی شفاف‌سازی : ساینتولوژی و زندان عقاید

فیلم سینمایی "فاجعه" 

فیلم سینمایی "فاجعه" از دیگر آثار تحسین شده در سال 2015 میلادی می باشد. این فیلم سینمایی که توسط "جود آپاتو" کارگردانی شده است، چهره ی یک دختر افسار گسیخته در دوران بلوغ را به نمایش می گذارد. "امی شومر" توانست  در این فیلم نقش یک دختر سردرگم در دوران بلوغ را به خوبی به تصویر بکشد. این فیلم سینمایی تلفیقی ازصحنه های کمیک و رمانتیک می باشد.  

فیلم سینمایی فاجعه

فیلم سینمایی پشت و رو

"پیت داکتر" در به روز ترین اثر خلق شده ی خود، انیمیشینی جذاب و مسحورکننده را به نمایش می گذارد. این انیمیشن زیبا که از برترین فیلم های سینمایی سال 2015 میلادی محسوب می شود، سرشار از فراز و نشیب های احساسی می باشد. انیمیشن پشت و رو به نمایش زندگی دختری می پردازد که پس از نقل مکان به سانفرانسیسکو در گیرودار کش مکش های روحی قرار می گیرد. شخصیت اصلی این فیلم سینمایی مداما با هویت فعلی و خاطرات پیشین خود در جنگ و هیاهو می باشد.

انیمیشن پشت و رو

فیلم سینمایی کرید  

فیلم سینمایی "کرید" آخرین اثر خلق شده ی "رایان کوگلر" می باشد. این فیلم سینمایی از برترین فیلم های سال و  از دسته فیلم های هیجانی و سرگرم کننده به شمار می رود. هم سویی کارگردانی جسورانه ی "رایان کوگلر" و  نقش آفرینی های زیبای  "مایکل بی‌.جردن" و  "استالونه" موجب درخشش هر چه تمام تر این اثر هنری شده است.

فیلم سینمایی کرید

فیلم سینمایی "ابرهای سیلس ماریا" 

فیلم سینمایی "ابرهای سیلس ماریا"  یک درام احساسی می باشد که روایت گر زندگی شخصی یک زن میانسال در رویایی رویی با بحران میان سالی می باشد. این فیلم سینمایی که توسط  "اولیویه آسایاس" کارگردانی شده است، سمفونی دلنشینی از احساسات است که با بازی "ژولیت بینوش" و "کریستین استوارت" به اثری زیبا تبدیل شده است. 

فیلم سینمایی ابرهای سیلس ماریا

فیلم سینمایی ایمی

ایمی از چهره های برتر موسیقی است که در طول زندگی خویش، 2 آلبوم  منتشر نمود. وی در اوج جوانی و در زمانی که 27 سال بیشتر نداشت از دنیا رفت. زندگی بی قید و بند ایمی موجب شد تا وی همواره زیر ذره بین رسانه ها قرار گیرد. "آصف کاپادیا"مستندی از زندگی ایمی ساخت و در آن چهره ی دختری مستعد را که به آرامی خود را به ورطه ی نابودی کشاند را به تصویر کشید. مستند کاپادیا یک تراژدی تمام و کمال به حساب می آید.  

فیلم سینمایی ایمی

برترین فیلم های سینمایی سال 2015 میلادی از نگاه منتقدین

  • فیلم سینمایی افشاگر
  • فیلم سینمایی مد مکس، جاده‌ی خشم
  • فیلم سینمایی بازگشته
  • فیلم سینمایی Sicario
  • فیلم سینمایی The Revenant

منبع : اختصاصی وبگردها_فاطمه بغدادی

10 فیلم جدید سینمایی برای 10 روز آخر تابستان

10 فیلم جدید سینمایی برای 10 روز آخر تابستان

این فیلم ها از فهرست معرفی به اسکار خارج شدند!

این فیلم ها از فهرست معرفی به اسکار خارج شدند!

تاریخ اکران فیلم های سینمایی 2017 (بخش اول)

برترین فیلم های 2017 چه زمانی اکران می شوند؟

تاریخ اکران فیلم های سینمایی 2017 (بخش اول)

27 فیلم پاییز امسال که نباید از دست داد (3)

27 فیلم پاییز امسال که نباید از دست داد (3)

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما