کتاب های برتر 2015

کتاب یکی از سالم ترین و پرفایده ترین دوست های انسان است که می تواند ضمن سرگرم کردن مخاطب، نقش به سزایی را در تکامل شخصیت آدمی داشته باشد. مریخی، وکیل خیابانی و در آرزوی عدالت از جمله کتاب های برتر سال از دیدگاه نیویورک تایمز و آمازون می باشند.

کتاب "مریخی" 

کتاب  "مریخی" که به دست توانای "اندی ویر" خلق شده است، به عنوان برترین کتاب سال برگزیده شده است. این کتاب مضمونی علمی-تخیلی دارد و روایت گر ماجرای یک فضانورد است که برای اولین مرتبه پا به کره ی مریخ گذاشته است. این کتاب به ماجراهای پرفراز و نشیب زندگی این فضانورد در کره ی مریخ می پردازد. در سال 2015 میلادی فیلم سینمایی مریخی که به دست "ریدلی اسکات" کارگردانی شده بود، به اکران عمومی درآمد. 

مریخی

کتاب "وکیل خیابانی"

"جان گریشام" یکی از نویسندگان مطرح دنیاست که به دلیل نوشته های عامه پسندش به شهرت جهانی دست یافته است. نوشته های او عاری از هرگونه سبک های نوین ادبی است. ریگشام پیش از روی آوردن به حرفه ی نویسندگی، در حیطه ی سیاست و وکالت فعالیت داشته است. وی پس از بازنشستگی با ایده گرفتن از پرونده های دادگاهی خود، پیشه ی نویسندگی را در پیش گرفت. جان گریشام از دوران کودکی با تشویق های شدید مادرش به کتاب خوانی روی آورد و از همان دوران تحت تاثیر نوشته های "جان اشتاین بک" قرار گرفت. وی هم اینک نیز احترام زیادی برای "جان اشتاین بک" قائل می باشد. جان با قلم خود در کتاب وکیل خیابانی به مفاسد اجتماعی آمریکا پرداخته است. این کتاب توسط "هادی عادل پور" ترجمه شده است.

وکیل خیابانی

کتاب "در آرزوی عدالت"

"جیمز پترسون" یکی از نویسندگان با تجربه ی دنیا می باشد که توانست از نگاه مجله ی "فوربس" در سال 2014 میلادی رتبه ی سی و هفتم را در فهرست چهره های تاثیرگذار، از آن خود نماید. پترسون اولین نویسنده ای بود که بالغ بر 1میلیون از آثارش در قالب دیجیتال به فروش رفته است. درآمد این نویسنده در سال 2013 میلادی بالغ بر 90میلیون دلار برآورد شده بود. پترسون در کتاب آرزوی عدالت، ماجرای سیاه پوستی را تفسیر می کند که با گروگان گیری وکلا  عقده های خود را بروز می دهد. 

 آرزوی عدالت

کتاب "دختری در قطار"

کتاب دختری در قطار  نوشته ی "پائولا‌هاوکین" است که دارای مضمونی مهیج و پلیسی می باشد. این کتاب روایت گر داستان زندگی زنی است که دائم الخمر است و کلیه ارزش های خود را ندید می گیرد. زندگی این زن در طول داستان به زندگی افراد دیگری به نام آنا و مگان تنیده می شود. پائولا‌هاوکین داستان زندگی 3 زن را از دیدگاه های مختلف روایت می کند. این کتاب توانست خیلی زود، رکورد فروش  کتاب هری پاتر را بشکند. نام این کتاب کماکان در صدر کتاب های پرفروش جهان قرار دارد.  

دختری در قطار

کتاب "تمام نوری که نمی‌توانیم ببینیم"

"آنتونی دوئر" اوج نبوغ خود را در نویسندگی با خلق رمان "تمام نوری که نمی‌توانیم ببینیم(All the Light We Cannot See)" به رخ همگان کشید. این نویسنده ی آمریکایی تبار توانست جایزه ی پولیتزر را در سال 2015 میلادی از آن خود کند. وی در این رمان داستان زندگی دختری نابینا را روایت می کند که در کش و قوس های فرار از ویرانی های جنگ جهانی دوم با پسری آلمانی تبار آشنا می شود. قلم دوئر در این کتاب بسیار زیبا، بلندپروازانه و دلنشین است.   

تمام نوری که نمی‌توانیم ببینیم

کتاب "من را نگاه کن"

"نیکولاس اسپارکس" با نوشتن رمان "گذر باد" پا به عرصه ی نویسندگی گذاشت. "پیغامی در بطری"، "نجات"، "جان" و "عروسی" از جمله دیگر آثار اسپارکس می باشند. آثار نیکولاس اسپارکس اکثرا با استقبال زیاد مخاطبان مواجه می شود؛ از همین رو، وی در سال های اخیر به یکی از چهره های پرمخاطب و خوش اقبال دنیا تبدیل شده است. وی در اکثر نوشته های خویش به معقوله های مهمی هم چون: عشق، اعتقاد، دین و شریعت می پردازد؛ از دیدگاه نیکولاس این موارد مهم ترین اصول زندگی بشر می باشند. 

من را نگاه کن

​کتاب "کشتن مرغ مقلد"

"هارپر لی" نام یکی از نویسندگان موفق دنیا می باشد که با نوشتن رمانی به نام"کشتن مرغ مقلد(To Kill a Mockingbird) " به شهرتی جهانی دست یافت. وی توانست به دلیل نوشتن این رمان جایزه پولیتزر  را در سال 1964 میلادی از آن خود کند. تا کنون بالغ بر 40 میلیون نسخه از این رمان به فروش رسیده است. استقبال شدید مخاطبان از رمان کشتن مرغ مقلد موجب شده است تا به امروز، این رمان به 40 زبان زنده ی دنیا نیز ترجمه گردد. در سال 1962 میلادی فیلم بلندی بر مبنای رمان کشتن مرغ مقلد نیز ساخته شد.

کشتن مرغ مقلد

کتاب "برو نگهبان بگمار" 

"هارپر لی" در سال 2015 میلادی با انتشار کتاب جدیدش که "برو نگهبان بگمار" نام داشت، آمار فروش کتاب ها ی موجود در سایت آمازون را زیر و رو کرد. این کتاب در مرحله ی پیش فروش، رکورد فروش کتاب های هری پاتر را در هم شکست. کتاب "برو نگهبان بگمار" نزدیک بر 50 سال پیش، گردآوری شده بود که به دلایلی تا سال 2015 میلادی منتشر نشد. این کتاب به نوعی نسخه ی دوم کتاب "کشتن مرغ مقلد" به حساب می آید که پس از مرگ خواهر لی یافته شد. لی در رمان برو نگهبان بگمار زندگی دختری وکیل را تفسیر می کند.

برو نگهبان بگمار

کتاب "بلبل"

"بلبل" عنوان یکی دیگر از رمان های مطرح سال می باشد که در لیست کتاب های موفق نیویورک تایمز دیده می شود.  این رمان که ثمره ی تلاش های "کریستین هانا" می باشد، به شرح زندگانی بانویی می پردازد که در زمان حمله ی نازی ها به آلمان دچار سردرگمی هایی می شود. 

بلبل

کتاب "بی‌گناه"

کتاب "بی گناه" که به دستان "دیوید بالداچی" نوشته شده است؛ مضمونی جنایی-تخیلی دارد. بالداچی در این  رمان سرگذشت  یک قاتل حرفه ای را روایت می کند که با فرمان برداری از سازمانی خاص، قتل های زنجیره ای را در سرتاسر جهان انجام می دهد؛ اما بنا بر دلایلی سازمان تصمیم می گیرد تا ادامه ی ماموریت را بدون دست نشانده ی خود انجام دهد.

بی‌گناه 

سایر رمان های پرمخاطب دنیا

  • موبی دیک
  • آنا کارنینا 
  • سیمای یک زن
  • قلب تاریکی
  • جین ایر
  • رسوایی
  • دن کیشوت
  • غرور و تعصب
  • ​بلندی‌های بادگیر

منبع : اختصاصی وبگردها_فاطمه بغدادی

این 5 کتاب توانست جهان را دگرگون کند

این 5 کتاب توانست جهان را دگرگون کند

اُمبرتو اِکو و لذت کشف کتاب

اُمبرتو اِکو و لذت کشف کتاب

پاراگراف کتاب (82)

پاراگراف کتاب (82)

پاراگراف کتاب (88)

پاراگراف کتاب (88)

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما