مرگ های عجیب

مرگ یک معقوله ی لاینفک از زندگی انسان ها می باشد. عوامل زیادی مرگ انسان های زنده ی دنیا را رقم می زند؛ اما در اینجا با کوچک ترین عواملی که منجر به مرگ چهره ها شده است آشنا می شویم.

مرگ

مرگ در علم زیست‌شناسی به معنای اتمام زندگی موجودات زنده تلقی می شود. در علم پزشکی توقف کامل علائم حیاتی بدن انسان بیان گر مرگ وی می باشد. به طور کلی نابودی یک جسم و یا وسیله به معنای مرگ آن می باشد. کهولت سن، ناامیدی، سانحه، بلا، بیماری و...از عوامل مختلف مرگ بشر به شمار می روند. به طور کلی مرگ یک جز جدایی ناپذیر از حیات موجودات زنده به شمار می رود. در بسیاری از ادیان(خصوصا دین مبین اسلام) به معقوله ی مرگ دنیوی با دیدی کاملا متفاوت نگریسته اند. 

مرگ

مرگ های عجیب چهره ها

1 - "آرنولد بنت" یک نویسنده ی انگلیسی تبار بود که در سال 1867 در انگلستان متولد شد. وی در سال 1931 میلادی به دلیل اثبات تمیزی آب  شهر پاریس، مقداری از آن نوشید و پس از آن بر اثر تیفوئید در گذشت!

آرنولد بنت

2 - "آلن پینکرتون" دارای اصالتی آمریکایی بود که به عنوان جاسوس و موسس آژانس کارآگاهی در این کشور شناخته می شد.  آلن در هنگام نرمش روزانه به زمین خورد و زبانش بر اثر گیرکردن میان دندان ها زخم شد. مرگ وی بر اثر ابتلا به قانقاریایی که از زخم زبانش ناشی می شد، حاصل گشت. 

آلن پینکرتون

3 - "آیزادورا دانکن" یک آمریکایی تبار بود که حرفه ی رقاصی را در پیش گرفته بود. مرگ این رقاص بر اثر خفگی فرا رسید.  شال گردن بلند دانکن در هنگام سوار شدن به خودرو به چرخ عقب ماشین گیر کرد و او پس از حرت خودرو دچار خفگی و شکستگی گردن شد. 

آیزادورا دانکن

4 - "اسکندر مقدونی" یکی از پادشاهان پرآوازه ی یونانی است که به دلیل عفونت خون به مرگ دچار شد. عفونت خون وی از گاز گرفتن یک میمون خانگی ناشی می شد. 

اسکندر مقدونی

5 - "تامس آت وی" یک نمایش نامه نویس انگلیسی بود که اکثر روزها به دلیل فقر، از گرسنگی رنج می برد. وی پس از مدتی توانست یک مقدار گوشت تهیه نماید. متاسفانه ولع،گرسنگی و بزرگی لقمه ی اول منجر به خفگی وی شد.  

تامس آت وی

6 - "جان وینسون" یک ماجراجوی 70 ساله بود که اصالتی بریتانیایی داشت. وینسون در هنگام اسب سواری به ناگاه بر زمین افتاد و میخ بزرگی پس از افتادن به سرش فرو رفت و این چنین مرگ وی فرا رسید.

جان وینسون

7 - "جروم ناپلئون بناپارت" که آخرین بناپارت آمریکایی بود، بر اثر عفونت از بین رفت. پای وی به زنجیر سگ ها گیر کرد و به زمین افتاد. زخم های حاصله عامل اصلی مرگ بناپارت اعلام شدند. 

جروم ناپلئون بناپارت

8 - "جورج دوک کلارنس" یک انگلیسی تبار بود که بر اثر خفگی به مرگ دچار شد. فرمان مرگ وی به دست برادرش(ریچارد سوم ) صادر شد؛ بر اساس این فرمان، جورج در خمره مشروب قرار داده شد.

جورج دوک کلارنس

9 - " جیمز داگلاس ارل مورتون" پس از معرفی وسیله ای همانند گیوتین به اسکاتلندی ها، توسط همان شی سربریده شد. 

جیمز داگلاس ارل مورتون

10 - "رودولفونی یرو" یک ژنرال مکزیکی بود که بر اثر فرورفتن در ماسه های کنار دریا در چنگال مرگ قرار گرفت. سنگینی زر و سیم هایی که خود و اسبش به همراه داشتند عامل اصلی فرورفتن وی بود. 

رودولفونی یرو

11 - "زئوکسیس" یکی از نقاشان یونانی بود که در قرن پنجم می زیست. مرگ وی بر اثر پارگی رگ حاصل شد. وی به یکی از نگاره هایی که خود تصویر کرده بود، آنقدر خندید تا رگش پاره شد.  

زئوکسیس

12 - "ژرارد ونرال" یک نویسنده فرانسوی بود که به خودکشی دست زد. او با حلق آویز کردن خود از تیر چراغ برق به وسیله ی بند یک پیش بند به استقبال مرگ رفت. 

ژرارد ونرال

13 - "فرانسیس بیکن" یک سیاست مدار و حقوق دان انگلیسی تبار بود که در قرون وسطی می زیسته است. مرگ وی بر اثر گیر کردن در یک سرمای جان فرسا  و ناگهانی فرا رسید.

فرانسیس بیکن

14 - پری که به سم آغشته شده بود، عامل مرگ و خفگی  "کلادیوس اول(امپراطور روم)"  بود. 

کلادیوس اول

15 - "کنت اریک مگنوس" پس از مستی به خشمی عجیب دچار شد و در پی آن با سیخ بخاری به سمت دوستش حمله ور شد؛ اما پیش از آنکه به دوستش آسیبی وارد شود؛  خودش  به درون بخاری افتاد و  بر اثر سوختگی کشته شد!

کنت اریک مگنوس

16 - "لنگی کالیر" یک کلکسیونر مطرح آمریکایی بود که در  تله ای که برای دزدان کار گذاشته بود، گرفتار شد. همین امر موجب مرگ وی شد. 

لنگی کالیر

17 - "مارکوس لیسینیوس کراسوس" یک صراف بدنام رومی بود که بر اثر طلای گداخته شده ای که در حلقش ریختند، تسلیم مرگ شد. 

مارکوس لیسینیوس کراسوس

18 - "تامس هیل گرین" یک مورخ انگلیسی تبار بود. وی بر اثر بروز اختلال در بلع یک لقمه ی بزرگ، خفه شد. 

تامس هیل گرین

19 - "هنری اول" یکی از پادشاهان انگلیسی بود که به دلیل خوردن بیش از اندازه ی مارماهی دچار بیماری روده شد و پس از مدتی درگذشت.

هنری اول

20 - "توماس ارکارد"  از نجیب زادگان، دانشمندان و مترجمان دوره ی رنسانس بود که پس از شنیدن به تخت نشستن چارلز دوم بر اثر خندیدن زیاد به مرگ دچار شد. 

21 - "دراکو" یک قانون گذار آتنی تبار بود که در سال 620 پیش از میلاد مسیح می زیست. وی پس از هجوم تماشاگرانی که به قصد قدردانی به سویش می شتافتند، بر اثر خفگی در چنگال مرگ گرفتار شد. 

22 - " کرایسیپوس" یکی از فیلسوفان یونانی بود که 207 سال پیش از میلاد مسیح می زیست.  کرایسیپوس پس از نوشیدن جام شراب، به مستی دچار شد و مرگ وی بر اثر خندیدن بیش از اندازه به میمونش فرا رسید.

 کرایسیپوس

23 - "موریس گاورنئور" یکی از سیاست مداران آمریکایی بود که در عهد رنسانس زندگی می کرد. وی به منظور باز کردن مجاری ادرار خود از تکه استخوان نهنگ استفاده کرد که همین امر سبب مرگش شد. 

24 - "الکساندر اول" یکی از پادشاهان یونان بود که در قرن بیستم می زیست. این پادشاه در درگیری صورت گرفته میان سگش و یک میمون به حمایت از سگش برخاست که بر اثر ضربات شدیدی که میمون به وی وارد کرد به عفونت خونی دچار شد و پس از چند روز تسلیم مرگ شد. 

الکساندر اول

25 - "شروود اندرسن" از نویسندگان سال 1940 میلادی به شمار می رفت. مرگ او در یک مهمانی و بر اثر بلعیدن خلال دندان فرا رسید. 

شروود اندرسن

26 - مرگ "لی سئونگ سئوپ" که یک جوان کره ای بود؛ در سال 2005 میلادی بر اثر 50 ساعت بازی با رایانه به طور بی وقفه فرا رسید.

27 - "بلای یکم" از پادشاهان مجارستانی بود که به دلیل گیر کردن به زیر تخت پادشاهی اش، بر اثر خفگی، اسیر دستان مرگ شد.

بلای یکم

28 - "مستعصم" از آخرین خلافای عباسی بود که توسط مغول ها در قالیچه ای پیچیده شد و پس از آن زیر سم اسبان درگذشت.

29 - " مارتین" از پادشاهان آراگونی بود که بر اثر سوءهاضمه و خنده ها ی شدید به مرگ دچار شد.

مارتین

30 - "اینالچق" از حاکمان مسلمان قرون میانه بود.  حکم مرگ وی به دستور چنگیزخان مغول صادر شد. به فرمان چنگیزخان نقره های گداخته شده در چشم و گوش این حاکم مسلمان ریخته شد. 

افراد دیگری که به مرگ عجیب دچار شدند، عبارتند از: 

  • جنیفر استرنج
  • جنی میشل
  • هری داگلین
  • کلمنت والاندیگام
  • دیوید داگلاس
  • جورج دوزا
  • جورج پلانتاجینت 
  • لی‌پو

چرخه ی مرگ طبیعی به روایت تصویر

چرخه طبیعی زندگی 1

چرخه طبیعی زندگی2

چرخه طبیعی زندگی 3

منبع : اختصاصی وبگردها_فاطمه بغدادی

زمان مرگ چه حسی به انسان ها دست می دهد؟

زمان مرگ چه حسی به انسان ها دست می دهد؟

اختراعاتی که باعث مرگ خالقانشان شدند

اختراعاتی که باعث مرگ خالقانشان شدند

محققان: می‌توان جلوی نیمی از مرگ و میر ناشی از سرطان را گرفت

محققان: می‌توان جلوی نیمی از مرگ و میر ناشی از سرطان را گرفت

درباره علل مرگ زودرس ایرانی ها

درباره علل مرگ زودرس ایرانی ها

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما