گل های گران قیمت جهان

گل ها یکی از زیباترین و لطیف ترین هدیه های طبیعت به ما هستند. رز، ارکیده، لیلیوم، استر و میخک از جمله پرطرفدارترین گل ها ی جهان به شمار می روند؛ علاوه بر این گل ها، گونه های نادری از آنها با نرخ بسیار بالایی در بازار عرضه می شوند.

گل kadupul

نام گل kadupul در صدر فهرست گران بهاترین گل های جهان می درخشد. این گل به عنوان زیباترین، نایاب ترین و محبوبیت ترین گل جهان برگزیده شده است. اگرچه این گل تا به حال به صورت گسترده خرید و فروش نشده است؛ اما نایابی و ظرافتش عامل اصلی شهرت آن می باشد. زیست گاه کادوپول کشور سریلانکا است و تا کنون در نقطه ی دیگری از جهان یافت نشده است. گل kadupul عمر بسیار کوتاهی دارد، به طوری که غنچه ی آن پیش از نیمه های شب شکافته می شود و پیش از طلوع آفتاب به زوال می رسد. عمر کوتاه کادوپول سبب شده است که علاقمندان نتوانند آن را خرید، فروش و یا جابه جا کنند؛ از همین رو تا کنون چشمان بسیاری از مشتاقان را در انتظار خود نگاه داشته است. 

کادوپول

گل Shenzhen Nongke

گل Shenzhen Nongke از دست سازهای بشر و ثمره ی 8 سال تلاش بی وقفه ی محققان چینی است. این گل در حراجی که در سال 2005 میلادی برپا گشت، به مبلغ 1/68 میلیون یوآن(معادل 160000 پوند) به فروش رسید. Shenzhen Nongke اصالتی فرانکشتاینی دارد و جز گران قیمت ترین گل های موجود در بازار است. 

ارکیده ی طلایی

 گل طلای کینابالو - Gold of Kinabalu

گل طلای کینابالو که به آن ارکیده ی طلایی نیز گفته می شود از گیاهان در حال انقراض و از خانواده ی ارکیده می باشد. هم اکنون ارکیده ی طلایی فقط در منطقه ی محصور پارک ملی کینابالو یافت می شود. هر شاخه از این گل بالغ بر 3000 پوند خرید و فروش می شود. زندگی این ارکیده ی نایاب از اواسط فروردین ماه آغاز می شود و در اواسط خرداد ماه پایان می پذیرد. 

گل طلای کینابالو

 گل رز ژولیت

این گل زیبا که بالغ بر ۳ میلیون یورو قیمت دارد از برترین گل های جهان است که زیبایی بی مثالش طرفداران را شگفت زده می کند. رز ژولیت برای نخستین مرتبه در سال ۲۰۰۶ میلادی در نمایشگاه گلی که در چلسی برپا گشت به نمایش عموم درآمد و از همان ابتدا با استقبال زیادی رو به رو شد. 

گل رز ژولیت

گل زعفران - Sffron Grocus

زعفران یکی دیگر از گل های ارزشمند دنیاست که هر 450 گرم آن معادل 600 پوند قیمت دارد. این گل که به وفور در مناطق مختلف جهان یافت می شود، به دلیل داشتن پرچم های زعفرانی از ارزش و اهمیت بالایی در صنعت و تجارت برخوردار است.

گل زعفران

گل موگه

موگه یکی از گل های زیبا و ارزشمند جهان است که به آن گل برف و یا زنبق الوادی نیز گفته می شود. زیست گاه اصلی این گیاه خوشبوی فرانسوی نواحی سردسیری(قسمی از آسیا و اروپا) می باشد. موگه یکی از گل های گران قیمت و منحصر به فرد جهان است که رایحه ی بسیار دل انگیزی دارد. هر شاخه از زنبق الواری 143 دلار در بازار خرید و فروش می شود. 

گل موگه

گل لیزیانتوس

 لیزیانتوس یکی از 10 گل ارزشمند جهان می باشد که در مناطق گرمسیری هم چون: آمریکای جنوبی و مکزیک به وفور یافت می شود. این گل زیبا در تمام فصول سال شکوفه می دهد و دارای چند رنگ مختلف می باشد. هر شاخه از لیزیانتوس بالغ بر 35 دلار قیمت دارد.

گل لیزیانتوس

گل ادریسی

 ادریسی یکی دیگر از گل های ارزشمند دنیاست که دارای طیف رنگی متنوعی می باشد. این گل دارای 70 الی 80 گونه ی مختلف است و در آمریکا و مناطقی از آسیا یافت می شود.

گل ادریسی1

گل ادریسی2

گل ادریسی3

 گل سوسن

سوسن یکی از گل های پرآوازه ی دنیاست که به دلیل داشتن طیف رنگی مختلف گلبرگ هایش به شهرت رسیده است. این گیاه زیبا از گونه های بومی قاره ی آفریقا به شمار می رود و دارای قیمت بسیار بالایی می باشد. 

گل سوسن

گل لاله

 لاله از قدیم الایام جزء گل های گران قیمت به حساب می آمده است؛ به طوری که در قرن 17 میلادی به قیمت ۵۷۰۰ دلار خرید و فروش می شده است. هم اکنون هر شاخه از این گل 9 دلار قیمت دارد. 

گل لاله

سایر گل های نایاب دنیا

  • قلیانک
  • شبه ارکیده
  • یوتان پلو
  • جسد
  • جید انگور 
  • منقار طوطی

گل قلیانک

گل شبه ارکیده

گل جسد

گل جید انگور

گل منقار طوطی

منبع : اختصاصی وبگردها_فاطمه بغدادی

دسته گل جدید «20:30»!

دسته گل جدید «20:30»!

مدل دسته گل عروس

مدل دسته گل عروس

دسته گل برای زنان در روز جهانی زن

دسته گل برای زنان در روز جهانی زن

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما