ماسک متناسب با پوست خود را در خانه تهیه کنید!

ماسک آناناس، توت فرنگی، گوجه فرنگی، خیار، زرده و سفیده ی تخم مرغ از بهترین ماسک های خانگی به شمار می روند که می توان آنها را راحت، سریع و با کمترین هزینه تهیه نمود. اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که به سلامت پوست خود اهمیت می دهید در تهیه ماسک های خانگی با ما همراه باشید.

 • 1 - ماسک آناناس - مخصوص جوش های غرور جوانی

این ماسک به کلیه  نوجوانانی که بر اثر تغییرات هورمونی دچار جوش های غرور شده اند، پیشنهاد می شود.   ماسک آناناس تاثیرات مثبتی بر روی جوش های غرور جوانی و کیستینگ دارد. به منظور تهیه ی این ماسک مقداری از آناناس نسبتا رسیده را در ظرف مخلوط کن بریزید و آن را با الکل اتیلیک(به میزان وزن آناناس) و یک لیوان روغن آفتابگردان میکس کنید. محلول به دست آمده را روزی یک مرتبه برروی پوست بگذارید و پس از 20 الی 30 دقیقه با آب سرد آبکشی نمایید. 

ماسک آناناس

 • 2 - ماسک آلوی قرمز -  تنگ کننده ی منافذ باز پوست

معمولا منافذ پوست در برخی نواحی  صورت، مثل: بینی و چانه پس از مدتی باز خواهند شد؛ این امر در افرادی که پوست چربی دارند با سرعت و وسعت بیشتری روی خواهد داد. پس اگر به زیبایی پوست خود اهمیت می دهید و به دنبال راهکاری طبیعی به منظور تنگ کردن منافذ باز پوست خود می گردید؛ حتما ماسک آلوی قرمز را امتحان کنید! برای تهیه ی این ماسک 7 الی 8 عدد آلوی قرمز را با با 10 قطره روغن بادام میکس کنید و محلول به دست امده را هرروز ، به مدت 20 دقیقه روی صورت قرار دهید. (آثار مثبت استفاده از این ماسک پس از چند هفته ظاهر می شود.) 

ماسک آلوی قرمز

 • 3 - ماسک خیار -  طراوت دهنده ی پوست

افرادی که به دنبال شفافیت و طراوت بیشتر پوست خود هستند، می توانند 1 الی 2 عدد خیار را رنده کنند و به مدت 15 الی 20 دقیقه برروی صورت و گردنشان بگذارند و پس از آن، پوست صورت را با آب ولرم رو به سرد و یا گلاب آبکشی نمایند. مصرف مداوم این ماسک طبیعی پوستی شاداب را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

ماسک خیار

 • 4 - ماسک زرده تخم مرغ - مخصوص پوست های خشک

ماسک زرده ی تخم مرغ یک ماسک موثر برای پوست های خشک است. زرده ی تخم مرغ منبعی غنی از  چربی و کلسترول است که می تواند رطوبت و چربی از دست رفته ی پوست را باز ستاند و موجب نرمی و لطافت پوست  شود. به منظور تهیه ی این ماسک، یک عدد زرده ی تخم مرغ را با 4 الی 5 قطره  روغن بادام و سرکه سیب مخلوط نمایید. محلول به دست آمده را  به مدت  20 دقیقه بر روی پوست بگذارید و پس از آن با آب سرد آبکشی نمایید. میتوانید برای پاک کردن  این ماسک از پنبه ی آغشته به گلاب نیز استفاده کنید.

ماسک زرده تخم مرغ 1

ماسک زرده تخم مرغ 2

 • 5 - ماسک سفیده ی تخم مرغ -  برطرف کننده ی چروک صورت

استفاده از این ماسک به بانوانی که پا به عرصه ی میانسالی گذاشته اند، توصیه می شود. به منظور تهیه ی این ماسک یک عدد سفیده ی تخم مرغ را با همان میزان الکل سفید مخلوط نمایید و با محلول به دست آمده پوست خود را به صورت دورانی ماساژ دهید و پس از آن اجازه دهید تا ماسک برروی صورتتان خشک شوند. برای خشک شدن ماسک،حدودا  به 20 دقیقه زمان احتیاج دارید.

ماسک سفیده ی تخم مرغ 1

ماسک سفیده ی تخم مرغ 2

ماسک سفیده ی تخم مرغ 3

 • 6 - ماسک هلو - جلوگیری از ایجاد چروک پوست و تامین طراوت آن

پیشنهاد ما  به افرادی که به سلامت پوست خود اهمیت می دهند و به دنبال ماسکی هستند که از پوستشان حفاظت نماید، ماسک هلو می باشد. این ماسک طراوت و لطافت پوست را تامین می کند و از ایجاد چروک جلوگیری می کند. برای تهیه ی این ماسک 3 الی 4 عدد هلو با پوست را با یک عدد زرده ی تخم مرغ مخلوط کنید و پس از آن یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم به محلول بیفزایید. ماسک شما آماده است! می توانید آن را بر سطح  پوست صورتتان بگذارید و پس از 20 دقیقه آن را با آب ولرم رو به سرد آبکشی نمایید.

ماسک هلو

ماسک هلو 2

 • 7 - ماسک لیموترش - مخصوص پوست های خشک

استفاده از ماسک لیمو ترش به کلیه افرادی که پوستی خشک دارند، توصیه می شود. به منظور تهیه ی این ماسک، آب لیمو ترش را با یک زرده ی تخم مرغ و 4 الی 5 قطره از روغن آفتابگردان مخلوط کنید. باید این محلول را به مدت 20 دقیقه بر روی پوست ماساژ دهید و پس از 15 دقیقه آن را بشویید.

ماسک لیمو ترش

 • 8 - ماسک گلابی - مخصوص پوست های چرب

اگر منافذ پوست صورتتان باز شده است و منظره ی ناخوشایندی را به وجود آورده است؛ روزانه 1 عدد گلابی رنده شده را به مدت 20 دقیقه برروی پوست صورت خود قرار دهید و پس از آن با آب سرد آبکشی نمایید.

ماسک گلابی

 • 9 - ماسک انگور - طراوت دهنده، روشن کننده و برطرف کننده ی چروک پوست 

به منظور تامین طراوت پوست، رفع تیرگی و برطرف نمودن چروک های کم عمق، مقداری انگور دانه دار له شده را بر سطح پوست قرار دهید و پس از 15 دقیقه  صورت را با آب سرد بشویید. می توانید  از ترکیب گلاب و آب انگور نیز به همین منظور استفاده کنید. این محلول باید پس از گذشتن 10 دقیقه از سطح پوست پاک گردد.

ماسک انگور

ماسک انگور2

 • 10 - ماسک خربزه - مخصوص پوست های خشک

برای برطرف کردن خشکی پوست صورت و جلوگیری از ایجاد چروک، شیر تازه، آب خربزه و آب را به یک میزان با یکدیگر ترکیب نمایید و آن را با پنبه به سطح پوست بمالید. صورت را پس از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید.

ماسک خربزه

 • 11 - ماسک خیار - درخشان کننده ی پوست صورت

اگر می خواهید پوستی براق و لطیف داشته باشید، یک عدد خیار را آب بگیرید و به آن یک قاشق غذا خوری خامه و یا سرشیر بیفزایید. پس از آن یک عدد سفیده ی تخم مرغ زده شده و  20 قطره گلاب و بنژوان را به محلول اضافه نمایید. محلول را در میان یک تنظیف نخی قرار دهید و به مدت 30 دقیقه بر روی صورت بگذاریدو بعد از آن با آب ولرم بشویید. 

ماسک خیار 11

ماسک خیار 22

 • 12 - ماسک لیموترش - طراوت دهنده ی پوست

 یک قاشق آب لیمو ترش و سرشیر را با یکدیگر ترکیب نمایید و به مدت 20 دقیقه برروی پوست صورت قرار دهید. این ماسک به کلیه بانوانی که به شادابی و طراوت پوست خود اهمیت می دهند، توصیه می شود. 

ماسک لیموترش11

ماسک لیموترش22

 • 13 - ماسک زرده تخم مرغ وآوکادو - تامین رطوبت و تقویت پوست

به منظور تامین رطوبت از دست رفته ی پوست و  هم چنین کنترل چربی آن، 1 قاشق سوپ خوری خاک رس، 1 عدد زرده ی تخم مرغ، نصف قاشق آوکادو و چند قطره روغن فندوق را با هم مخلوط کنید و به مدت 20 الی 25 دقیقه بر سطح پوست بگذارید و بعد از آن با آب ولرم صورت خود را بشویید.

ماسک زرده تخم مرغ وآوکادو

 • 14 - ماسک گوجه فرنگی - پاک کننده ی پوست

 اگر پوستتان به مواد پاک کننده ای  مثل شیر پاک کن و صابون های اسیدی واکنش منفی نشان می دهد، می توانید به منظور پاک سازی پوست خود از ماسک گوجه فرنگی کمک بگیرید. برای تهیه ی این ماسک یک عدد گوجه فرنگی را به خوبی میکس کنید و بگذارید به مدت 20 الی 25 دقیقه برروی پوستتان بماند. پس از گذشت این زمان،  صورتتان را با آب ولرم به خوبی بشویید.

ماسک گوجه فرنگی

ماسک گوجه فرنگی 2

 • 15 - ماسک توت فرنگی - مخصوص پوست های خشک

افرادی که پوست خشکی دارند می توانند برای تامین رطوبت و نرمی پوست خود ماسک توت فرنگی را در منزل تهیه نمایند. این ماسک از ترکیب 8 عدد توت فرنگی له شده و 3 قاشق غذاخوری عسل تهیه می شود. این ماسک را پس از گذشتن 20 دقیقه با آب ولرم بشویید. 

ماسک توت فرنگی1

ماسک توت فرنگی2

منبع : اختصاصی وبگردها_فاطمه بغدادی

ماسک سیب و ماست

ماسک صورت

ماسک سیب و ماست

ماسک سیب و ماست و آرد

ماسک صورت

ماسک سیب و ماست و آرد

ماسک هایی خوب برای پوست هایی بد

ماسک هایی خوب برای پوست هایی بد

ماسک انار با خواص ضد پیری

ماسک انار با خواص ضد پیری

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما