فصل نارنگی با چیز کیک نارنگی

حالا که فصل نارنگی رسیده، تا می توانید از این میوه خوش طعم استفاده کنید و لذت ببرید.

در این مطلب طرز تهیه چیز کیک نارنگی را به شما آموزش داده ایم که نیازی به پخت هم ندارد.

 مواد لازم:

  •     بیسکوئیت شورت برد 10 عدد
  •     کره آب شده 50 گرم
  •     رنده پوست نارنگی 2 عدد
  •     پنیر خامه ای 220 گرم
  •     شیر عسلی 1/2 فنجان
  •     رنده پوست نارنگی 2 عدد
  •     آب نارنگی تازه 6 قاشق (حدود 3 نارنگی)
  •     اسانس وانیل 2 قاشق چایخوری
  •     نارنگی 3 عدد

   طرز تهیه: 1-یک قالب مافین 12 عددی آماده کنید و کف آنها کاغذ مافین بگذارید. بیسکوئیت های شورت برد را داخل غذاساز بریزید و مخلوط کنید تا تبدیل به خرده بیسکوئیت های ریزی شود.  بیسکوئیت شورت برد بافت بسیار ترد و شکننده ای دارد؛ بنابراین اگر غذاساز ندارید می توانید انها را در یک زیپ لاک (کیسه پلاستیکی زیپ دار) بریزید و با کمک یک وردنه آنها را خرد کنید.2-بیسکوئیت های خرد شده را در کاسه ای بریزید و با کره و رنده پوست نارنگی خوب مخلوط کنید ، تا زمانیکه ترکیب یکدست شود. سپس آنرا کنار بگذارید.

 فصل نارنگی با چیز کیک نارنگی

3-

پنیر خامه ای را در کاسه ای بریزید و خوب هم بزنید تا بافتی نرم و یکدست پیدا کند. سپس شیر عسلی، رنده پوست نارنگی ،آب نارنگی و اسانس وانیل را اضافه کنید. مخلوط را هم بزنید تا بافتی کرمی و نرم و یکدست حاصل شود. سپس آنرا کنار بگذارید.

4-پوست نارنگی ها را کامل جدا کنید و با یک چاقوی تیز برشهایی افقی و نازک حدود نیم سانتی بزنید. ته هر قالب مافین یک برش نارنگی قرار دهید.

 فصل نارنگی با چیز کیک نارنگی

 5-مایه پنیری را به طور مساوی در قالب ها و روی نارنگی ها بریزید. مانند شکل مایه را تا حدی بریزید که حدود 2/3 قالب را پر کند. قالب را به مدت 30 دقیقه در فریزر قرار دهید تا حدی که سفت شود اما هنوز کمی حالت کرمی داشته باشد.

6-مخلوط بیسکوئیتی را روی هر قالب بریزید، بطوریکه چیزی از مایه پنیری مشخص نباشد و تمام سطح را بپوشاند. با پشت قاشق کمی بیسکوئیت ها فشار دهید تا متراکم و منسجم شوند. 7-قالب را مجددا به مدت 2 ساعت داخل فریزر قرار دهید. سپس قالب را بیرون بیاورید و به کمک یک چاقوی کوچک با احتیاط چیزکیک ها را از قالب بیرون بیاورید و سر و ته روی یک ظرف قرار دهید، بطوریکه کاغذ بالای آن باشد. بعد به آرامی کاغذ را از چیزکیک جدا کنید. اجازه دهید 10 دقیقه در دمای محیط بمانند تا از سردی آن کاسته شود سپس سرو کنید .

 فصل نارنگی با چیز کیک نارنگی

  نکته: چیز کیک ها را می توانید بنا به سلیقه تان بصورت یخ زده، نیم یخ زده یا نرم شده سرو کنید. اما اگر زیاد در دمای محیط بمانند ممکن است به راحتی متلاشی شوند و بافت منسجم خود را از دست بدهند.اندازه بیسکوئیت های شورت برد می تواند متغیر باشد. به همین دلیل ممکن است تعداد بیسکوئیت های مورد نیاز از تعداد ذکر شده کمتر یا بیشتر شود. در هرصورت شما به دو فنجان بیسکوئیت خرد شده نیاز دارید. بیسکوئیت شورت برد بدلیل بافت ترد و طعمی که دارد بهترین گزینه برای این چیزکیک است. اما شما می توانید آن را با بیسکوئیت های دیگر ( مانند بیسکوئیت کراکر یا ساقه طلایی) جایگزین کنید. دقت داشته باشید که اگر بیسکوئیتی که استفاده می کنید کم شیرین است کمی شکر به ترکیب استفاده کنید.

منبع : وب‌سایت ایران کوک

طرزپخت چیزکیک باشکلات تلخ

طرزپخت چیزکیک باشکلات تلخ

چیزکیک آلبالو

چیزکیک آلبالو

چیزکیک نوتلا بدون نیاز به پخت

چیزکیک نوتلا بدون نیاز به پخت

چیز کیک ردولوت اوریو

چیز کیک ردولوت اوریو

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما