طرز تهیه کیک تارت آلبالو خوش طعم

کیک تارت آلبالو می تواند یک عصرانه عالی همراه یک فنجان چای باشد و اوقات خوبی را برای شما فراهم می کند.

 کره و شکر را با همزن برقی بزنید تا سبک و کمرنگ شود و تخم‌مرغ‌ها را یکی‌یکی بیفزائید و بعد از افزودن هر تخم‌مرغ، مخلوط را خوب هم بزنید. آن‌گاه وانیلین و آب آلبالو را بیفزائید و مخلوط کنید.

مواد لازم برای 6- 8 نفر

کره 165 گرم

شکر 180 گرم

تخم‌مرغ 2 عدد

وانیلین یک‌چهارم قاشق چایخوری

آب آلبالو 125 میلی‌لیتر (یک‌دوم پیمانه)

آرد 260 گرم

بیکینگ‌پودر 1 قاشق چایخوری

آلبالوی تازه و هسته‌گرفته300 گرم

روش تهیه کیک تارت آلبالو

کره و شکر را با همزن برقی بزنید تا سبک و کمرنگ شود و تخم‌مرغ‌ها را یکی‌یکی بیفزائید و بعد از افزودن هر تخم‌مرغ، مخلوط را خوب هم بزنید. آن‌گاه وانیلین و آب آلبالو را بیفزائید و مخلوط کنید. حالا آرد و بیکینگ‌پودر را با هم مخلوط و الک کنید و به مایه بیفزائید.

قالب تارت به قطر 30 سانتیمتر را با کره چرب کنید و مایه فراهم‌کرده را در آن بریزید. آلبالوها را رویش بپاشید و قالب را در فر گرم‌شده با دمای 180 درجه سانتیگراد، به مدت تقریبی 30-40 دقیقه قرار دهید تا کیک بپزد و طلائی رنگ شود. اکنون کیک را از فر در آورید، بعد از ده‌دقیقه، از قالب جدا کنید و برای پذیرائی در دیس زیبائی بگذارید.

نکات خواندنی

قبل از آماده کردن مواد کیک، فر را روشن کنید. این کار را 15 دقیقه قبل از قرار دادن کیک در فر انجام دهید. آرد کیک را از قبل یک تا دوبار الک کنید تا هوا بگیرد. هیچ‌گاه در فر را قبل از اینکه سه‌چهارم از زمان پخت سپری شده باشد باز نکنید زیرا پف کیک از بین خواهد رفت. اندازه تخم‌مرغ در دستورات به میزان تقریبی 60 گرم است که معادل وزن یک تخم‌مرغ متوسط با پوست می‌باشد.

منبع : پارس ناز

فصل انار با «تارت انار»

فصل انار با «تارت انار»

تارت سیب آلمانی

تارت سیب آلمانی

کیک تارت میوه ای مخصوص زمستان!

کیک تارت میوه ای مخصوص زمستان!

یک شیرینی خوش طعم پاییزی برای میهمانان با کلاس

یک شیرینی خوش طعم پاییزی برای میهمانان با کلاس

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما