دسرهای راحت، جدید و خوشمزه

دسر ها نقش مهمی در زیباتر ساختن میز غذای شما ایفا می کنند. دسر هندوانه، ایرمیک توت فرنگی، چیز کیک، دسر خرمالو و دسر بیسکوییتی از جمله پیش غذاها و میان وعده هایی هستند که می توانید برای زیباتر ساختن میز غذا از آن ها استفاده کنید.

انواع دسرهای خوشمزه و آسان

دسر هندوانه

مواد لازم برای تهیه ی دسر هندوانه:

  • آب هندوانه به میزان 2 پیمانه
  • پودر نشاسته ی ذرت - 3 الی 4 قاشق غذاخوری
  • شکر - 3/4 پیمانه 
  • دارچین - 1چوب نسبتا کوچک
  • خلال پسته و اسانس وانیل به میزان دلخواه

دسر هندوانه

طرز تهیه ی دسر هندوانه:

برای تهیه ی این دسر ابتدا باید گوشت هندوانه را در آبمیوه گیری بریزید و پس از آن، پودر نشاسته را به آهستگی به آن بیفزایید، پس از اینکه مایع یکنواختی به دست آمد، شکر، وانیل و دارچین را به آن بیفزایید. در مرحله ی بعدی، ترکیب را به مدت 15 الی 20 دقیقه برروی حرارت ملایم قرار دهید و به طور دائم آن را با هم زن بزنید. پس از اینکه مخلوط کمی سفت شد، چوب دارچین را خارج نمایید. دسر شما تقریبا آماده است! برای سرو دسر، لیوان ها را کمی مرطوب نمایید و دسر هندوانه را در آن بریزید. در مرحله ی آخر، این دسر خوشمزه را به مدت 10 ساعت در یخچال قرار دهید تا کمی سفت شود. می توانید به هنگام سرو، سطح این دسر را با خلال پسته و پودر وانیل تزئین نمایید.

دسر ایرمیک توت فرنگی

مواد لازم برای تهیه ی ایرمیک توت فرنگی

پودر ژله ی توت فرنگی - 1 بسته

توت فرنگی - 1 باکس کوچک

ایرمیک(آرد سمولینا) - 6 قاشق غذاخوری
شکر - 6 قاشق غذاخوری
شیر - 500 گرم
وانیل - 1 بسته ی کوچک

دسر ایرمیک توت فرنگی

طرز تهیه ی دسر ایرمیک توت فرنگی

دسر ایرمیک توت فرنگی یکی از ساده ترین و خوشمزه ترین دسرهایی است که می توانید در عرض چند دقیقه تهیه کنید. در مرحله ی اول، توت فرنگی ها را در قالب  بچینید و سپس ژله را برروی توت فرنگی ها بریزید و به مدت 45 دقیقه در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. تا زمانی که ژله آماده می شود، شیر،شکر، ایرمیک و وانیل را در ظرفی جداگانه بریزید و مخلوط را برروی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. سپس کرم را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا خنک شود. در مرحله ی بعد قالب ژله را از یخچال خارج کرده و کرم را به آن بیفزایید و دسر را مجددا برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. دسر شما حاضر است! این دسر، یک عصرانه ی خوشمزه و یک میان وعده ی مناسب  برای کودکان است. 

دسر خرمالو

مواد لازم برای تهیه ی دسر خرمالو
پودر ژلاتین - 1 قاشق غذاخوری
آب -  به میزان 40  میلی لیتر
زرده ی تخم مرغ - 2 عدد
شکر -  4 قاشق غذاخوری
آرد - 2 قاشق غذاخوری
شیر - 1 لیوان
پودر وانیل - 1 قاشق چای خوری
عسل - دوقاشق غذاخوری
خرمالوی میکس شده - 2 عدد
خامه - نصف لیوان

دسر خرمالو

طرز تهیه ی دسر خرمالو

دسر خرمالو یکی از خوشمزه ترین دسرهاییست که می توانید به عنوان یک عصرانه ی خوشمزه در خانه تهیه کنید. برای تهیه ی این دسر ساده و خوشمزه، پودر ژلاتین را با آب ترکیب کنید و برای حل شدن آن از روش بن ماری استفاده کنید. سپس زرده های تخم مرغ را با شکر مخلوط نمایید و با دور تند هم زن بزنید تا کاملا سفید و سفت شود. در مرحله ی بعد مخلوط زرده ی تخم مرغ و شکر را برروی حرارت ملایم قرار دهید و به آن  آرد و شیر را  بیفزایید و مدام آن را هم بزنید تا مخلوطی غلیظ حاصل شود. پس از سفت شدن مخلوط، آن را از روی حرارت بردارید و خامه، ژلاتین، عسل و وانیل را به آن اضافه کنید و دوباره آن را هم بزنید. در مرحله ی بعد، دو عدد خرمالو را به خوبی میکس کنید و به ترکیب اضافه نمایید. سپس کلیه ی این مخلوط را در قالب دلخواه بریزید و آن را به مدت 8 ساعت در یخچال قرار دهید. پس از آن دسر آماده است؛ می توانید دسرتان را پس از 8 ساعت  از یخچال خارج کنید و در صورت تمایل، سطح آن را با خامه تزئین نمایید.

پودینگ کاراملی

مواد لازم برای تهیه ی پودینگ کاراملی

تخم مرغ - 1 عدد
شیر - 3 لیوان
شکر - 1 لیوان
نشاسته - 2 قاشق غذاخوری
شکلات - 100 گرم
خامه - نصف لیوان
پودر وانیل - نصف قاشق چایخوری

پودینگ کاراملی

طرز تهیه ی پودینگ کاراملی

اگر به دنبال یک دسر ساده، خوشمزه و مجلسی می گردید، ما به شما پودینگ کاراملی را پیشنهاد می کنیم. پودینگ کاراملی از دسته ی دسر های کاراملی است و طرف داران زیادی دارد. برای تهیه ی این دسر خوشمزه در مرحله اول شکر را در ظرف دلخواه بریزید  و روی حرارت قرار دهید تا سفت شود و حالت کاراملی بگیرد. سپس دو لیوان  شیر  به آن بفزایید و اجازه دهید تا شکر در شیر به خوبی حل شود. در مرحله ی بعدی پودر وانیل، نشاسته، تخم مرغ و 1 لیوان شیر را در ظرفی جداگانه ترکیب نمایید و آن را به خوبی هم بزنید. نیمی از این ترکیب را به قالب شیر و شکر بیفزایید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید. نیم دیگری از مخلوط را با شکلات ترکیب کنید و آن را روی حرارت قرار دهید تا مخلوطی یکنواخت به دست آورید. وقتی هردو مخلوط غلیظ شد، آن ها را از روی حرارت بردارید و پس از خنک شدن، نیمی از لیوان را با محتویات ظرف اول و نیمی دیگر را با محتویات ظرف دوم پر نمایید. سپس دسر را در یخچال قرار دهید تا خنک شود. می توانید پس از 1 ساعت، سطح دسر را با خامه، براده ی شکلات، میوه، و شکلات داغ تزئین نمایید.

دسر کاسترد

مواد لازم برای تهیه ی دسر کاسترد
شیر - به میزان 1 لیتر
شکر - 1 لیوان
پودرکاسترد - 6 قاشق غذاخوری
کره - 1 قاشق 
پود روانیل -  نصف قاشق چای خوری

طرز تهیه ی دسر کاسترد

اگر به دنبال یک دسر ساده و خوشمزه می گردید که در جمع دوستان و یا دورهمی های خود تهیه کنید، دسر کاسترد گزینه ی مناسبی می باشد. این دسر، ساده، خوشمزه و زیبا است. برای تهیه ی این دسر  در مرحله ی اول کاسترد، شیر و شکر را با هم ترکیب کنید و روی حرارت قرار دهید تا ترکیبی یک دست حاصل شود. پس از اینکه مخلوط  کمی غلیظ شد، کره و پودر وانیل را به آن بیفزایید و سپس  آن را به مدت 3 الی 4 دقیقه با هم زن بزنید تا مواد به خوبی با هم ترکیب شوند. مخلوط را در قالب مورد نظر بریزید و ان را به مدت 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا دسرتان آماده شود. می توانید به منظور تزئین دسر کاسترد از شکلات آب شده و ترایفل استفاده نمایید. 
نکته: می توانید مواد دسر را در قالب های کوچک بریزید و دسر را به صورت لقمه ای سرو نمایید.

دسر پاناکوتای وانیلی

مواد لازم برای تهیه ی دسر پاناکوتای وانیلی

شیر پر چرب -  1 لیوان
خامه - 1 لیوان
شکر - 1/3 لیوان
آب - دو قاشق غذاخوری
پودر وانیل - 1 قاشق چای خوری
پودر ژلاتین - 1 قاشق غذاخوری

دسر پاناکوتای وانیلی

طرز تهیه ی دسر پاناکوتای وانیلی

دسر پاناکوتا از خانواده ی  پودینگ ها به شمار می رود. پاناکوتا اصالتا یک دسر ایتالیایی است که به تازگی به عنوان یک دسر خوشمزه و زیبا در میان هم وطنان عزیزمان طرفداران زیادی پیدا کرده است. در ادامه طرز تهیه ی این دسر خوشمزه را شرح خواهیم داد. درمرحله ی اول شیر و خامه را درون ظرفی بریزید و آن را برروی حرارت مستقیم شعله ی گاز قرار دهید. در مرحله ی بعد وانیل را به آن بیفزایید و مدام هم بزنید تا ته نبندد. وقتی که شیر به جوش آمد، شکر را به آن بیفزایید و پس از حل شدن شکر، آن را از روی حرارت بردارید. پودر ژلاتین را در  دو قاشق آب جوش حل نمایید و آن را به مخلوط شیر و خامه و شکر بیفزایید. دسر شما تقریبا آماده است! حالا می توانید مخلوط را در قالب های مورد نظر بریزید و به مدت 6 ساعت آن را در یخچال قرار دهید. پس از گذر این زمان می توانید دسر خود را از یخچال خارج کرده و آن را با انواع ژله ها، کارامل، شکلات داغ و ترایفل تزئین نمایید. 

دسر پودینگ شکلاتی

مواد لازم برای تهیه ی دسر پودینگ شکلاتی

شیر - 4 لیوانپزرده ی تخم مرغ - 2 عدد
شکر - 1 لیوان
پودر وانیل - نصف قاشق چایخوری
پودر کاکائو -  2 قاشق غذاخوری
کره - 1 قاشق غذاخوری
پودر نشاسته  - 1 قاشق غذاخوری
آرد - 3 قاشق غذاخوری
موز - به میزان دلخواه
گردو - به میزان دلخواه

دسر پودینگ شکلاتی

طرز تهیه ی دسر پودینگ شکلاتی

دسر پودینگ شکلاتی یک دسر خوشمزه، آسان و ساده است که می توان در عرض چند دقیقه آن را برای کودکان دلبندتان تهیه نمایید. این دسر برای پذیرایی از میهمانانتان نیز بسیار مناسب است. به منظور تهیه ی این دسر، وانیل، آرد، نشاسته، شکر و پودر کاکائو را در ظرفی بریزید و پس از هم زدن، شیر را به آرامی به آن اضافه کنید. سپس زرده های تخم مرغ را با دور تند هم زن به خوبی بزنید تا کف کند و به رنگ سفید در بیاید. سپس آن را نیز به مخلوط خود اضافه کنید و آن را برروی حرارت گاز قرار دهید. وقتی که مخلوط به جوش آمد، ان را سریعا از روی حرارت بردارید وبه ظرف یا قالب دلخواهتان انتقال دهید. دسر خوشمزه ی شما آماده است! می توانید آن را با خامه، موز، گردو و یا سایر میوه های دلخواهتان تزئین نمایید.

 دسربیسکویت و ژله
مواد لازم برای تهیه ی دسر بیسکویت و ژله

پودر ژله - 1 بسته
بستنی وانیلی - 1 لیوان و نیم
موز - 2 عدد
بیسکویت وانیلی - 10 عدد

 دسربیسکویت و ژله

طرز تهیه ی دسربیسکویت و ژله

این دسر یکی از دسرهای زیبا و خوشمزه ای است که می توانید آن را برای پذیرایی از میهمانانتان تهیه نمایید. به منظور تهیه ی این دسر، در مرحله ی اول، کف ظرف مورد نظر را چرب کنید و یا سلفون بکشید و سپس موزها را حلقه کنید و به صورت منظم در کف ظرف بچینید؛ سپس نیمی از ژله ای که از قبل آماده کردید را برروی آن بریزید و در یخچال قرار دهید تا ببندد. نصف دیگر ژله را با 1 و نیم لیوان بستنی ترکیب نمایید و پس از بسته شدن لایه ی اول دسر، آن را برروی لایه ی اول قرار دهید و دو مرتبه آن را به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. پس از نیم ساعت ظرف را دوباره از یخچال خارج کنید و بیسکوییت ها را روی آن قرار دهید و مجدد دسر را به مدت 1 ساعت در یخچال قرار دهید. دسر شما آماده است. می توانید دسر را در ظرف مورد نظر برگردانید و آن را نوش جان کنید!

دسر شکلاتی

مواد لازم برای تهیه ی دسر شکلاتی

شیر - 2 قاشق غذاخوری
شکلات - 150 گرم
کره - 4 قاشق غذاخوری
بیسکوییت - 12 عدد
شکر - 4 قاشق غذاخوری

دسر شکلاتی

طرز تهیه ی دسر شکلاتی

این دسر، یکی از دسرهای ساده، شیک و خوشمزه است که می توانید در دورهمی های خود به عنوان یک عصرانه ی  خوشمزه میل نمایید. برای تهیه ی دسر شکلاتی شیر، شکلات، کره و شکر را درون ظرفی بریزید و آن را به روش بن ماری و یا توسط مایکروفر حرارت دهید تا مخلوط رقیقی به دست آید. در مرحله ی بعد بیسکوییت ها را به تکه  های کوچک تقسیم نمایید و آن را به مخلوط کاکائو بیفزایید. سپس قالبی را که تمایل دارید، دسرتان در آن نقش ببندد چرب کنید و کف آن را با سلفون بپوشانید و ترکیب آماده شده را در آن بریزید و به مدت 3 ساعت درون یخچال قرار دهید تا حاضر شود. دسر شما آماده است! می توانید این دسر را با چای نوش جان فرمایید!

دسر بیسکوییتی یا کیک یخچالی

مواد لازم برای تهیه ی دسر بیسکوییتی

خامه - یک بسته ی  200گرمی
کره - یک قالب 100 گرمی
بیسکوییت - 2 بسته
پنیر خامه ای - 200 گرم
شکر - 6 قاشق غذاخوری(بسته به ذائقه)
پودروانیل - نصف قاشق چای خوری
پودر کاکائو - 1 قاشق غذاخوری
شکلات - به میزان دلخواه

دسر بیسکوییتی یا کیک یخچالی

طرز تهیه ی دسر بیسکوییتی

این دسر یکی از میان وعده های خوشمزه ایست که طعم آن به کیک شباهت زیادی دارد. برای تهیه ی این دسر زیبا و خوشمزه، ابتدا خامه را به مدت 2 ساعت درون فریزر قرار دهید تا کمی سفت شود، سپس آن را با دور تند هم زن به خوبی بزنید تا یک دست شود. در مرحله ی بعد شکر را با پنیر خامه ای ترکیب کنید و به خامه بیفزایید و مجدد با هم زن به خوبی بزنید. سپس پودر وانیل و کاکائو را به آن اضافه کنید و دوباره به خوبی هم بزنید. مایه ی اصلی دسر آماده است، حالا درون قالب مورد نظر خود را با سلفون بپوشانید و یک لایه از مایه را درون ظرف بریزید و در مرحله ی بعد، سطح تمامی قالب را با بیسکوییت بپوشانید و مجدد مقداری از مایه را بر روی بیسکوییت ها بریزید. این کار را تا زمانی که بیسکوییت ها و مایه تمام شود، ادامه دهید. در مرحله ی آخر قالب دسر را به مدت 8 ساعت درون یخچال قرار دهید. پس ازآن می توانید دسر بیسکوییتی خود را از قالب خارج کنید و با عزیزانتان نوش جان نمایید!

دسر مخصوص شب یلدا

مواد لازم برای تهیه ی دسر مخصوص شب یلدا

انار - 1 عدد
ژله ی انار یا آلبالو و آلوورا- هرکدام 1 بسته
خامه - 1 بسته 100 گرمی

دسر مخصوص شب یلدا

طرز تهیه ی دسر مخصوص شب یلدا

برای تهیه ی این دسر خوش آب و رنگ کف قالب را چرب کنید و دانه های انار را در کف آن قرار دهید و نیمی از ژله ی آلوورا را بر روی آن بریزید و در یخچال بگذارید تا ببندد. در مرحله بعد، 50 گرم خامه را با مابقی ژله آلوورا ترکیب نمایید و پس از بسته شدن ژله ی آلوورا و دانه های انار، ان را روی لایه ی اول بریزید و مجدد درون یخچال قرار دهید. د رمرحله ی آخر پودر ژله ی انار را با بقیه ی خامه ترکیب نمایید و آن را درون قالب بریزید. دسر شما پس از 1ساعت آماده است. می توانید آن را از قالب خارج نمایید  و تزئین نمایید.

نحوه ی تزئین ژله

همان طور که همه ی کدبانوهای عزیز می دانند، ژله یکی از آسان ترین، زیبا ترین و خوش مزه ترین دسر هایی است که می توان در کمترین زمان آن را تهیه کرد. تزئین  ژله، زیبایی خاصی به میز غذای شما خواهد بخشید. به منظور ایده گرفتن، در ادامه ی مقاله تصاویری از تزئین دسرهایی که با ژله تهیه شده اند، آورده شده است. 

تزئین ژله - تصویر 1

تزئین ژله - تصویر 2

تزئین ژله - تصویر 3

تزئین ژله - تصویر 4

تزئین ژله - تصویر 5

تزئین ژله - تصویر 6

تزئین ژله - تصویر 7

تزئین ژله - تصویر 8

تزئین ژله - تصویر 9

تزئین ژله - تصویر 10

تزئین ژله - تصویر 11

تزئین ژله - تصویر 12

تزئین ژله - تصویر 13

تزئین ژله - تصویر 14

تزئین ژله - تصویر 15

تزئین ژله - تصویر 16

تزئین ژله - تصویر 17

تزئین ژله - تصویر 18

تزئین ژله - تصویر 19

تزئین ژله - تصویر 20

تزئین ژله - تصویر 21

تزئین ژله - تصویر 22

تزئین ژله - تصویر 23

تزئین ژله - تصویر 24

تزئین ژله - تصویر 25

تزئین ژله - تصویر 26

تزئین ژله - تصویر 27

تزئین ژله - تصویر 28

تزئین ژله - تصویر 29

تزئین ژله - تصویر 30

تزئین ژله - تصویر 31

تزئین ژله - تصویر 32

تزئین ژله - تصویر 33

تزئین ژله - تصویر 34

تزئین ژله - تصویر 35

تزئین ژله - تصویر 36

تزئین ژله - تصویر 37

تزئین ژله - تصویر 38

تزئین ژله - تصویر 39

تزئین ژله - تصویر 40

تزئین ژله - تصویر 41

تزئین ژله - تصویر 42

تزئین ژله - تصویر 43

تزئین ژله - تصویر 44

تزئین ژله - تصویر 45

تزئین ژله - تصویر 46

تزئین ژله - تصویر 47

تزئین ژله - تصویر 48

تزئین ژله - تصویر 49

تزئین ژله - تصویر 50

تزئین ژله - تصویر 51

تزئین ژله - تصویر 52

تزئین ژله - تصویر 53

تزئین ژله - تصویر 54

تزئین ژله - تصویر 55

تزئین ژله - تصویر 56

تزئین ژله - تصویر 57

تزئین ژله - تصویر 58

تزئین ژله - تصویر 59

تزئین ژله - تصویر 60

تزئین ژله - تصویر 61

تزئین ژله - تصویر 62

تزئین ژله - تصویر 63

تزئین ژله - تصویر 64

تزئین ژله - تصویر 65

تزئین ژله - تصویر 66

تزئین ژله - تصویر 67

تزئین ژله - تصویر 68

تزئین ژله - تصویر 69

تزئین ژله - تصویر 70

تزئین ژله - تصویر 71

تزئین ژله - تصویر 72

تزئین ژله - تصویر 73

تزئین ژله - تصویر 74

تزئین ژله - تصویر 75

تزئین ژله - تصویر 76

تزئین ژله - تصویر 77

تزئین ژله - تصویر 78

تزئین ژله - تصویر 79

تزئین ژله - تصویر 80

تزئین ژله - تصویر 81

تزئین ژله - تصویر 82

تزئین ژله - تصویر 83

تزئین ژله - تصویر 84

تزئین ژله - تصویر 85

تزئین ژله - تصویر 86

تزئین ژله - تصویر 87

تزئین ژله - تصویر 88

تزئین ژله - تصویر 89

تزئین ژله - تصویر 90

تزئین ژله - تصویر 91

تزئین ژله - تصویر 92

تزئین ژله - تصویر 93

تزئین ژله - تصویر 94

تزئین ژله - تصویر 95

تزئین ژله - تصویر 96

تزئین ژله - تصویر 97

تزئین ژله - تصویر 98

تزئین ژله - تصویر 99

تزئین ژله - تصویر 100

تزئین ژله - تصویر 101

تزئین ژله - تصویر 102

تزئین ژله - تصویر 103

تزئین ژله - تصویر 104

تزئین ژله - تصویر 105

تزئین ژله - تصویر 106

تزئین ژله - تصویر 107

تزئین ژله - تصویر 108

تزئین ژله - تصویر 109

تزئین ژله - تصویر 110

تزئین ژله - تصویر 111

تزئین ژله - تصویر 112

تزئین ژله - تصویر 113

تزئین ژله - تصویر 114

تزئین ژله - تصویر 115

تزئین ژله - تصویر 116

تزئین ژله - تصویر 117

تزئین ژله - تصویر 118

تزئین ژله - تصویر 119

تزئین ژله - تصویر 120

تزئین ژله - تصویر 121

تزئین ژله - تصویر 122

تزئین ژله - تصویر 123

تزئین ژله - تصویر 124

تزئین ژله - تصویر 125

تزئین ژله - تصویر 126

تزئین ژله - تصویر 127

تزئین ژله - تصویر 128

تزئین ژله - تصویر 129

تزئین ژله - تصویر 130

تزئین ژله - تصویر 131

تزئین ژله - تصویر 132

تزئین ژله - تصویر 133

تزئین ژله - تصویر 134

تزئین ژله - تصویر 135

تزئین ژله - تصویر 136

تزئین ژله - تصویر 137

تزئین ژله - تصویر 138

تزئین ژله - تصویر 139

تزئین ژله - تصویر 140

تزئین ژله - تصویر 141

تزئین ژله - تصویر 142

تزئین ژله - تصویر 143

تزئین ژله - تصویر 144

تزئین ژله - تصویر 145

تزئین ژله - تصویر 146

تزئین ژله - تصویر 147

تزئین ژله - تصویر 148

تزئین ژله - تصویر 149

تزئین ژله - تصویر 150

تزئین ژله - تصویر 151

تزئین ژله - تصویر 152

تزئین ژله - تصویر 153

منبع : اختصاصی وبگردها_ فاطمه بغدادی

رژیمی ها این دسر را نخورند!

دسر میوه ای بادامی

رژیمی ها این دسر را نخورند!

آموزش تهیه دسر میوه لقمه شکلاتی

آموزش تهیه دسر میوه لقمه شکلاتی

طرز تهیه فوندوی شکلاتی؛ دسری گرم برای بعد از غذا

طرز تهیه فوندوی شکلاتی؛ دسری گرم برای بعد از غذا

مارکیز شکلاتی دسری از کشور فرانسه

مارکیز شکلاتی دسری از کشور فرانسه

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما