آموزش مرحله به مرحله طراحی چهره با مداد رنگی

طراحی چهره با مدادرنگی


طراحی چهره با مدادرنگی به صورت مرحله به مرحله... طراحی چهره با مدادرنگی نیاز به تمرکز و دقت بالایی دارد. روش زیر یک روش از چندین روش کشیدن چهره با مدادرنگی است که به صورت قدم به قدم آموزش داده شده است.

آموزش طراحی چهره با مدادرنگی

با استفاده از مداد رنگی  پرتره ای زیبا بکشید

آموزش مرحله به مرحله طراحی چهره

به طور خلاصه طراحی چهره شامل:

  1. طراحی اولیه
  2. رنگ آمیزی پوست
  3. طراحی چشم و رنگ آمیزی چشم
  4. رنگ آمیزی گوش
  5. رنگ آمیزی مو
  6. رنگ آمیزی ابرو
  7. رنگ آمیزی لب

می شود. در طراحی چهره همه اجزا نقش مهمی دارند. اگر یکی از اجزا به خوبی کشیده نشود در نتیجه نهایی طراحی چهره تاثیر گذار خواهد بود.

روشی که در اینجا برای طراحی چهره آموزش داده شده روشی است که یکی از نقاشان به نام آنتونلا آوگادرا به کار برده است. به گفته وی این روش ممکن است با روش معمولی نقاشان دیگر متفاوت یا مشابه باشد اما در هنر چیزی به نام غلط یا درست وجود ندارد.

اول از همه برای کشیدن پرتره، باید بدانید که طرح اولیه مهم ترین چیزی است که در نتیجه نقاشی شما تاثیر گذار است. طرح اولیه را سعی کنید با دقت طراحی کنید. طراحی چهره مانند طراحی مناظر نیست که با جابجایی شاخه های یک درخت تصویر همان طور زیبا به نظر برسد. اگر حتی یک میلی متر هم در اجزای صورت جابجایی رخ دهد زیبایی نقاشی چهره شما، از دست می رود. پس در طراحی چهره دقت لازم را به عمل بیاورید. اگر در طراحی چهره بار اول نتوانستید به خوبی تصویر مشابه ای را بکشید دلسرد نشوید و بار دیگر امتحان کنید.

چیزی که می تواند به شما در طراحی چهره کمک کند، طراحی چهره های مشهور در چندین تکه کاغذ است. بعد از چند بار طراحی در کاغذهای مختلف، کاغذها را کنار هم بگذارید و هر طرح را نسبت به طرح های قبلی مقایسه کنید. طراحی چهره ها باید بدون رنگ آمیزی باشد چرا که هدف از این کار، آموختن رسم طرح اولیه است. اگر طراحی چهره را هر بار با دقت انجام داده باشید قطعا سیر پیشرفت خود را مشاهده خواهید کرد. این روش به شما نحوه تمرکز کردن را آموزش می دهد. برای طراحی چهره نیاز دارید تا با دید دیگری به چهره نگاه کنید. با این روش ذهن شما نحوه مشاهده تصاویر را خواهد آموخت.

طراحی چهره

برای طراحی چهره نیاز به آشنایی با خطوط، روش کشیدن منحنی و سایه زدن دارید.

برای آموزش طراحی چهره با مداد رنگی باید این نکته را گوشزد کنم که به هیچ عنوان از مداد گرافیتی برای کشیدن خطوط استفاده نکنید. مدادی که رنگی مشابه رنگ گوشت داشته باشد برای رسم خطوط اصلی مناسب است. مداد گرافیتی در طراحی چهره با مداد رنگی بعد از ترسیم طرح و پاک کردن باز هم روی کاغذ می ماند و از زیبایی نقاشی می کاهد اما مدادرنگی گوشتی، بعد از کشیدن طرح و هنگام رنگ آمیزی، ترکیب بهتری با رنگ های دیگر خواهد داشت.

طراحی چهره

 وقتی که طرح اولیه از چهره کشیده شد، ما می توانیم اولین لایه از رنگ گذاری روی چهره را شروع کنیم. طراحی چهره کار سختی نیست و شما قطعا با تمرین مکرر می توانید به نتیجه دلخواه دست یابید. به خاطر داشته باشید در طراحی چهره با مداد رنگی، رنگ لایه های اولیه نباید پررنگ باشد. سعی کنید خیلی محو و کم نور کار کنید. این نکته در طراحی چهره به طبیعی تر شدن چهره نقاشی شده توسط شما، کمک می کند.

طراحی چهره با مداد

در اینجا مداد رنگی استفاده شده، رنگ گوشت متوسط، Van Dyck قهوه ای و قهوه ای سوخته است که در تصویر زیر می بینید.

آموزش طراحی چشم با مدادرنگی

یکی از اجزای مهم در طراحی چهره، رنگ آمیزی مناسب چشم ها است. حالا به سراغ رنگ آمیزی چشم ها می رویم. در اینجا از رنگ قرمز برای اطراف چشم و آبی برای قرنیه چشم استفاده می کنیم. حالا با سایه های کم رنگ و پر رنگ مطابق تصویر زیر، رنگ آمیزی لایه اول چشم را انجام دهید.

نقاشی چهره با مدادرنگی

آموزش طراحی مژه با مدادرنگی

با مقایسه تصویر بالا و تصویر زیر، متوجه تغییر فراوانی در طراحی چهره می شوید. درواقع داشتن مژه های تیز و زیبا به نقاشی روح می بخشد. پس در این مرحله مداد خود را به خوبی تیز کنید و با مداد سیاه و سفید و قهوه ای مژه ها را بکشید. در هر مرحله مدادرنگی های مورد نیاز را در تصویر نشان داده ایم تا شما در طراحی چهره مشکلی نداشته باشید.

طراحی مژه با مداد رنگی

آموزش رنگ آمیزی پوست با مدادرنگی

بخش مهم در طراحی چهره با مداد رنگی، رنگ آمیزی پوست است که باید بسیار طبیعی انجام شود. برای رنگ آمیزی پوست، ابتدا به آرامی اطراف چشم، سطح زیر چشم و اطراف بینی را نسبت به سایر نقاط تیره تر کنید و به عبارتی با سایه زدن، این قسمت ها را متمایز کنید. رنگ های مورد استفاده در این بخش، ترکیب قرمز برای گونه ها و اخرایی سوخته، صورتی، دارچینی و گوشتی  برای تمام پوست مناسب است.

رنگ آمیزی پوست صورت با مداد

طراحی پوست با مداد

وقتی به این مرحله از طراحی چهره رسیدید می توانید از آبی آسمانی، کرم (مداد زردی که در بالای تصویر می بینید) برای برجسته کردن اثرات نور در چهره استفاده کنید. اضافه کردن رنگ کرم در سراسر پوست و ترکیب آن با رنگ گوشتی می تواند تصویری مشابه تصویر زیر بسازد. رنگ آبی آسمانی را هم می توانید در مناطق سایه نور زیر لب و سمت راست بینی استفاده کنید. در طراحی چهره از رنگ ها به گونه ای استفاده می شود که کاملا با رنگ های قبلی ترکیب شده و عملا ممکن است شما رنگ ذکر شده را در تصویر نبینید.

آموزش طراحی صورت

آموزش طراحی مرحله به مرحله چهره

طراحی ابرو با مداد رنگی

برای کشیدن ابرو از مداد زرد اخرایی روشن برای برخی از قسمت های ابرو و ون دایک قهوه ای استفاده کنید.

طراحی ابرو با مدادرنگی

کشیدن گوش ها

برای طراحی گوش با مداد رنگی شما می توانید همان مراحل گام به گام لایه بندی پوست را انجام دهید. از مناطق اصلی گوش با یک مداد قهوه ای تیره شروع به رنگ آمیزی کنید. مداد را به آرامی و بدون فشار دادن بیش از حد روی کاغذ در این بخش بکشید. مانند لایه اول پوست، این تصویر کم نور و محو است.

طراحی گوش با مداد رنگی

رنگ آمیزی گوش با مدادرنگی

رنگ گوشتی متوسط را بردارید و لایه جدیدی را طراحی کنید. 

آموزش طراحی گوش با مداد

برای بار دیگر رنگ هایی با تن زرد اخرایی و نارنجی لعابی را در رنگ آمیزی کلی پوست به کار ببرید.رنگ آبی، سبز و رنگ های قبلی را در برجسته سازی طرح چهره به کار ببرید. تصویر در این مرحله به خوبی مشخص می شود.

طراحی مو با مداد رنگی

برای طراحی مو ابتدا روی رنگ گوشتی که در طرح اولیه استفاده کرده اید با رنگ قهوه ای خطوط را تیره تر کنید.

طراحی مو با مداد رنگی

طراحی مو با مداد

از رنگ های مشابه آن، برای سایه زدن استفاده کنید. رنگ ها را در تصویر زیر می بینید. قهوه ای سوخته، قهوه ای روشن، زرد اخرایی و زرد کمرنگ از جمله رنگ های مورد استفاده در طراحی مو با مداد رنگی خواهند بود.

آموزش طراحی مو با مدادرنگی

همان طور که میبینید در اینجا مخلوطی از رنگ موهای بلوند، بادامی، بنفس، زرد اخرایی روشن و کرم را داریم. سعی کنید موها را به شکلی که جهت رویش طبیعی مو است رنگ آمیزی کنید.

طراحی چهره با مدادرنگی

در طراحی مو با مداد رنگی در این مرحله باید لایه های دیگری را به مو اضافه کنیم. در اینجا از خاکستری سرد استفاده کرده ام.

حالا به طراحی لب با مداد رنگی می پردازیم.  در اینجا ترکیبی از رنگ گوشتی همراه با رنگ بنفس و روناسی استفاده می کنیم.

آموزش طراحی چهره

منبع : اختصاصی وبگردها_زیبا حیدری

طراحی چهره دختر

طراحی چهره دختر

نقاشی های کلاسیک از کودکان

نقاشی های کلاسیک از کودکان

طرح نقاشی چهره اما واتسون (سیاه قلم)

طرح نقاشی چهره اما واتسون (سیاه قلم)

آموزش طراحی مو با سیاه قلم

آموزش طراحی مو با سیاه قلم

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما