درمان آلرژی

درمان آلرژی و هم چنین پرهیز از آلرژن ها به بهبود بیماری های حساسیتی و اختلالات تنفسی کمک به سزایی خواهد کرد. استفاده از دمنوش های گیاهی، مرطوب نگه داشتن هوا و استفاده از اسپری های بینی استروئیدی درکنترل و درمان آلرژی تاثیر گذار خواهند بود.

 درمان آلرژی

آلرژی یکی از بیماری های شایع در سراسر دنیا به حساب می آید که آلودگی هوا، وراثت، گرده افشانی گیاهان  و اختلالات عصبی از اصلی ترین عوامل بروز آن می باشند. اگر به دنبال راهکار هایی به منظور درمان آلرژی می گردید، در این مقاله با ما همراه باشید.

آلرژی

برای  درمان آلرژی چه کنیم؟

 تجمع صفرا درانتهای روده یکی از مواردیست که به تقویت آلرژی کمک می کند. همان طور که می دانید صفرا برای شکستن چربی های موجود در غذاهای پرکالری و چرب مورد نیاز است. در مراحل دفع چربی، بخشی از صفرا به انتهای روده ی باز انتقال می یابد و در صورت نداشتن دفع مناسب، منجر به بروز سوء مزاح صفرا در شخص بیمار می گردد. ازدحام بیش از حد مجاز صفرا در بدن، موجب  تشدید بیماری هایی هم چون آلرژی خواهد شد. از همین رو به بیمارانی که از اختلالات آلرژیک رنج می برند توصیه می شود به منظور درمان آلرژی خود، از مواد خوراکی مفید برای دستگاه گوارش استفاده کنند؛ بدین ترتیب  قدمی مفید در درمان آلرژی خود برداشته اند.

طب سنتی

به کلیه بیمارانی که از بیماری های آلرژیک و اختلالات صفراوی رنج می برند توصیه می شود که مواد خوراکی با طبع سرد را در برنامه غذایی خود جای دهند. خاکشیر، سوپ جو و گشنیز از جمله خوراکی های سردی هستند که برای درمان آلرژی بیماران بسیار مفید هستند. 

طبیبان طب سنتی، بیماران را  به منظور جلوگیری از بروز اختلالات صفراوی و  درمان آلرژی به استفاده از نان های سبوس دار و کاهو توصیه کرده اند.

گل ختمی و اسفرزه از جمله گیاهان دارویی مفید برای درمان آلرژی به شمار می روند که توانایی زیادی در کنترل و درمان آلرژی دارند. 

آب سیب نیز یکی دیگر از مواد خوراکی مفید برای درمان آلرژی های تنفسی به شمار می رود که به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می کند و بدن را در برابر حساسیت های شایع فصل بهار در امان نگه می دارد. 
توصیه ی طبیبان طب سنتی به افرادی که طبع سردی دارند و به بیماری های آلرژیک دچار شده اند، استفاده از بخور آب جوش است. این کار به رقیق شدن مخاط کمک به سزایی خواهد کرد.  استفاده از تخم گشنیز هم  در درمان آلرژی های تنفسی در افرادی که طبع سرد دارند، موثر خواهد بود. 
اگر از بیماری های آلرژیک رنج  می برید، از خوردن ویتامین C غافل نشوید! استفاده از ویتامین C تا حد زیادی در درمان آلرژی ها و کنترل آن نقش خواهد داشت و بدن را در برابر آلرژن ها تقویت خواهد نمود.
اگر بدنتان به عسل واکنش منفی ندارد، حتما به طور روزانه از این ماده ی اعجاب انگیز استفاده کنید. استفاده ی روزانه از عسل برای درمان آلرژی موثر خواهد بود. خاصیت ضد التهابی عسل موجب کاهش التهابات سینوسی و دستگاه تنفسی خواهد شد. 
چای سبز از دیگر خوراکی هاییست که برای درمان آلرژی  مفید خواهد بود. این نوشیدنی چربی سوز حاو ی موادی می باشد که در بدن با آلرژن ها مقابله خواهد کرد. 

درمان آلرژی پوستی

درمان آلرژی پوستی

طبیبان طب سنتی به منظور درمان آلرژی های پوستی راهکارهایی را ارئه داده اند که در ادامه ی مقاله آن ها را به اختصار بیان خواهیم کرد.
نعناع تازه یک گیاه موثر به منظور درمان آلرژی های پوستی به حساب می آید. این خوراکی مفید در بهبود و درمان خارش های پوستی و کهیر ها نقش به سزایی را ایفا می نماید. لذا به کلیه افرادی که از حساسیت های پوستی رنج می برند توصیه می شود که مصرف نعناع تازه را در برنامه غذایی  روزانه ی خود جای دهند.
روغن نارگیل و آب لیموی تازه از دیگر مواد خوراکی موثر در درمان آلرژی های پوستی به شمار می روند که خواص آنتی باکتریالی این مواد به میزان چشمگیری در بهبود التهابات و خارش های پوستی نقش خواهد داشت. 
جوش شیرین از دیگر مواد مفید برای درمان آلرژی های پوستی است که در طب سنتی به بیماران پوستی توصیه شده است. خاصیت ضد التهابی جوش شیرین، التهابات و بثورات جلدی را در ظرف مدت چند روز بهبود خواهد بخشید. به منظور استفاده از این ماده ی اثر بخش، آن را با آب ترکیب نموده و بر سطح موضع بمالید. 
آلوئورا برای درمان آلرژی های پوستی و خارش های ناشی از آن بسیار مفید است.

درمان آلرژی های فصلی 

درمان آلرژی های فصلی

حتما تا به حال افرادی را که در فصول بهار و پاییز به حساسیت های فصلی دچار می شوند را دیده اید. ابتلا به آلرژی های فصلی زندگی مبتلایان را تا حدود زیادی تحت الشعاع قرار خواهد داد. ابتلا به بیماری های آلرژیک و حساسیت های فصلی تا حد زیادی  از کیفیت زندگی مبتلایان می کاهد. افرادی که به حساسیت های فصلی و یا سرماخوردگی های پی در پی دچار می شوند، می توانند به منظور درمان آلرژی و تقویت سیستم ایمنی بدن خود، از سیر و پیاز استفاده نمایند. این دو خوراکی پرفایده از اصلی ترین دشمنان بیماری های آلرژیک به شمار می روند که به مرور، منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن نیز خواهد شد. "کوئرستین" موجود در پیاز به عنوان یک ماده ی ضد آلرژیک قوی عمل می کند که مصرف آن در درمان آلرژی های فصل بهار نقش به سزایی خواهد داشت. افرادی که به گرده افشانی گیاهان حساسیت دارند، می توانند با خوردن پیاز، از شدت بیماری خود بکاهند و تا میزان چشمگیری آن را تحت کنترل در بیاورند. سیر نیز به دلیل دارا بودن لنفوسیت‌های T و ماکروفاژها در درمان آلرژی ها بسیار موثر است. این سبزی، یک آنتی باکتریال و آنتی ویروس قوی به حساب می آید که مصرف مداوم آن به تقویت سیستم ایمنی بدن منجر خواهد شد.  اسفناج، هویج و سایر سبزی هایی که حاوی ماده ی بتاکاروتن می باشند، در درمان آلرژی و تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیر مثبتی خواهند داشت.
به طوری کلی می توان گفت، پیروی از برنامه غذایی گیاه خواران در درمان آلرژی و تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مناسب خواهد بود. 

روش های خانگی موثر در  کنترل و درمان آلرژی های تنفسی

روش های خانگی موثر در کنترل و درمان آلرژی های تنفسی

همان طور که می دانید، گرد و غبار و آلودگی از شایع ترین عوامل بروز حساسیت به شمار می روند. اگر بدنتان به گرد و غبار موجود برروی وسایل واکنش نشان می دهد باید با دستمال مرطوب گردگیری کنید تا گرد غبار د ر فضا پراکنده نشود.
شستن مداوم بالشت و پتوی شخصی، یکی از موثرترین امور مناسب به منظور درمان آلرژی های خفیف به حساب می آید. 
بسته نگه داشتن درب و پنجره ها در زمان آلودگی هوا و گرده افشانی گیاهان یکی از مناسب ترین راهکارهایی می باشد که می توان از حساسیت های تنفسی در امان ماند.
به منظور کنترل بیماری های آلرژیک  و فراهم آوردن هوایی مناسب و سبک در منزل، از دستگاه تصفیه ی هوا استفاده کنید.
برای جلوگیری از عود بیماری، در فصل بهار و در آلودگی هوا، از ماسک های فیلتر دار استفاده نمایید و پس از رسیدن به منزل، دوش بگیرید. 
روش های خانگی موثر در  کنترل و درمان آلرژی های پوستی
افراد مبتلا به حساسیت های پوستی باید از قرار گرفتن در معرض هوای بسیار سرد و یا گرم امتناع ورزند. 
همیشه از لباس های نخی و ضد حساسیت استفاده نمایند.
در زمان انجام امورات منزل، از دستکش های لاتکسی استفاده نمایند. 
افراد مبتلا به حساسیت های پوستی باید از به هنگام استحمام از صابون های مخصوص و چرب استفاده کنند. 

برخی از گیاهان مفید برای درمان آلرژی

برخی از گیاهان مفید برای درمان آلرژی

انگور
خار مریم
شاه تره
بادرنجبویه
گل مغربی
نارنج
سیاه دانه
کندر
دارچین 
زردچوبه
میخک
عسل

دمنوش های مفید در درمان آلرژی ها

دمنوش های مفید در درمان آلرژی ها

دمنوش بادرنجبویه یکی از درمان های اثر بخش و مفید به منظور درمان آلرژی های فصلی و پوستی به حساب می آید. 
اگر به دنبال درمان آلرژی خود هستید می توانید 1 چوب دارچین را به مدت 10 دقیقه دم کنید و سپس میل نمایید. مداومت در استفاده از این دمنوش در درمان آلرژی نقش به سزایی خواهد داشت. 
دم کرده 2 گرم سیاه دانه ی له شده، در درمان آلرژی و تسکین دردهای ناشی از آن بسیار مفید خواهد بود. 

برخی از داروهای درمان کننده ی آلرژی

  • قرص های آنتی هیستامین دکونژستان
  • لوراتادین
  • سیتریزین
  • دیفن هیدرامین
  • کلماستین 
  • کلرفنیرامین
  • واکسن های ضد الرژی
  • انواع اسپری های استروئیدی

برای بهبود و حتی درمان آلرژی خود از این قوانین پیروی کنید!

حداقل 8 ساعت  از شبانه روز را به خواب اختصاص دهید.
حداقل 1 ساعت در روز ورزش کنید.
جای دادن ویتامین ها در برنامه ی غذایی، خصوصا ویتامین های C، B و K
از استعمال دخانیات بپرهیزید.
احساسات خود را بروز دهید و از سرکوب نمودن آن ها جدا بپرهیزید!
از مصرف سرخود دارو بدون نظر پزشک خودداری کنید.

منبع : اختصاصی وبگردها_فاطمه بغدادی

کودکانی که آلرژی دارند ور معرض افسردگی هستند!

کودکانی که آلرژی دارند ور معرض افسردگی هستند!

7 نکته که بهتر است درباره آلرژی بدانید

7 نکته که بهتر است درباره آلرژی بدانید

درمان آلرژی فصلی با رژیم غذایی

درمان آلرژی فصلی با رژیم غذایی

آلرژی و راه درمان آن

آلرژی و راه درمان آن

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما