حمید لطف‌اللهیان عصر امروز در جلسه مشترک اتاق بازرگانی اردبیل با اتاق بازرگانی ولگاگراد روسیه که در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار داشت: عناصر شاخص و ارزشمند تاریخی و طبیعی در شهر اردبیل وجود دارد که توجه به این موارد حائز اهمیت بوده چرا که در راستای توسعه بخش گردشگری این شاخص‌ها می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

وی افزود: بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی به عنوان یک اثر تاریخی ثبت جهانی شده و بسیار ارزشمند است که می‌توانیم از گردشگران و مسافران استان ولگاگراد روسیه در اردبیل میزبانی کرده و برای بازدید از این بقعه ارزشمند راهنمایی کنیم که در کنار سرمایه‌گذاری‌های بخش گردشگری نیز توسعه روابط گردشگری با توجه به جاذبه‌های گردشگری و تاریخی اردبیل مد نظر است.

شهردار اردبیل گفت: دریاچه‌ای در شهر اردبیل به وسعت 220 هکتار آب و 440 هکتار مجموعه کامل تفریحی و گردشگری وجود دارد که یک استعداد بسیار بالقوه و مناسبی در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری است که مدیریت شهری اردبیل علاقه‌مند بوده از سرمایه‌گذاری‌های خارجی به ویژه فعالان بخش خصوصی این استان در این مجموعه بهر‌ه‌مند شود.

لطف‌اللهیان تصریح کرد: آمادگی کامل داریم که در حوزه مدیریت شهری از ظرفیتهای این دو استان بتوانیم بهره‌مند شده و در راستای توسعه صنعت گردشگری استفاده کنیم که مجموعه مدیریت شهرداری اردبیل به طور حتم هرگونه همکاری بین فعالان بخش خصوصی دو استان را حمایت می‌کند که امیدواریم این موضوع تحقق یابد.

وی بیان کرد: در سفر نخست هیئت تجاری استان اردبیل به ولگاگراد روسیه بحث خواهرخواندگی این دو شهر مطرح شده بود که این موضوع مورد موافقت قرار گرفته و به زودی با عقد تفاهم‌نامه‌ای خواهرخواندگی شهر اردبیل و ولگاگراد روسیه به صورت رسمی به تصویب می‌رسد.

منبع : برترین ها

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما