تیمی که در ابتدای فصل برای قهرمانی بسته شده بود، این روزها وضع خوبی ندارد.

تراکتورسازی امسال هم مثل سالیان گذشته برای قهرمانی بسته شده بود، اما انگار قرار نیست طلسم قهرمانی این تیم در لیگ برتر شکسته شود. تراکتور مدعی هر روز فاصله‌اش با پرسپولیس در صدر جدول کمتر می‌شود و استقلال را در یک‌قدمی خود می‌بیند. تساوی مقابل سایپا آخرین امیدهای تراکتور را هم کمرنگ کرد تا این تیم بیشتر از قهرمانی دور شود.

آرزوی قهرمانی

اتفاقات دوفصل قبل و از دست‌رفتن قهرمانی در آخرین روز خیلی برای تراکتوری‌ها گران تمام شد. آنها فصل جاری را با امیر قلعه‌نوعی درحالی شروع کردند که تا بن دندان مسلح شده بودند. تراکتور درفصل نقل و انتقالات هم بازیکنانی کلیدی را مثل محسن بنگر، لوسیانو ادینیو، محمد نوری و جاسم کرار را به خدمت گرفت تا درکنار  ستاره‌های سابقش ازجمله مهدی‌شریفی، سینا عشوری، فرزاد حاتمی، محمد ابراهیمی، محمد ایرانپوریان، مهدی کیانی و محمدرضا اخباری تیمی قدرتمند ببندد. با حضور امیر قلعه‌نوعی در رأس کادر فنی این تیم طبیعی بود که تراکتور یکی از مدعیان اصلی قهرمانی باشد. با نتایج ضعیف استقلال تنها رقیب پرسپولیس برای قهرمانی تراکتور شد. تراکتور در نیم‌فصل دوم هم نوراللهی و عالیشاه را برای گذراندن دوران سربازی به خدمت گرفت و شوک اصلی به قلعه‌نوعی و تیمش از همین جا وارد شد.

آغاز مشکلات
تراکتور تا نیم‌فصل اول داشت پا به پای پرسپولیس برای قهرمانی پیش می‌رفت. شرایط برای تیم تبریزی خوب بود و پرسپولیسی‌ها می‌دانستند رقیب سرسختی برای قهرمانی دارند. مشکلات و حاشیه‌های تراکتور از جایی آغاز شد که این تیم از پنجره نقل و انتقالات محروم شد. درست بعد از پیوستن احمد نوراللهی و امید عالیشاه به تراکتور، این باشگاه به دلیل بدهکاری به چند بازیکن خارجی با محرومیت استفاده از بازیکنان جدید مواجه شد. این درحالی بود که قلعه‌نوعی برای استفاده از این دو بازیکن و رفع نقاط ضعف تیمش روی آنها حساب باز کرده بود.
تراکتور برعکس استقلال
هرچقدر محرومیت از نقل و انتقالات برای استقلال سبب خیر شد تا به بازیکنان جوان و مستعد این تیم بازی برسد، تراکتور از این حکم ضرر کرد. بعد از این محرومیت اوضاع تیم تبریزی به هم ریخت و حتی ستاره‌های سابق این تیم هم افت کردند تا فاصله تراکتور با پرسپولیس هر روز کمتر شود و استقلال هم بیشتر به تیم قلعه‌نوعی نزدیک شود. تراکتور در ادامه نتایج ضعیفش روزجمعه درهفته بیست‌وسوم لیگ برتر مقابل سایپا ٢ امتیاز از دست داد تا امیدهایش برای قهرمانی کمرنگ‌تر شود. تیم امیر قلعه‌نوعی هرچقدر درخارج از خانه خوب نتیجه گرفته، در یادگار امام عملکرد ضعیفی داشته و این وضع برای تیمی که می‌خواست قهرمان لیگ باشد، آمار خوبی نیست.
درگیری جدید تراکتور و استقلال
علیرضا منصوریان به ‌تازگی انتقادات تندی را از باشگاه تراکتورسازی مطرح کرده است. او به صراحت گفته باشگاه تراکتورسازی بازیکنان جوان سایر تیم‌ها را به بهانه خدمت سربازی هوایی می‌کند و آنها را به خدمت می‌گیرد، درحالی ‌که باشگاه نظامی نیست. این موضوع با واکنش تند باشگاه تراکتورسازی مواجه شد و ذوالفقاری سرپرست این تیم گفت:   «منصوریان انگار فراموش کرده که تراکتور در فصل نقل و انتقالات تابستان نمی‌تواند یارگیری کند که چنین حرف‌هایی را مطرح می‌کند. متاسفانه ایشان در عوام‌فریبی و شومن‌بودن شهره عام و خاص است و همه این رفتارهای او را می‌شناسند. او از کدام جوانان صحبت می‌کند که خودش به فوتبال معرفی کرده است؟ تا جایی که حافظه من یاری می‌کند، جوانانی مثل نورافکن، برزای، کریمی، اسماعیلی، حسینی و... حاصل دسترنج امیر قلعه‌نوعی و پرویز مظلومی هستند. منصوریان حتی برای پیشکسوتان خود نیز ارزش قایل نیست. ما از منصوریان به کمیته انضباطی شکایت می‌کنیم.» دراین میان باشگاه استقلال هم به اظهارات سرپرست تراکتور واکنش نشان داد. دربیانیه استقلال آمده است: «اظهارات سخیف، غیرمسئولانه و بی‌ادبانه ایوب ذوالفقاری جای تعجب بسیار دارد. ایشان از ادبیاتی استفاده کرده که درشان و اندازه  خودش است و بدون تردید باشگاه استقلال به خاطر این اتهامات بی‌اساس به کمیته انضباطی شکایت خواهد کرد. علیرضا منصوریان سرمربی استقلال در نشست خبری خود این سوال را مطرح کرد که چرا تیم تراکتورسازی با وجود این‌که یک تیم نظامی نیست، باید توانایی جذب بازیکن سرباز داشته باشد؟ سرپرست تیم تراکتورسازی نیز می‌توانست یک پاسخ ساده به این سوال آقای ذوالفقاری!  اگر ماندن در فوتبال این اندازه برایت مهم است، بهتر است نان بازوی خودت را بخوری و آن زمان اگر توانستی، در فوتبال بمان.»

منبع : برترین ها

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما