درهفته‌‌های اخیر صحبت‌های زیادی درباره مذاکرات فدراسیون فوتبال برخی کشورها ازجمله الجزایر و آفریقای جنوبی با کارلوس کی‌روش در رسانه‌ها منتشر شده است.

این مربی درمصاحبه‌های مختلف خود هم گفته بود، شرایط برای ادامه کار در ایران مهیا نیست؛ چراکه مدیران فقط به او وعده می‌دهند و بهتر است به جای این کار تکلیف او را مشخص کنند تا سرنوشتش را بداند. درچنین شرایطی بعد از اولتیماتوم جدی وزیر ورزش به فدراسیون فوتبال برای پایان‌دادن به درگیری کی‌روش  و برانکو،‌ بالاخره مقدماتی فراهم شد تا سرمربی تیم‌ملی برای پایان‌دادن به شایعات مصاحبه‌ای کوتاه انجام بدهد. منتهی نکته بسیار مهم این است که درمصاحبه جدید هیچ اشاره‌ای به شایعات مربوط به مذاکره با آفریقای جنوبی و بی‌نتیجه‌ماندن درخواست‌های قبلی‌اش نشده است. درشرایط کنونی به نظر می‌رسد که با این مصاحبه کی‌روش همه چیز گل و بلبل شد،  اما حقیقت اینجاست که بسیاری ازمشکلات همچنان پابرجا باقی ‌مانده است.

صحبت‌های امیدوارانه کی‌روش

 مصاحبه منتشرشده از کی‌روش کاملا مشخص است که بیشتر درجهت پایان‌دادن به حواشی منتشرشده و صرفا فقط یک توضیح کلی درباره برنامه‌های تیم‌ملی است. این مربی گفته است: «درهفته‌های اخیر سیر تکاملی بازیکنان‌مان را مشاهده کرده و سعی براین شد که حداکثر اطلاعات جمع‌آوری و درنهایت تصمیمات لازمه گرفته شود. این یکی از تکالیف متداول کادر ما، ازجمله سرمربی تیم‌ملی است. در واقع پس از بررسی‌های مختلف ازسوی کادر فنی به این نتیجه رسیدیم که شرایط بازیکنان در زمان حاضر مناسب است. مثل همیشه با درنظر گرفتن گزارشاتی که ازشرایط بازیکنان و همین‌طور اطلاعاتی که از باشگاه‌ها دراختیار داریم، بهترین بازیکنانی را که ما به آنها اعتقاد داریم و درشرایط بهتری برای خدمت به تیم‌ملی فوتبال ایران هستند، دعوت خواهیم کرد.»

١٢روز سخت و پرکار
تیم ملی از روز ۲۶ اسفند و همزمان با اتمام بازی‌های نمایندگان ایران در دوررفت لیگ قهرمانان آسیا، ارودی آماده‌سازی خود را برپا خواهد کرد.  شاگردان کی‌روش در روز ٢٨ اسفند و تنها با دوجلسه تمرینی دیداری دوستانه مقابل عراق در ورزشگاه آزادی برگزار خواهند کرد. این بازی پشت در‌های بسته برگزار می‌شود و پخش زنده هم نخواهد داشت. به این ترتیب خبرنگاران و اهالی رسانه‌ها هم حتی اجازه حضور در این دیدار را ندارند. بلافاصله بعد از بازی با عراق و مشخص‌شدن لیست نهایی، تیم‌ملی بلافاصله به فرودگاه امام‌خمینی(ره) می‌رود و با پروازی چارتر راهی قطر خواهد شد تا در تاریخ ٣ فروردین‌ماه در دوحه بازی حساسی را مقابل قطر برگزار کند. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده ملی‌پوشان بعد از بازی با قطر به تهران برمی‌گردند و اردو و تمرینات ادامه پیدا خواهد کرد تا تیم‌ملی در روز ٨ فروردین‌ماه در ورزشگاه آزادی میزبان چین در دیگر بازی حساس انتخابی جام‌جهانی باشد.
نگرانی به خاطر کاهش تمرینات
بعد از جنجال‌های ماه‌های گذشته و تعطیلی تمام برنامه‌های تیم ملی‌، شاگردان کی‌روش قبل از بازی با قطر دیگر مثل گذشته فرصت برگزاری جلسات تمرینی مختلف را ندارند. به‌ هرحال، بعد از عدم هماهنگی بین برنامه تیم‌ملی و باشگاه و جنجال‌هایی که به وجود آمد، کی‌روش تصمیم گرفت اردوی‌های تیم‌ملی را فقط در روزهای فیفادی برگزار کند.  این درحالی است که قطری‌ها با درخواست فوساتی، سرمربی تیم‌ملی این کشور از دیروز وارد اردوی آماده‌سازی شدند. به این ترتیب باید دید این تعطیلی برنامه‌ها تأثیر منفی روی عملکرد شاگردان کی‌روش دراین مقطع حساس خواهد گذاشت یا نه؟
و باز هم مشکلی که حل نشد
تیم ملی برای برگزاری تمرینات خود درتهران همچنان با مشکل بزرگ زمین تمرین مواجه است و کی‌روش مجبور است بازهم تمرینات تیم‌ملی را در زمین پژوهشگاه نفت برگزار کند. زمین پژوهشگاه اگرچه چمن خوبی دارد، اما استاندارد نیست و این طبیعتا در شکل تمرینات مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. زمین شماره یک کمپ تیم‌های ملی که درظاهر چشم‌نواز بود و کی‌روش به هیچ تیمی در آن اجازه تمرین نمی‌داد و البته تیم خودش هم در آن تمرین نمی‌کرد. این روزها به یک زمین معمولی و نامسطح تبدیل شده و نشان داد چشم‌نوازی‌اش تنها به خاطر رنگ چمن بود و همان‌طور که کی‌روش گفته بود، برای تمرین‌کردن مناسب نیست! کی‌روش هم دیروز درباره برنامه‌های آماده‌سازی تیم‌ملی گفت: «برنامه‌ها و پیش‌بینی‌های لازم، طبق خواسته‌های فدراسیون فوتبال درحال پیگیری و انجام است و ما با درنظرگرفتن داشته‌هایمان بهترین‌ها را خواهیم داشت.»

منبع : برترین ها

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما