سرپرست اداره فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از اجرای برنامه های فرهنگی در لحظه تحویل سال در اماکن تاریخی استان خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های به عمل آمده در مجموعه های جهانی تخت جمشید و پاسارگاد همچنین مجموعه فرهنگی حافظ، مراسم تحویل سال اجرا خواهد شد.

پیام غرابی با بیان اینکه مطابق سنوات گذشته گردشگران نوروزی ورودی به فارس، لحظه تحویل سال در اماکن مذهبی، تاریخی و گردشگری خواهند بود، افزود: با توجه به این موضوع، مراسم تحویل سال در اماکن تحت پوشش این اداره کل با اجرای برنامه های فرهنگی برگزار خواهد شد.

سرپرست امور فرهنگی و ارتباطات میراث فرهنگی فارس اضافه کرد: در اکثر اماکن تاریخی و گردشگری شاخص استان نیز سفره هفت سین پهن خواهد شد.

غرابی ادامه داد: برای رفاه حال گردشگران و مسافران نوروزی، ساعت بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری استان افزایش می یابد به طوری که طبق برنامه ریزی ها، بازدید از مجموعه فرهنگی حافظ در ایام نوروز 24 ساعته خواهد بود.

به گفته وی، مجموعه فرهنگی سعدی و ارگ کریم خانی در این ایام به صورت یکسره و از ساعت 8 تا 21:30، همچنین موزه های استان شامل موزه پارس و سنگ هفت تنان و موزه ساسانی بیشاپور از ساعت 8 صبح تا 18:30 باز می باشد و بازدید از موزه حمام وکیل نیز از ساعت 8 صبح تا 20:30 است.
غرابی همچنین اضافه کرد: بازدید از مجموعه های هخامنشی نقش رستم، نقش رجب، تخت جمشید و پاسارگاد نیز در تعطیلات نوروزی از ساعت 8 صبح به صورت یکسره تا 17:30 می باشد.
سرپرست امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی فارس در ادامه با بیان اینکه خیمه های معرفت با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در تمامی اماکن تاریخی فارس برپا خواهد شد، گفت: در ایام نوروز، برنامه نور و صدا در تخت جمشید اجرا خواهد شد که این برنامه هر شب و بعد از غروب آفتاب برگزار می شود.
غرابی همچنین از برگزاری نمایشگاه تخصصی صنایع دستی و هنرهای سنتی در برخی اماکن تاریخی و گردشگری استان خبر داد و افزود: در تعطیلات نوروزی و مطابق سنوات گذشته، نمایشگاهی از محصولات و تولیدات دست ساز هنرمندان در مجموعه فرهنگی سعدی برپا خواهد شد و مسافران نوروزی می توانند در این نمایشگاه از نزدیک با تازه ترین تولیدات هنرهای سنتی استان آشنا شوند که بی شک این اقدام در جهت معرفی این هنرها و فروش محصولات تاثیر بسزایی خواهد داشت.
غرابی در ادامه اضافه کرد: با همکاری انجمن دوستداران حافظ، برنامه های فرهنگی در آرامگاه حافظ برگزار خواهد شد.
وی همچنین از چاپ بروشور و نقشه های راهنمای گردشگری خبر داد و گفت: بروشورها و نقشه های گردشگری شهرستان های فارس و شهر شیراز چاپ و به صورت رایگان در اختیار مسافران و گردشگران نوروزی ورودی استان قرار خواهد گرفت.
گفتنی است؛ آرامگاه حافظ، آرامگاه سعدی، ارگ کریمخانی، موزه سنگ های تاریخی هفت تنان، موزه پارس، موزه گرمابه حمام وکیل، تخت جمشید و موزه تخت جمشید، پاسارگاد، نقش رستم، نقش رجب، شهر تاریخی بیشاپور، تنگ چوگان، غار شاپور، موزه بیشاپور، موزه مردم شناسی کازرون ،قلعه دختر، کاخ اردشیر فیروزآباد ،کاخ ساسان سروستان و موزه باغ نشاط لاراز جمله آثار تاریخی فرهنگی تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی فارس است.
 

منبع : برترین ها

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما