روش مزوتراپی چه کاربردی دارد؟

مزوتراپی روشی جدید برای جوانسازی پوست است که از طریق تزریق دارو به پوست انجام می گیرد.

مزوتراپی روشی جدید برای جوانسازی پوست است که از طریق تزریق دارو به پوست انجام می گیرد. درواقع در مزوتراپی به جای این که دارو توسط فرد خورده شود، مستقیما به داخل پوست تزریق می شود. این تزریق ها توسط دستگاه مزوتراپی به نام مزوگان، در فواصل منظم در پوست انجام می گیرد.

مزوتراپی اولین بار در فرانسه، در سال 1952 میلادی توسط دکتر مایکل پیستور ابداع شد. هم اکنون در فرانسه این روش، یکی از روش های درمانی شایع و کاربردی شناخته می شود. متاسفانه مردم ایران با این روش جدید، آشنایی ندارند و تعداد مقالات کمی درباره کاربرد مزوتراپی در زمینه پوست و مو منتشر شده است که تایید کننده این روش باشند. در کشورهای اروپایی تقریبا همه از آثار مثبت  مزوتراپی آگاهی دارند. مزوتراپی در مراکز محدودی در ایران انجام می شود که یکی از آن ها، کلینیک ایده ال است. 

مزوتراپی به دلیل پاسخ دهی سریع تر نسبت به روش های درمانی دیگر و کم عوارض بودن آن، مورد استقبال مردم در اغلب کشورها واقع شده است. در این روش گروهی از مواد فعال بیولوژیکی با سوزن های مخصوص بسیار ریز به داخل پوست تزریق می شوند. این مواد شامل انواع ویتامین ها، داروهای دوز کم و فاکتورهای رشد هستند که در ناحیه مورد نظر پوست تزریق می شوند.

سر سوزن های دستگاه مزوتراپی قطر بسیار کمی دارد و تولید آن ها در نقاط محدودی از دنیا امکان پذیر است. خوشبختانه به تازگی در ایران نیز، این سوزن ها تولید شده اند.
پوست با از دست دادن مواد نگهدارنده خود، به مرور زمان چروک می شود. زیر پوست با از دست دادن رشته های نگهدارنده، خالی و شکسته می شود. به همین دلیل چروک ایجاد می شود. ممکن است پزشکی به شما کرم های ضد چروک یا درمان های موضعی را پیشنهاد کند. این در حالی است که این کرم ها نمی توانند به طور کامل چروک پوست صورت را از بین ببرند. با کمک کرم ها و داروهای پوستی، فقط می توان از ایجاد چروک های جدید پیشگیری کرد. در مزوتراپی به فرد این امکان داده می شود که بافت های تخریب شده پوستی خود را، با تزریق مواد مخصوص مزوتراپی بازسازی کند. این روش، علاوه بر این که بدون درد است، می تواند جایگزین جراحی های سنگین و دردناک باشد.
این روش همراه با روش های دیگر جوانسازی پوست مورد استفاده قرار میگیرد. با کمک مزوتراپی به سلول ها امکان تولید جدید داده می شود. سلول های قدیمی تر به لایه مرده پوست می روند که با کمک روش میکرودرمابرژین برداشته می شوند.
داروهایی که از طریق مزوتراپی به پوست وارد می شود، شامل انواع آمینواسیدها، ویتامین ها، آنتی اکسیدان های ضد پیری و اسید هالورونیک است. این داروها برای هر شخص با نسبت های متفاوت تزریق می شود. ممکن است عمق چروک های فردی بیشتر از دیگری باشد یا شفافیت پوست برای او مهم باشد، در این صورت میزان ترکیب مواد نام برده شده تغییر می کند.
اکثر پزشکان سعی می کنند تا از ترکیب های تزریقی آماده برای هر شخص استفاده کنند تا از انجام این کار به صورت دستی، خودداری کنند. در این صورت احتمال آلودگی میکروبی مواد تزریقی، کاهش می یابد.
روش مزوتراپی چه کاربردی دارد؟
مزوتراپی برای کسانی که به لک های پوستی، لک های بارداری و لک های به جا مانده از جوش و آکنه دچار هستند، بیشترین تاثیرات را دارد. از مزوتراپی برای ذوب کرد چربی های اضافه و درمان ریزش مو نیز استفاده می شود.
از دیگر مواردی که با مزوتراپی درمان می شوند می توان به رفع پف دور چشم، افتادگی پلک، تیرگی دور چشم، ترک خوردگی پوست که به دنبال کاهش وزن رخ می دهد، رفع غبغب زیر چانه، درمان چاقی موضعی با ذوب کردن چربی های بدن و درمان ریزش مو اشاره کرد.
مزایا و معایب مزوتراپی
از مزایای مزوتراپی به درمان سریع و بدون درد بیمار می توان اشاره کرد. با این روش بیمار از انجام جراحی های دشوار، رهایی می یابد.
از معایب این روش، تکرار زیاد تزریقات است.

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما