لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد


لیزر موهای زائد

موی زائد یکی از مشکلاتی است که این روزها خانم های زیادی با آن روبرو هستند.

لیزر موهای زائد

موی زائد یکی از مشکلاتی است که این روزها خانم های زیادی با آن روبرو هستند. این موها اغلب اطراف نوک سینه، میان سینه ها، دور ناف، زیرچانه و روی گردن به وجود می آیند. موهای زائد که ضخیم تر و تیره تر از سایر موهای بدن است، با روشی به نام لیزر می تواند برای مدت زمان طولانی نابود شود.

اگر موهای زائد دارید به پزشک مراجعه کنید تا دلیل ایجاد آن ها را بررسی کند. ممکن است دلایل ایجاد موهای زائد، عدم تعادل هورمون ها باشد که پزشک با انجام آزمایشات و سنجش میزان هورمون ها، با دادن دارو اقدام به درمان موهای زائد می کند. با این کار تمام موهای زائد بدن با مصرف دارو از بین می رود. بدین ترتیب دیگر نیازی به انجام دادن لیزر و پرداخت هزینه های فراوان نیست. کسانی که مشکلات هورمونی دارند با انجام لیزر هم دوباره شاهد رشد موهای زائد خود هستند. از این رو قبل از انجام لیزر، حتما به پزشک غدد مراجعه کنید.

لیزرها دسته هایی از نورهای تک رنگ اند که در کنار هم به صورت موازی قرار گرفته اند. بسته به طول موج این نورها، شدت لیزر کاهش و افزایش می یابد. مثلا لیزرهای عمل جراحی که نقش چاقویی پر قدرت را ایفا می کنند با لیزرهای رفع موهای زائد بسیار متفاوتند.
برای از بین بردن موهای زائد به روش لیزر، باید بخش مورد نظر چندین جلسه تحت لیزر درمانی قرار گیرد. دلیل این که این روش با یک جلسه نتیجه بخش نیست، این است که رشد موهای بدن در سه مرحله متفاوت انجام می گیرد. یکی از مراحل رشد مو، مرحله ای به نام آناژن است، که در این فاز، رشد فعال است. کاتاژن و تلوژن هم فازهای استراحت رشد مو را شامل می شوند. برای این که لیزر روی موها برای از بین بردنشان اثر کند، نیاز به فاز فعال یا فاز رشد داریم. در این صورت رنگدانه های موجود در مو بیشترین جذب نور لیزر را دارند. بدین ترتیب موهای زائد تخریب می شوند.
با توجه به روش تخریب موهای زائد، درمیابیم که موهای سفید در این روش از بین نمی روند. موهای سفید زائد به دلیل نداشتن رنگدانه، قادر به جذب نور لیزر نیستند. برای از بین بردن موهای زائد سفید، عمل الکترولیز انجام می شود.
عوارض لیزر برای رفع موهای زائد چیست؟
خوشبختانه عوارض جدی ای از لیزر موهای زائد، گزارش نشده است. اما سوزش بعد از انجام لیزر یکی از عوارضی است که با گذشت یک تا دو روز از بین می رود.
در برخی موارد لکه های ناشی از عمل لیزر، روی پوست باقی می مانند که بسیار نادر است.
چند جلسه لیزر برای رفع موهای زائد لازم است؟
خب جواب این سوال کمی اختصاصی است. باید موهای زائد شما توسط پزشک معالج بررسی شود، میزان ضخامت و قدرت موها، بررسی شود. اکثرا افراد سبزه تر، موهای ضخیم تری دارند که باید سه هفته یک بار به مدت 4 تا 6 جلسه عمل لیزر را انجام دهد. در افراد روشن تر حدودا 4 تا 5 جلسه، هر ماه، نتیجه بخش است.
نکته مهمی که باید توجه کنید این است که لیزر برای موهای زائد تاثیر بیشتری دارد تا موهای معمولی. اگر می خواهید موهای معمولی بدن را از بین ببرید باید تعداد جلسات بیشتری برای این کار اختصاص دهید.
و نکته آخر این که لیزر کردن منجر به از بین رفتن 90 درصد موهای زائد می شود. الباقی موهای باقی مانده نازک تر می شوند و یا به صورت پرز در می آیند. بعد از این که جلسات لیزر درمانی تمام شد، باید هر 6 ماه یک بار برای جلوگیری از رشد مجدد موها، یک جلسه لیزر انجام داد. 

فهرست

تازه ها

عضویت

تماس با ما